GöztepeLIST ile başlayalım. Sizce nedir, nerede duruyor?

Benim için Göztepelilerin olduğu her ortam değerlidir. Göztepelist’te bazen yıkıcı da olsa, üslup bozukluğu da olsa neticede Göztepe için fikirler üretilmek isteniyor. İnsanlar fikirlerine değer verilmesini istiyor. Çok fazla sorunla uğraşıyoruz. Göztepelist üyeleri ile bir iletişim noksanlığımız var. Bize göre Göztepelist’te çok yanlış ifadeler de yer alabiliyor ama bizim eksikliğimiz yönetim kurulu olarak irtibatı sağlayacak olan, oradaki sorulara anında cevap verecek olan birini görevlendirmememiz.

Göztepelist’in bir tribün grubu olmadığının farkında mısınız?

Farkındayız tabii bunun.

BJK karşısında bile iyi kötü direnebilen bir takım vardı. Sonra ne oldu?
Ölçü olacak bir maç değil. O maçta futbolcular çok iyi konsantre oldular vizyona çıkmak için. Bu maçtan sonra Yıldırım Demirören benden kaleci Cenk’i istedi. 300 milyar nakit para getirdi, biz vermedik. Futbolcu satmıyoruz. Eleştiriyorlar ama bunlara da dikkat etsinler, yapılan olumlu işlere. Oktay Çevik geldikten sonra Göztepe çok gol pozisyonuna giriyor gol vuruşlarında yeterli beceriyi sağlayamıyor. Eskiden 4 yiyorduk, 5 yiyorduk, gol pozisyonuna giremiyoruz, oyunu kendi sahamızda kabul ediyoruz; şu an çok az gol yiyen ve pozisyona giren bir takım var. 16 –18 yaşında çocuklarımız oynuyor burada. Bizim için bu sene hakikaten bir sırat köprüsü. Bu çocuklarla kalırsak önümüz açılacak. Düşerse ne olur? Bu mücadele gene devam edecek. Amatöre düşse bile Göztepeliyiz; ama niye düşelim. Çok şey kaybederiz, geçen yıl da kaybettik zaten. İki puanla düştük fakat burada herkes üzerine düşen günahı almak zorunda. Yönetimin, teknik direktörün, futbolcunun hatası varsa taraftarın da vardır. 7 maç ceza alan bir Göztepe, 21 puan yapar bu. Bunları hep beraber durdurmamız lazım.

Gelecek için?

Bizim yaptığımız uzun vadeli program minimum 5 yıllıktır. Bir defa hedef Göztepe’nin borçlarından arındırılması.10 milyon dolar civarı bir borç var. Bunu çözecek olan ya çok güçlü bir sponsor. Kamuya olan borcun dışında toplasanız 1 trilyon borç var.

Camia içinden toplanamadı mı bu rakam?

Zaten en büyük sorun o. Ben birilerini kırmamak için bazı açıklamaları yapmıyorum. Birleşmekten, kenetlenmekten başka bir çaremiz yok. Yeni Asır bıraktığında camia nerdeydi? Yeni Asır bir ay yayın yaptı, gelin alın diye. İlk olarak ben Levent (Ürkmez) Abi’ye gittim, “Abi sana yakışır” dedim. Biz de sana destek olalım. “Mümkün değil, bu gömleği giyemem” dedi. Kendisine sorun. Camiayı topladım, dört defa toplantı yaptım. Tüm eski başkanlar, eski idareciler, mahalli idareciler dahil olmak üzere. 40 kişi geldi. Para isteyemedik bile. Levent Abi’yle beraber düzenledik bunları. Bir daha toplandık. Ona da 20 kişi geldi.


İkinci adam olmayı kabul eder misiniz?

Kesinlikle ederim. Ben tribüne de dönerim. Benim için hiç önemli değil. Yeter ki Göztepe’yi kurtaralım; ama ben şunu söylüyorum: Takım başarısız gözükse de biz uzun vadeli bir plan yapıyoruz. Bu takım ligde kalırsa, önünün açılacağını hepimiz biliyoruz. Yeni bir firma tarafından satın alınması da söz konusu. Hükümet nedzinde de Nisan ayında Ankara ziyaretimiz olacak, bu kamu borçları ile ilgili. Bir mesafe kat ettik. 10 milyon dolar bir borç var. Bunlarla uğraşmak kolay değil. Huzurum, sağlığım hepsi bozuldu. Buna rağmen bir tane kırgınlığım yok, hele Göztepe taraftarı ile olması mümkün mü; ama insanlar çok yanlış yönlendiriliyor, takım başarısız oluyor diye ilk önce maalesef ona bakılıyor. Biraz da olayların iyi yönüne baksak yani bir 300 milyara oyuncu satılmadığına baksak. Bugün bir Altay kulübü bir sürü oyuncu sattı. Bir tesisleşme hamlesi var, hepimiz biliyoruz. Benim kongrede verdiğim sözdür.Bu sözü yerine getirmiş olacağım inşallah. Bu takımın arkasında durmak, Göztepe’nin borçlanmaması anlamına geliyor. Çorlu’ya gittik. Bizim kurtuluş platformu kuruldu biliyorsunuz, takımımıza 1milyar 750 milyon bir para dağıttılar, teşekkür ettik. Bizim çorbada insanların tuzu var onların adı çıkmasın gibi bir düşüncemiz yok. Çorlu’ya gidişimiz bizim 6 milyar lira. Bunlar hiç gözükmüyor. Voleybol takımımız bu hafta İstanbul’a gitti, 2 milyar. Erdal Seferbay görevi bıraktı. Bunun gibi neler neler yaşıyoruz.


Burak İkizoğlu olayı?

Yaşanmaması gereken talihsiz bir olaydı ama o projeleriyle talip olduğunu açıkladığında kapıyı açmasaydık en çok eleştiriyi biz alırdık. Alnımızın akıyla çıktığımız bir konudur. Maddi olarak bir zarara sokmadık kulübü. Ben kulübü vermedim ki İkizoğlu olayında. Ben bu kulübü İkizoğlu’na vermiş olsaydım her türlü eleştiriye açıktım.Talip olan birisini dinledim, 3-4 ay hep beraber izledik. Burak İkizoğlu olayında da bizim somut bir şeyimiz vardı BBDK’yı biliyorsunuz. Dinç Bilgin’in hisselerine el konmuştu. Milletvekillerimizi devreye aldık, Ankara’ya gittik Dinç Bilgin’in hisselerinin devrine dair izin aldık. Bir bedeli yok hisselerin. Zaten Burak İkizoğlu BBDK’ya bir teminat verdi. O teminatı vermese zaten bu iş olmazdı. Bu Altay’da da bir Swiss Otel olayı yaşandı... Bu tip insanlara reklam dahi yaptırmamak lazım artık. Durumumuz bu, getir teminatını ondan sonra. Ama Göztepe bu konuda bir zarara uğramadı. Sütten ağzımız yandı. Bu olayda (yeni sponsorda) öyle bir şey olması söz konusu değil. Çok önemli aracılar var.Yetkin insanlar. Göztepe’nin belgelerini,bilançolarını ben onlara verdim. İnceliyorlar. Farklı alanlarda faaliyet gösteren firmalar söz konusu. 30-40 dalda şirketleri var. Türkiye’ye yatırım yapmak istiyorlar.Bu Chelsea modelini biliyorsunuz Biz de onları Göztepe’ye yönlendiriyoruz Somut kesinleşen bir şey yok; ama o 50 milyon dolarlık ifade yanlış.Bizim sunduğumuz proje Göztepe’yi 10 milyon dolara 3 yılda süper lige taşırsınız ve mevcut vadesi gelmiş borçlarını da kapatırsınız, diğerleri zaten uzun vadeye yayılabilir. Süper Lig’e çıktığında da Digiturk, iddaa vs gibi yıllık 6 milyon dolar bir geliri olur. Bu paraları da 3 yıl içinde geri de alırsınız dedim. Onlardan gelen cevap “bizim için sorun değil biz 30-40 50 milyon dolara kadar para yatırabiliriz” oldu. Ama ne için yatıracaksın bunu, sportif başarı için değil. Örneğin Gürsel Aksel stadının GS projesi gibi bir hale getirilmesi, alışveriş merkezleri gibi bu konularda da önümüz açabilir misiniz diye de geldiler. Bu işin ticari boyutu.


Bu olay ne zaman olacak, düşerse almayacaklar mı?

Hayır gene olabilir. Süper lige 3 yılda çıkmak konuşuluyor. 2B’desin, güçlü bir kadro yap, transferini aç 2 yılda Süper Lig’e çıkarsın. Biz konuşurken bir yıl oryantasyon dönemi diye 3 yıl olarak alıyoruz. Zaten artık geçici şeyler yapmayalım.Bizim en büyük hatamız genel kurulda şirketi Yeni Asır grubuna verirken Göztepe’yi sağlama almamışız. Orda da bir hata var, bizi 15 trilyon borçla bırakabildiler. Sadece İkizoğlu değil Yeni.Asır da önümüzde bir örnek .Dinç Bilginin hisselerini Turgay Ciner’in aldığına dair bir haberler çıktı

Tam net bilgi sahibi değilim. (Daha sonra kendisinden aldığımız bilgiye göre satılan şirketler arasında Göztepe yok.)

Abidin Bilgin ile herhangi bir ilişkiniz var mı?

Sadece Göztepe’nin insanları, yani merhaba dediğimiz insanlar.

Cafe Lounge’un devir olayı?

Mert bey geldi, Bülent Özkul’un ortağı, bazı sıkıntıları olduğunu, devretmek istediğini söyledi. Kendisinin özellikle çok yıprandığını söyledi. Yardım istedi, müşteri bulur musun dedi. Sonra bizim arkadaşımız Hüseyin Aykut şu andaki işletmecimizi bulduk, kendisinin Hilton’un yan sokağında restoranı var. Çok değerli bir arkadaşımız.Göztepeli kendisi de. Oturdular anlaştılar. Hakikaten çok güzel bir mekan yaptık orasını, bütün Göztepelilerin oraya gitmesi görmesi gerekiyor.


İstanbul takımlarının maçlarının orada yayınlanmasına ne dersiniz?

Naklen yayınlar olabilir ama artık her yer sarı kırmız oldu tabaklarına kadar. Eskisi ile ilgisi yok. Ben bir CD hazırlatıyorum, Göztepe’nin parlak günlerindeki maçları burada gösterilecek.

İmza yetkisi …başkasında mı?

İmza yetkisi başkandadır, bir de yönetim kurulunda bir arkadaşımız var ondadır.

60 milyarlık forma reklamı ?

Önümüzdeki sezona kaldı.


Çok fazla şube başkanı değişti. Neden?

Yıpranmalarına bağlıyorum daha önce bu şubelerde, ben 3 yıl basketbolun başkanlığını yaptım.Attila Kısmetli başarılı çalışmalar yaptı..En son gene camiadan 18 -20 kişinin olmadığı bir yemek oldu. Attila Kısmetli bana bir mektup yolladı bırakıyorum diye kendisi gelip ifade edemedi bana olan sevgisi ve saygısından. Yaptığımız hep uzun vadeli salonu bittiği zaman sporları finanse ederek hentbol, basketbol, voleybol en büyük sorunuydu Göztepe’nin spor okulu açamıyorsun altyapını güçlendiremiyorsun.Salon kirası ödüyorsun. Mayıs ayında da açılışı var. Bu arkadaşlarımızın ayrılma sebepleri ki yazılı mektubu var Attila Kısmetli’nin, yalnız bırakılması yıpranması.


Salona sponsor bulunacak mı ?
Bittiği zaman salona reklamlar alınacak.Yılda 500 milyar bir geliri olacak.Ciddi rakamlar bunlar. Kendi kendini yürütecek. 1000 koltuk kapasiteli, modern güzel bir salon oluyor. İkinci aşamada yüzme havuzu ve kamp tesisi olacak. Hepsi Gürsel Aksel’in içinde. Ayrıca, Urla Belediyesi’nin futbol altyapısı çok güçlü, orada 56 dönümlük bir yer var. Urla Belediyesi’yle bir anlaşma imzalayıp orada da yatırıma geçebiliriz. Bunun toplantısı olacak.

Küçükköy maçından önce basında bahsedilen flamalar neden dağıtılmadı?


Orada bir yanlış anlama var. Biz, “Haydi Göztepe için elele” flamalarından İzmir’in her yerine 500 tane yaptırıp astırdık. Onları kastetmiştik.Tüzüğe göre senede bir genel kurul yapılması gerekiyor.

Yanlışınız var. Genel kurul iki yılda birdir. Mayıs ayında derneğin kongresi olacak. 31 Mayıs’ta genel kurulumuz var. Şu anda hepimizin bu takımı ligde tutması lazım.


İsmail Kocaoğlu geri mi dönüyor?

Zaten gitmemişti. Benin görüşmem olmadı bir taraftar olarak gelmiş maçını izlemiş.


Amigolara para veriyor munuz?
Hayır o sistem bitti . Otobüs yardımı vs. falan hariç..Aydınspor maçındaki forma değiştirmeme olayının nedeni?

Tamamen futbolcuların kararı .Özkan çıktı biz böyle çıkalım dediler...Hocamız da bir şey söylemedi.

Derneğim borcu nedir?
Başarısı sonuçlar bir de çok dedikodular var. Şimdi bir şey duydum, derneğin 500 milyar borcu var, aman dermek elden gidiyor diye. 100 milyar civarında bir borcu var.

12 branşta faaliyet gösteren bir kulüp var. Hiçbir branşı da kapamadık. Bana güvenmemeleri başarısız sonuçlar , dedikodular ayrılan yöneticiler olabilir. Feyyaz abi çok severim sayarım, iki kişiydik etrafında, takım kötü olduğunda kimse olmuyor. Bu koşullarda yıpranmamak elde değil. Ben burada ismimi kendimi feda etmiş oldum.


Halen dernek yönetim kurulu üyeleri kimler, kaç kişisiniz?

Şu an 14 yönetim kurulu üyemiz var.16 kişilik kadrodan 6-7 istifa oldu.
Cengiz Gönen Emrah Minaz, Levet Toluk, Atilla Kısmetli istifa edenler. Halen gerekli çoğunluk mevcut.

Başbakan ile görüşmeyi açar mısınız?
Başbakanla görüşme nisan ayında. Efsane takım da gelecek. Başbakan efsane takımı da biliyor. A.Ş’nin genel durumu, bu borçların bizim tarafımızdan yapılmadığı hem Başbakan’ımıza hem de Spor Bakanı’mıza anlatılacak..

AŞ’nin borcu net olarak ne kadardır?
Tam rakam olarak bilmiyorum.

Dekim Otel’deki toplantıda futbol spor okullarının altyapı derneğine devredileceği belirtilmişti ne oldu?

Göztepe’nin bir takım gelirlerinin altyapı derneği tarafından ödenmesi kaydı ile şu anda bir halı saha ve yapılacak olan halı sahanın derneğe devredilmesi yazıyor protokolde. Halim Demiray’a gönderdik, imza altına alınmadı. Personel giderleri ve maaşlar. Kabul ettikleri halde. Bu işin bir husumete dönmesi benim tarzım da değil ama buralara kadar uzadı. Karşılığında da elde edilecek gelirden bunların ödenmesi bir protokole bağlanacaktı.


Spor okulları ne durumda?

Arttığını görüyorum ama hiç yeterli değil. FB-GS-BJK okulları yüzünden. Tüm İzmir kulüplerini vurdu. Canlandırmak için altyapıdaki hocalarımız çalışma içindeler. Yazın okullar kapanınca önemli ölçüde artış olacak.
İstanbul takımlarının spor okullarına karşı İZVAK bir bildiri yayınlayacaktı. Bu okullar ne yazık ki tamamen maddi olarak bakıyorlar. Franchasing sistemi ile çalışıyorlar. Dolayısıyla çok ciddi bir eğitim de yok.

Göztepe ve İzmir futbolunun şu anki durumu hakkında ne dersiniz?
Ligde kaldığına seviniyor İzmir takımları. Sorgulanması gereken İzmir’in yöneticileri. Kulüplerin başkanları içinden geliyor ama daha duyarlı olunması lazım IZVAK niçin kuruldu maddi manevi bu kulüple destek sağlamak için. Çalışma içindeler ama yapamıyorlar.


İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?

Aslında 1997 yılında 3. ligin eşiğine geldik. Mustafa Fedai’nin attığı golle ligde kaldık. Benim Süper Lig’den düşülmesinde hiçbir alakam yok. 6-7 hafta kala dernek başkanı olmuşum. 2A derseniz tamam elimizde bir tek kaleci Bora kalmıştı, bu takımı sahiplenen bir yönetim 20-25 oyuncu almış, hiçbir geliri olmayan bir kulüp, bütün bunlara rağmen 7 maç ceza ve 2 puanla düşüyorsunuz. Ben suçumu kabul ederim ama burada herkes kendini sorgulayacak. Yoksa doğruları bulamayız. Transfer yapamıyoruz. Buldunuz para, transfer yaptınız ne olacak hiçbir şey. Borcunuz yeniden katlanacak. Bu model üzerinde durulacak. Ligde kalır inşallah. Sonsuz inanıyorum. Kalırsa bu çocuklarımız pişecek orda. Bu arada biraz önce aktardım. Yurtdışındaki firma Göztepe’yi kurtarabilir. Sunulan alternatif 30 kişi hepimiz 50’şer milyar verelim 1.5 trilyon toplayalım ne yazık ki yetmiyor. Bu model (borçlanmama) Göztepe’nin önünü açacak modeldir. 5 yıl kimse sportif başarı beklemesin.
Bu takım kalırsa bu durumları bir daha yaşamaz.

Kendinizi başarılı buluyor musunuz?
Bakın bu çok izafi bir şey. Benim yerimde kim olsa, bu kadar sabırlı olmazdı. Kesinlikle başarısız damgasını yerdi. O kadar büyük sorunlarla aldım ki .. Bütün sabrımızla Göztepe’yi hep ayakta tutmaya çalışıyoruz. Ben olmasaydım, gel İskender Tuğsuz Göztepe’yi kurtar diyeceklerdi. Benim yerime başkaları yıpranmış olacaktı. Kendimi başarısız bulduğum yerler de var, başarılı bulduğum yerle de var.

Düşersek...?

Bıraksam ne olacak. Ben onu bilemem. İçinde bulunduğum ortamda en kolay şey.Göztepe’ye olan sorumluluğum onu dedirtmez. Kaçmak bana yakışmaz. Protesto da olsa bu takımı hiçbir zaman hiçbir yerde yalnız bırakmam.


Hiç almaydınız daha kötü durumda olmazdı görüşü?

Çok saçma bir iddia.

Y.Asırdan maaş alıyor musunuz?

İspatlasınlar intihar ederim. Osman Gencer’e de sorabilirsiniz

Göztepe dışındaki hayatınız?

Hayatım kalmadı ki.

İş hayatımız?

Tamamen kardeşimin ilgilendiği ticaret şirketimiz var. Babam geçen yıl İzmir’in vergi rekortmenleri listesinde 3. olmuştu. Bu konuda soru sormanıza ben de teşekkür ediyorum. Çok yanlış açıklamalar var. Şu anda böyle bir ailenin evladıyım gerekli gelirlere sahibim. Kimseye hiçbir şekilde ihtiyacım yok. Serdar Bilgili ile röportaj yapmışlar. Spor adına üzüldüm. Ne BJK’nin önünden geçerim ne BJK’nin B’sini ağzıma alırım ne de futbolun F’si ile ilgilenirim. Neden bir başkan saygın bir adam bu kadar hizmet veriyor küfürlerle gönderiliyor. Biz insanları kırarak eleştirerek Göztepe’nin değerlerini kaybetmesine yol açmayalım. Başkan olmadan önce Göztepelist’te Levent Ürkmez aleyhine yazılar Hamdi Türkmen aleyhine yazıldı, hiç kimse iyi değil mi ya....
Kendinizi başarılı buluyor musunuz?

Başarısız diyebiliriz ama içinde bulunulan şartları hepimizin değerlendirmesi lazım. Süper ligle benim hiçbir alakam yok. Bulmuyorum diyorum zaten. Uzun vadeli programı yapmak zorundaydım Keşke ben bunu A grubunda yapsaydım. 25 futbolcu al dünya kadar para öde, sadece Faruk a ödediğimiz para 100 milyarı geçti. Buca’dan Korayı aldık sadece Bucaspor’a ben 75 milyar verdim. Bana göre hatam odur keşke bu hamleyi o gün yapsaymışım. Öyle düşseydik çocuklarımız o zaman pişerlerdi B grubunda bu sıkıntıyı yaşamazdık.Göztepe zaten bu kadar çaresiz olmasa bundan iki ay önce kamuoyunda gündeme gelen Goztepe amatöre düşsün, amatörden başlasın lafları konuşulur muydu. Ben ikinci adamı da olurum 5. adamı da olurum. Ben bunu yaparım her zaman.

Yeni Asır’a neden protesto düzenlemiyorsunuz?
Ben de onan hayret ediyorum Ben daha nasıl tepki vereyim o zaman hatırlarsınız dört defa basın toplantısı yaptım, açıkladım bütün bunları. Gazetelere ilan verdim. Basın bildirisi yayınlayarak ayrıca gene camiadan herkesi topladım kulüp binasında efsane takımı topladık, Yeni Asır’a,Dinç Bilgin’e çağrıda bulunduk Böyle bırakma diye Levent Ürkmez’le İstanbul’a gittim Dinç bey’le bir saat görüşme yaptık, her şeyi yaptık. Ama bana şu an gösterilen tepki o zaman gösterilmedi. Asıl bu soruyu ben soruyorum şu durumun sorumlusu değilim ki. Hepsinin CD’lerini getireyim. Hatta sen öneri getirdin, bana gidelim siyah çelenk koyalım diye ben de yapın demiştim. Herkes bir şeyler yapmak zorunda idi. Burada suçlanacak kişi de Dinç Bilgin değil. Orda görev yapan Ömer Dinçer’in açıklamalarından 55 milyon dolar rakamdan bahsediyor. Düşünebiliyor musunuz piyangoda en büyük ikramiye çıkmış Göztepe’ye ve biz bunu istemiyoruz diye çöpe atmışız.

Göztepe’nin gerçeği o onu görmezsek ben hatalarımı görüyorum. Biz hatalardan ders almamız lazım sen bunu yaptın ben bunu yaptım Göztepe .... gidiyor. Önümüze bakmamız lazım bir model kurulmuş.Takım ligde kalma savaşı veriyor. Her şey bir yana bırakılacak Taraftar tribünde olacak, yönetim yöneticiliğini yapacak futbolcu sahada görevini yapacak. Bu son 7 haftaya böyle girmek zorundayız. Şu anki fikstüre baktığımızda en büyük avantaj Göztepe’nin. Aydının yerinde olsam ayaklarım titrer, o fikstürü görünce. Küçükköy de öyle.’ Buca’ya geliyor Uşağa gidiyor gibi. Merinos-Aydın maçı var. Aydın - İzmirspor maçı var. Bizim bütün hedefimiz bu hafta Uşak ve Buca’dan iyi haberler almak ve 3 hafta İzmir’deki maçlarımızı kazanmak O zaman bu iş biter. Suçu olan varsa var ama geldiğimiz nokta bu. Ligde kalırsak şampiyon olmuş gibi olur.Divan kuruluna lağvetmekle tehdit ettiniz mi?
Hayır ya öyle bir şey olabilir mi. Orhan abi babamın asker arkadaşı 45 yıllık arkadaşı. Olmaz mümkün değil yani.

Ligde kalacağımıza inanıyor musunuz?
Kesinlikle inanıyorum. Bu hafta Çorluyu yenip gelmiş olsaydık hepimiz bayram yapıyorduk . Bir gol.

Ev ve arabanızı kulüpten usulsüzlüklerle aldığınız konusunda dedikodular var.
Daha önce de belirttim. Bakın şu anda bizin 90 tane evimiz var.Benim babam İzmir’in 3sü vergi rekortmenliğinde. Benim çocuklarımın torunlarımın hiçbir şeye ihtiyacı yok. Ortak gelirlerimiz var.


Sizin döneminizde AŞ’de yapılan harcamaların dökümünü yapabiliyor musunuz?
Kesinlikle. Önümüzdeki hafta bir yemek düzenliyorum. Kongre tarihini açıklayacağım. Hem dernekle hem A.Ş ile ilgili kesin borç rakamlarını vereceğim.


Dernekte yapılan harcamaların dökümü?
Biz onu zaten dernekler masasına verdik. Dernek dediğin zaten ne geliri var.haftada 300 500 milyon kira, spor okulu geliri. Bu kadar kendi içinden gelen insanları nasıl karalarlar.

Derneğe tekrar aday mısınız?
Karar vermedim. Olmayabilirim.

Düşersek istifa etmeyi düşünür müsünüz?
O günkü şartlar.Ben sevdalısı değilim. çıksın güzel bir. Ben dışarıda da olurum ama benim şu anda Göztepe AŞ ile ilgili yürüttüğüm bir çalışma var. Yani bugün pes etmeyen Göztepe’ye kurtuluş formülleri üretmeye çalışan bir başkan var.Kimler iyi bir şeyler yapmak istiyorsa onlara ara vermeden hep beraber yapmak lazım.


Sezon başında kamp yapılamaması?

Devre arasında o ama 30 milyar tutan bir kamp masrafımız vardı. Yüksel Can da şu anki durumda biz kampımızı burada da yapabiliriz dedi .Bugün bir çok takım yapıyor bunu.


Şeref tribününü erken terk ediyorsunuz diye eleştiriliyorsunuz.


Ben Çorlu’da da erken bıraktım. Stadtan gitmiyorum. Tutamıyor insan kendini. Aydın maçımda taşın üzerinde izledim maçı yoksa kaçma yok

Levent Dramalı ne kadar bağışladı?
Levent Dramalı istifasını geri aldı yaptığı harcamaları da ben kendim ödedim. Göztepe’den çıkmadı.
Kasap Halil?
Göztepe’nin en eski kongre üyelerinden aynı zamanda. Bize yardımcı oluyor. Resmi yönetici kimliği yok.


Futbol takımının hangi harcamaları dernek üzerinden yapılıyor?

Dernek üzerinden yapılan bir şey yok ki.

A.Ş’den alacağınız var mı?

Olsa dahi 1 lira para taahhüdüm yok.

List’te aynı IP’den oy kulandınız mı?
Hayır.

Anket sonuçlarını nasıl yorumluyorsunuz?

Yıpranmaya sportif başarısızlığa. Biraz önce söyledik yeni bir yapılanmaya gidilmiş kulüp borçlandırılmamış. Bunlar kolay şeyler değil. Gene yalnız bırakılmışız.


İstanbul’dan bir şirketle hiç sponsorluk konusu konuşuldu mu?

Hayır.

UEFA’dan gelen paralar ve diğerleri?
290 milyar UEFA’dan gelen para mevcut. Ayrıca Evren’i sattık.1oo milyar para geçti elimize. Onun dışında İddia’dan çok küçük paralar alınıyor.


Oktay Çevikle ne kadara anlaştınız?

Bunu söylemeyim. Bir lira borcumuz yok tüm hak edişleri aldı primler dahil..


Nedim ve M.Ceviz idmana geldiklerinde hiçbir görevli bulamamışlar noterden çağrıldıklarında.

Çok yanlış onlara kimse Göztepe’den büyük değil. Çağırıyorsak gelirler.Orda antrenör olur bir görevli olur. Bizim için şahıslardan çok kulübün menfaati önemli.

Nedim ve Mustafa Ceviz tutulamaz mıydı?

1.5 saat dil döktük. Transfer taksitlerinin ilkini almışlardı 15 gün daha sabredin bunu da ödeyeceğiz dedik Altımız beraber hareket ederiz dediler. Toplamı 600 milyar lira idi. “Bizim hareketimiz tamamen maddiyata dayalı değildi. 16-17 yaşında çocuklar oynuyor biz yedek kalıyoruz ve bu bizi rahatsız ediyor.” dediler.

Camia büyükleri 5-6 ay önce kongreye gitmesi gerektiğini kendisine bildirdiği halde neden genel kurula gitmediniz?
Derneğin futbolla alakası yok.

Yüksel Hoca neden gönderildi?
Sportif başarısızlık yüzünden.


2 senedir düşmemiz planlanan bir olay mı?
Komik bir düşünce. Amamtöre düşsek bile borçlardan kurtulamıyoruz.

Spor salonunun þu anki durumu nedir?
Mayıs’ta bitecek.

Genel kurulu neden Sezon sonuna byrakyyor?
Tek takımı ligde bırakabilmek için.


ikizoglunun çeklerini tutuklanan Abidin bilgin ve ekibine kirdirdiginiz bu sahislara büyük borcunuz olduğu söyleniyor borcunuz ne kadardır?
Borç yok.

ikizoglu ile mahkemelik oldunuz...sonuc?
Devam ediyor.

İkizoðlu konusunda Abidin bilginden yardým alındı mı?
Hayır.

Göztepe spor kulübü ya da Aþnin Abidin Bilgine borcu var mı?
Yok.

Not: Serkan Boyacıoğluna teşekkür ederiz.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter