Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

4900 biletli seyirci arasında olmayanlar asla anlatamayacağız ama müthiş bir soğuk vardı. Herhalde son yıllarda hiç bu kadar üşümemiştim. Protokol tribünün bir kısmı da soğuktan etkilendi ikinci yarıyı naklen yayın odalarından takip etmek zorunda kaldı.

Maçta olup başlığı gören bazı arkadaşlarımız belki kızacak bana "sonuç üç bir ama gene son yirmi dakika öldük öldük dirildik bu nasıl ayak sesi" diyecekler. Ama ben onlara katılmıyorum. Bu maç sabaha kadar oynansa gene biz kazanacaktık. Takımımız maça golle başladı sonra ikiyi attı oyunu rölantiye aldı. Sonra her şey yolunda giderken biraz macera arayıp tek forvete düştü. Golü yedi, sonra işi tekrar ciddiye aldı jeneriklik bir gol attı işi bitirdi. Maçın kısa özeti bu şekilde oluştu.

Oyuncularımızdan bahsetmek gerekirse bu gün en öne çıkan adam İlhan’dı, ama bunu söylememin gollerle alakası yok. İlhan takımı maestro gibi yönetti, her golden sonra bütün takımı tek tek topladı. Konuştu paylaştı, müdahale etti. Herkesin ağzından çıkan laf iyi ki varsın İlhan Kaptandı.

İkinci sırada gene Tayfun-Türker ikilisiydi. Bir forvet ikilisi bu kadar mı birbiri ile uyumlu oynar bu kadar mı rakibi yıpratır, her top geldiğinde bu kadar mı etkili olur ikisine de helal olsun.

Üçüncü sıraya Anıl ve kaleci Akını koyuyorum, Anılın defansın göbeğinde kule gibiydi iyi kullandığı vücudu ile havadan yerden hiç boşluk bırakmadı. Sanki yılladır defansın göbeğinde oynuyormuş gibi oynadı, müthiş top dağıttı aman nazar değmesin. Akın ilk defa bana bu kadar güven verdi kritik noktalarda, yan toplarda birebirde hepsinde iyiydi golde hiçbir hatası yoktu.

Başta da dedim ya bu maç sabaha kadar oynansa gene galip gelirdik. Lider bitirdiğimiz ilk yarının yedinci haftasında 3 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyet ile 12 puan ile 6.sıradaydık. İkinci yarının yedinci haftasında 4 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet ile 14 puan ile maç fazlası ile lideriz.  Bu ne demek rakiplerimizin kolay fikstürü bitip bizim kolay fikstür başladığında birkaç haftada şampiyon olacağız.

Kulübümüz gerçek manada kabuk değiştiriyor, bu değişime bizim de tribünler olarak ayak uydurmamız gerekiyor. Maçta dikkatimi en çok çeken şey tezahüratların, şarkılarımızın, türkülerimizin hepsinin kahır dolu yıllara ait olmasıydı.

Yenilsen de bazı bazı, sen şampiyon olmasan da, vs vs daha bir sürü kötü gün tezahüratı, artık bütün bu kahır dolu tezahüratları isyan marşı hariç bir kenara koyup yerlerine şampiyonluk şarkıları, real Madrid hedefleri sözde büyük Bizans takımlarına gözdağlarını oluşturmalıyız, artık maçtan kopuk değil maçla yaşayan bir tribün oluştumalıyız. Tribünümüzün yaratıcı abilerinin biraz fazla mesai yapıp vakitlerini bu tribünleri daha etkili kılmaya harcamalılar.

Şimdi sıra geldi Mardin deplasmanına herhalde son yıllarda en kalabalık gittiğimiz en uzak deplasman olacak biraz uçak şirketlerinin sayesinde Cuma gününden itibaren dört gün Mardin Göztepe kentine dönüşecek, aradığımız tüm oteller Göztepeliler ile dolu, uçaklar Göztepeliler ile dolu, Mardin turizmine renk ve canlılık getirdik.  Otellerle ilk görüşmeye başladığımızda hangi maç ne maçı diyorlardı. Şimdi otel yetkilileri artık öyle bir hale geldiki, maça ve sonrasına özel servis koymuş bunu size ayrıcalık olarak anlatıyorlar.

Şampiyonun ayak sesleri önümüzdeki hafta Mardin’de oradan Çarşamba günü Alanya’ya Mardin ekibinin büyük kısmı oradan Alanya’ya geçecek oranın ekonomisini de geliştireceğiz.

Başkanı ile, Yönetimi ile, Futbolcuları İle, Taraftarı ile, Dernekleri İle, Şehir şehir, köy köy, kasaba kasaba Şampiyonluk alayı bu ligle vedalaşmaya geliyor.
Başta da dediğim gibi benim ligle oyunla sonuçlarla bir ilgim yok ben bu işi çok rahat bir şekilde sonlandıracağımızdan eminim. Bu nedenle herkes kalan haftaların tadını çıkarsın.

Son sözüm de Bank Asya’dakilere hazırlanın geliyoruz.

Özkan Cengiz
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.ozkancengiz.net

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter