Son yıllarda spor alanlarının içinde ve dışında görülen spor etiği ile bağdaşmayan davranışların kulüpler ve taraftarlar arasında giderek geri dönülmeyecek boyutlarda bir düşmanlığa dönüşmeye başlaması ve sporun temel ilkelerini zedelediği gerçeğinden hareket eden BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI, aşağıdaki kuralları kendimize ilke edinerek spor müsabakalarını ve sporu Türkiye ve Dünya düzeyinde hak ettiği konuma getirmek için çalışacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.

Sporun barış, kardeşlik, sevgi ve yardımlaşma olduğunu kabul eden

BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI ,

1- Kulübümüzü her ortamda en iyi şekilde temsil ederek, bir misyoner gibi bulunduğumuz her yerde Göztepe sempatizanı ve üyesi yaratır, kulübümüzün hak ettiği sevgi ve saygıyı görmesi için çalışırız.
2- Kulübümüzün Tarihine, Efsanesine , Armasına ve Renklerine sahip çıkar, yasal olmayan ürünleri satın almaz, tescilli GÖZTEPE ürünlerini kullanırız.
3- Kulübümüze zarar verecek davranışlarda bulunmaz , kulübümüze ait olan malzemelere özen gösterir, temiz ve düzenli kullanırız. Spor müsabakalarının yapıldığı alanları temiz kullanır, maddi hasar ve kirlilik yaratacak davranışlarda bulunmayız.
4- Diğer spor kulüplerinin içişlerine karışmayız .
5- Yönetim kuruluna, branşların teknik heyetlerine ve sporcularına güvenir, onları destekleriz.
6- Sporcularımızın müsabaka içinde harcadıkları enerjiyi ve kulübü için özverili çalışmalarını taktir eder, onları rencide edici fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız
7- Müsabakalarda sadece kendi sporcularımızı içerisinde küçük düşürücü ve rencide edici sözcükler bulunmayan tezahüratlar ile destekler , gerek misafir takım gerekse ilgisi olmayan diğer takımlar aleyhinde tezahüratlar yapmayız.
8- Müsabaka öncesi törenlere saygı gösterir, müsabakaya çıkan takımları ayırt etmeden alkışlarız. Misafir takımın seyircilerine misafirperverlik kuraları ile yaklaşır, gerek misafir takımın seyircilerinin gerek kendi seyircilerimizin müsabakayı izlemelerini ve seyir zevklerini engelleyici davranışlarda bulunmayız.
9- Müsabaka sonunda sonuca saygı gösterir, sonuç ne olursa olsun, Kulübümüze karşı desteğimizi sürdürür, Yönetimin, teknik heyetin ve sporcularımızın moralini bozucu fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız.
10- Gerek İzmir’de gerek diğer şehirlerdeki müsabakalara gidiş gelişlerimizde , kullandığımız taşıtlara , geçtiğimiz çevreye ve çevrenin sakinlerine zarar verici ve rahatsız edici fiili ve sözlü davranışlarda bulunmayız
11- Hak etmediğimiz uygunsuz davranışlarla karşılaşmamız Biz Göztepelilerin de böyle davranmamızı gerektirmeyeceği gibi; hiç bir taraftara, kuruluşa, yada kulübe karşı misillemede bulunmayız.
12- BİZ GÖZTEPE TARAFTARLARI burada yazılı ilkeleri kendi kulüpleri bakımından benimseyen ve uygulayan diğer kulüplerin taraftarlarına her zaman ve her yerde tüm centilmenliğimizi göstermeyi görev sayarız.

*Bu metnin taslağı Sayın Birol Özsandık tarafından hazırlanmıştır. Metnin maddeleri sitemizden yaklaşık 1 ay boyunca oylanmış olup, kabul edilmeyen iki madde dışında kalan 12 maddeden yukarıdaki metin oluşmuştur. Bu metin 2001-02 sezonunun ilk maçında el ilanı olarak taraftarımıza dağıtılmıştır. Bu el ilanının basımındaki katkılarından dolayı ETC Travel'dan Sayın Tolga Gencer'e, dağıtımını üstlenen Mustafa Dizdar, Oktunç Güloğlu, Baki Karakoç ve Süleyman Yengil'e, oylayan taraftarlarımıza, tanıtımındaki katkılarından dolayı Sayın Osman Gençer, Çağatay Çağlar ve Emre Tilev'e, Sayın İrfan Asil'e, yönetimimize, Göztepe AŞ Halkla İlişkiler Müdürü Cemil Bey'e ve Bahar Buda'ya, Spor Bakanımız Sayın Fikret Ünlü'ye, http://www.sporum.gov.tr editörlerine ve emeği geçen diğer herkese teşekkür ederiz.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter