Uyanınnnnnnnnnn! GÖZTEPE'mizin doğum günü var. Herkes işini gücünü buna göre ayarlasın. Planınızı programınızı buna göre yapın. Bugün 14 Haziran. Bu akşam dünyanın her neresinde olursanız olun tüm GÖZTEPE'liler gibi büyük ve karşılıksız sevdamızın yıldönümü. Bugün herşeyi unutup coşma günü.


Dile kolay 87 yıl. Bomboş bir 100 yıl değil. - 2 Türkiye Kupası Şampiyonu
- 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonu, - 1950 Türkiye Şampiyonu, -UEFA Kupası Yarı Finalisti, -UEFA Kupası Çeyrek Finalisti, -1926-1953 arası 11 defa İzmir Şampiyonu , -1938 Ege Bölgesi Şampiyonu , -Federasyon Kupası Şampiyonu . Başarılar ile dolu koskoca 87 yıl. Peki bu saydıklarımız önemli mi ? Kimilerine göre önemli olabilir. Zira kendi yaşadıkları ya da doğdukları şehrin armasına değil de , neden olduğunu bilmeden benimsedikleri , nedenini kendilerine bile açıklayamadıkları Bizans takımı taraftarı olanlar için belki bunlar önemli olabilir. Ama bizim için inanın hiç önemi yok.


Biz çok çetin sınavlardan geçtik. Cehennemin dibini gördük ve yandık. Çifte su verildi çelik gibi yüreklerimize. İSYAN ATEŞİ ile kavruldu bu kalpler. Kıvama erdi. Hamdı pişti. Sevdalar kıvama geldi. Terketmedik. Terkedemezdik. Zira GÖZTEPE sadece tuttuğumuz  , hafta sonları eğlendiğimiz , yenilirse bir başka Bizans takımnının başarısı ile avunmayı tercih ettiğimiz sıradan bir hobi değildi.


Bütün bunları sahipsiz kalıp amatör kümeye düştüğümüzde bütün çıplaklığı ile anladık. Gerçeğin soğuk yüzü kamçıladı bedenlerimizi. Ürperdik. Titredik. Ama vazgeçmedik. Terketmedik. İsyan ateşleri yanmaya başladı tek tek yüreklerde. Bizi bu durumlara getirenlere isyan edildi. Koskoca GÖZTEPE'yi göz göre göre amatör kümeye yuvarlayanlara , arkasından sala okutanlara , helva yapanlara isyan ettik. Daha bir kenetlendik birbirimize. Kah açıktan akıttık gözyaşlarımızı 14 ekim 2007 de Denizgücü maçına Antalya'dan kalkıp giderek. Kah içimize akıttık kimseleri sevindirmeyelim diye Ayazağa maçından sonra. Dudaklarımızı ısırdık ama yılmadık.


Türkiye'nin dört bir tarafına kendi kesemizden gittik. Vaktimizden , ailemizden , emeğimizden verdik. Ama kimseye boyun eğmedik eyvallah etmedik, Etmeyeceğiz de. Ne belediyesi ne bürokratı ne osu nu şusu busu. Ne merkezi yönetimi ne yerel yönetimleri. Hiç kimseye eyvallah etmeyeceğiz bundan sonra da. Kimsenin kongresine gidip yalaklanmayacağız. Her nereye gidersek kendi imkanlarımızla gidecek ama bu şanlı armayı ayakta tutacağız.


Artık evlerimizdeki lig tv aidatları yerine hentbol takımı aidatları ödeme zamanı gelmedi mi ? Artık deplasmanlardaki maçlarımızı izlerken bol alkollü dost sohbetlerinin yapıldığı mükellef masalara verilecek bir kaç yüz TL nin sadece 50 TL sini deplasmana gidebilecek kardeşlerimiz için harcama zamanı gelmedi mi ? İyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışan derneklerimize destek olma zamanı gelmedi mi? Artık içimizdeki küskünlükleri bir kenara bırakıp "GÖZTEPE" sevdası etrafında , karşılıksız ve beklentisiz , hesaplaşma güdülerinden uzak  kenetlenme zamanı gelmedi mi? Kendimizi tanımlarken , YALI , FORZA , YANKİ, TEPECİK , GÜLTEPE , ÇOBANÇEŞME , ŞİRİNYER , GAZİEMİR yerine ŞANLI GÖZTEPE TARAFTARI olarak tanımlama zamanı gelmedi mi ?


Biz koskoca bir GÖZTEPE çınarının YALI , FORZA , YANKİ , TEPECİK , GÜLTEPE , ŞİRİNYER vs. dallarıyız. Bunu asla unutmadan , içeride yapacağımız en ufak mevzuda dışarıdan bakarak bir yerleri ile gülmeye hazır milyonları unutmadan bir ve beraber olalım. GÖZTEPE tribünleri kimsenin , servet , ün , nam , şan , şeref yapacağı yerler değildir. Bu niyette olan insanlar varsa terketsin sevdamızı ve tribünlerimizi. Hiç bir zaman sayımızın çokluğu ile övünmedik. Kalitemizi ortaya koyduk . İZMİR'in ağası her zaman biziz dedik ve bunu defalarca kanıtladık. Tribünlerimizde birbirimize bir şeyler ispatlamaya ihtiyacımız yok.


Artık , menfaatsiz , karşılıksız seven , yıllarını bu yolda harcamış güzel insanların yapacakları organizasyonlara ihtiyacı var bu tribünlerin. Her hafta birilerinin gözünün üzerinde kaşın var diyerek birilerine dalıp mevzu çıkarmasına müsamaha gösterilmeyecek. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.


TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ne ve ŞANLI GÖZTEPE'mize SADAKATİMİZ ŞEREFİMİZDİR. Gerisi boş laf ve hikayedir.


NE OLURSA OLSUN GÖZTEPE'MİZE BİR ŞEY OLMASIN...


SAYGILARIMLA...MUSTAFA DALYANOĞLU

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter