Asakir-i Mansure-i Klavyeciler olarak da anilmistik; buraya  maillerle fikir ve de beyin firtinalari yapmaya basladigmizda.
Yurtdisindayken:
ulkeye gelis gidislerimi 2 unsura gore yapardim:
1) Goztepemizin maclarina isabet edecek sekilde!
2) Goztepelist'in bir toplantisina katilacak sekilde...

Cok degisik ve de heyecanli bir duyguydu bu benim icin. Sizin icin de oyle oldugunu dusunuyorum. Nice oncelikler ve de ozellikli uygulamalar burada hayat buldu. Hatta bazen buradan teklif etik, buradan planladik, buradan ogrendik ve de Tv basinda seyrederen soyle sovlar boyle sovlar olacak deyip arkadaslarla mest olduk yaban ellerde. Aslinda yaban, yasadigimiz her yerdi. Goztepelist ile biz her yeri gul bahcesine cevirmeye calistik.

Yok saydigimiz digerlerinden vazgectik.
Beni birakip bizlestik.
Turkiyenin en tatli ve de en isyankar toplulugu olduk.
Birbirimizi sevmeyi ogrendik.
Birbirimize usulunce muhalefet etmeyi, yonetme fikirlerini tartisirken yonetici cikarmayi ogrendik ve de basardik da...

Organize isler yapmanin onemini kavradik. Ogutlerle orgutlendik. Bence İzmirimiz'e olan sevdamizi ve de ona olan tutkumuzu gosterdik. Hatta biraz abarttik bunun kitabini bile yazdik.

Sadece İzmir , Ege degil tum ulkeye sevdanin ve de armanin arkasindan hangi brans icin olursa olsun ve dahi her nerede ve ne sart icinde olursa olsun gidilebileceigini gosterdik.

Anlik paylasimlarla Asirlik adimlar atilabileceigini kavradik ve de isbatladik. Tribunun sadece mesire yeri olmadigini ve de ne tribunu olursa olsun takimina bila kaydu sart (kayitsiz sartsiz) hizmet edilebileceigini gosterdik.

Bazen 12. adam olduk tribunde: "Arkanizdayiz!" dedik Tum IZMIR'E!
Bazen adam eksik denildi sahalara indik kendi aldigimiz formalari giyip.

Biz iZMiRiZ dedik!
iZMiRiN EVLADIYIZ.
GOZTEPE'YE SEVDALIYIZ DEDİK.

Şairin de dediği gibi "Bu sevda burada bitmez!"

Sevdanin bayraklastigi yere vuslat ozlemiyle en icten selam ve de sevgilerimi gonderirken, ne iyi etmisiz de bu grubu kurmusuz,  bu gruba uye olmusuz; hadd-i zatinda birbirimizi bulmusuz!

Hic kaybetmemek ve de kaybolmamak dilegiyle:
"iZMiRLi TAKIMINA SAHiP CIK! iZMiRiN EMEGiNi ELALEME YEDiRME!"

TAM SEVDAMA
TAM 35 YAŞIMDA NiCE GUZEL SENELER DiLiYORUM!
SELAM SEVGi VE DE MUHABBETİMLE!
HAKAN TAŞPINAR

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter