Sn. Özay İPEK ve Yönetim Kurulumuzda yer alan Aliağalı yöneticilerin katılımı ile yapılan Bilgilendirme Toplantısı dün akşam Best Western otelde yapıldı. Göztepe Yalı Derneği, Göztepe Uniforce Organizasyonu, Göztepeye Hizmet Derneğini temsilen yöneticilerin ve 50 ye yakın taraftarımızın katıldığı toplantıda Birleşme Projesi enine boyuna tartışıldı. Toplantıya moderatörlük eden Köşe Yazarlarımızdan Özkan Cengiz'in oluşturduğu toplantı notları şöyledir:

Taraftarlarımızdan konuşmanın başında gelen en çok soru neden son ana kadar bekledikleri idi. Özay İpek kendi aralarında perşembe günü mutabakata vardıklarını ve derhal mevcut Göztepe Yönetimi ile bağlantıya geçtiklerini söyledi.

Taraftarımız Perşembe günü Sn.Kocaoğlunun yönetimi yeni listeye devredeceğini açıkladığını neden yeni liste ile irtibata geçilmediğini sordu. Sn Özay İpek Biz genel kurul salonuna girene kadar bizim teklifimizden sonra Göztepe camiasının kendi içinde birleştiğini ve Genel Kurula tek liste olarak geldiğini biliyorduk. İki liste olduğunu genel kurul salonunda öğrendik dedi.

Birleşme nasıl olacak hangi ligde oynayacağız ? Birleşme iki spor kulübü derneğinin birleşmesi şeklinde olacak ve şu anda 3.ligde oynayacağız. Değirmendere Kulübünün liglerden çekilme ihtimali var ama bu sadece ihtimal eğer düşük olasılıkta olsa bu gerçekleşirde 2.lig B de oynayacağız.

Logo ve İsim  A.Ş.'den nasıl alınacak ? Bunun için çalışmalarımız hazır ama bunun olmasını istemeyen çok sayıda insan olduğu için açıklamayı doğru bulmuyoruz. (Sn.İpek toplantı esnasında çok detaya inmeden bilgilendirme yapmıştır.)

Neden Göztepe ? Çünkü başta ben olmak üzere bu projeyi hayata geçirenler olarak biz Göztepeliyiz. ve Göztepe’nin potansiyeline inanıyoruz. Ve bu potansiyeli kullanarak başarıya daha çabuk ulaşacağımıza inanıyoruz.

Bu işin Aliağa’ya faydası ne Aliağa Belediye Başkanı niye destek veriyor?  Bu proje gerçekleşirse Aliağa bir alt yapı merkezine dönüşecek şu anda mevcut olan 2 stadyumumuz ve tesislerimiz bir spor kolejine dönüşecek ve biz burada Türkiyenin en gözde takımlarından birinin Göztepe’nin alt yapısını oluşturacağız. Aliağa halkına yılda 1000 e yakın gencin yetiştiği bir spor koleji yaratacağız bunun yanı sıra daha büyük bir teklif gelmediği sürece Göztepe ALİAĞA göğüs reklamı ile çıkacak ve bugün bazı İzmirlilerin bile yerini karıştırdığı Aliağa ülke çapında tanınan bir ilçe olacak bir belediye başkanı başka ne isteyebilir ki hem halkına büyük bir kolej yaratacak hem de ülke çapında ilçesini tanıtacak. Sn. Başkanımızı heyacanlandıran bu iki olaydır projenin daha başka yerlere çekilmesi başkanımızı üzmektedir.

Aliağalılar projeye nasıl bakıyor. Başta çok tepkililerdi ama detayları paylaştıkça tepkiler olumlu yönde değişiyor yarın Aliağa sahil fm de kendilerine bilgilendirme yapacağız.

Yönetiminiz nasıl olacak ? Biz yaklaşık 5 milyon ytl bütçe ile hazır bir kadro ile 3.lig de oynama hakkı ile geliyoruz biz vereniz bu nedenle de yöneten olacağız Sn. Kocaoğluda bu şartımızı kabul ediyor.

Sn.Kocaoğlunun çekileceğine inanıyormusunuz. Sn. Kocaoğlu listesini bizlerin fazla sayıda olacağı şekilde hazırlayarak iyi niyetini gösterdi ve birleşme aşamasında da söz verdiğini yapacaktır bir çekincemiz yok. Zaten bir terslik olursa dediğimiz gibi yönetim bizde olmazsa biz birleşmeyi gerçekleştirmeyiz ve bu durumuda kamuoyu ile paylaşırız.

Birleşen derneğe üye olunması yolu açılacak mı ? Biz bu işe kalkışırken Göztepenin potansiyeline camiasına güvenerek kalkışıyoruz bu potansiyeli kullanabilmek içinde kafalardaki soru işaretlerini güvensizliği ortadan kaldırmak şart bu yüzden de yönetimimiz üyeliğin önünü açarak rekabetçi bir kongre ortamı yaratacaktır. Bunu taahhüt ediyoruz zaten rekabetçi bir kongre ortamı yaratamazsak kimseyi Göztepeye çekemeyiz. Önce şeffaf olacağız açık olacağız sonra insanları davet edeceğiz.

Bu 5 milyon YTL Göztepenin potansiyeli ile ilgilimi ? Hayır biz Aliağa yönetimi olarak birleşsek te birleşmesek te bütçemiz 5 milyon YTL ve biz buna hazırız.

Projenin takvimi nedir nasıl işleyecek ? Biz haksız olarak eleştirildiğimiz hiç beklemediğimiz bir tepki aldığımız için durduk. Camialarımızı arkamızda hissettiğimizde devam edeceğiz bunu da nasıl hissedeceksiniz derseniz. Bizim bir ekibimiz var ve şu anda tüm Göztepe sitelerini, Göztepe forumlarını, listelerini izliyor. Eğer biz buralardan olumlu tepki alırsak camiayı arkamızda hissedersek devam ederiz. Yoksa vazgeçeriz. Biz bu tarz toplantılara açığız gerekirse her gün toplanır insanları bilgilendiririz bu toplantıyı organize eden arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

------------------------------------------------

Toplantıyı naçizane olarak yönetmeye çalışan biri olarak not alabildiklerim aktarabildiklerim bunlar toplantıya katılan arkadaşlardan bunu yazmamışsın şeklinde hatırlatması olanlar bana iletirse buraya ilave edebilirim.

Son olarak kendi görüşümü ilave etmek gerekirse Borçsuz, dertsiz, Tasasız, kendi ismi kendi logosu ve kendi tarihi ile 3.ligde hatta 2.lig b de olmak fikri muhteşem duruyor.

Sn Özay İpek ve arkadaşları her açıdan derslerine iyi çalışmışlardı. Her soruya ikna edici cevaplar verdiler. Toplantı sonunda katılımcılardan olaya karşı olan kalmamıştı diyebilirim.

Burada belki en kritik nokta yönetimin Aliağa kökenli insanlara devredilmesi olabilir. Ama son 10 yıldaki yöneticilerimize bakıldıldığın da çok da sorun değil Göztepeli diye bağırımıza bastığımız insanların yaptıkları ortada Ayrıca Sn. Özay İpek ve diğer yönetici arkadaşların siması yabancı değil gerçekten tribünlerde gördüğümüz tanıdığımız insanlar.

Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü ve bunun rahat 2,5 saati Sn. Özay İpek anlattı gerçekten anlattıklarının belli bir kısmını bile başarabilseler bizim için ciddi bir ivme olacaktır.

Kendileri her türlü soruya açık goztepelist kanalı ile her türlü çekincenizi sorunuzu sorun. Ancak acele etmemiz gerektiği bir gerçek ligler 22 Haziran 2007 tarihinde tescil ediliyor o tarihe kadar ne olacak sa olacak.  

Hayırlısı olsunÖzkan Cengiz
www.ozkancengiz.net
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter