GöztepeLIST: Kariyeriniz?

Levent Gökçeer: Ankaralı'yım.Lise hayatım Ankara'da geçti. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Üniversitede okurken aynı zamanda Balçova Agamemnon Kaplıcalarında çalıştım. Daha sonra kısa dönem askerliğimi Ankara Etimesgut'ta yaptım. Odak ithalat ihracat firmasının genel müdürlüğünü yaptım.Daha sonra Bay-mak Ankara bölge müdürlüğü yaptım.Oradan İstanbul'a geçtim. Nasaş Aliminyum sanayinde maliyet ve üretim kontrol uzmanı ve finansman müdürü olarak çalıştım. 1990 yılında eşimin İzmirli olması sebebi ile İzmir'e yerleştik. Bu dönemde Yeni Asır ve Pınar Süt finansman müdürlüğünü teklif ettiler. Basın ilginç geldiği için Yeni Asır'ın teklifini kabul ettim. Bir yıl sonra genel müdür yardımcısı oldum.Beş yıl bu görevi yaptıktan sonra istifa ettim. İstanbul Sabah'a çağırdılar. İzmir'de kalma kararım olduğu için Yaşar Uluslararası Tekstil fabrikasının Genel müdür yardımcısı oldum. Bir sene sonra Gazete Ege'nin genel müdürü oldum. Beş yıl burada çalıştım, daha sonra İngiltere'de 4 ay kaldım, döndüğümde Aliağa Viking Kağıt Fabrikasında koordinatörlük yaptım. Daha sonra Cen ajans-grey Ege Bölge Müdürlüğünü kurdum ve sonra da şimdiki görevimde bulunuyorum.

GöztepeLIST: Futbol yöneticiliği tecrübenizin olmaması sizin için bir dezavantaj yaratacak mı?

Levent Gökçeer: Bakın ben şu anda Göztepe'nin Mali finansal işlerine ve idaresine bakıyorum.Yönetim kurulu üyesi değilim.Sadece yönetim kurulu toplantılarına bir dinleyici olarak katılıyorum. Göztepe A.Ş ve derneğinin bu konuda çok deneyimli insanları var. Futbol konusunda engin bilgileri olan insanlar var.Feyyaz Gülmen, Levent Ürkmez gibi. Ben zaten olayın o boyutuna karışmıyorum, sınırlarımı biliyorum.

GöztepeLIST: Ksk -Göztepe maçında neler hissedeceksiniz?

Levent Gökçeer: Geçen gün taraftarlarla bir araya geldiğimde zaten bu konuda gerekli açıklamaları yaptım. Gazete Ege Genel müdürlüğüm esnasında sayın Selçuk Yaşar Ksk spor kulübünün sıkıntıları olduğunu ve oraya destek çıkmamı istedi. Selçuk bey beni kulübe üye yaptı. Bugüne kadar genel kurul toplantılarının sadece birine katıldım. Aidatlarım konusunda herhangi bir ödeme yapmadım ama o dönemlerde Ksk'nin maçlarına gittim. Fakat şu var ki ben aslen Galatasaray'lıyım ve şu anda da Göztepe için uğraşıyorum. Benim için İzmir takımlarının başarısı önemlidir.O maçta da kim iyi oynarsa tebrik etmek gerekir. Şu anda Göztepe'nin başarısı bizim başarımdır diye bakıyorum.

GöztepeLIST: Ksk'den istifa edip Göztepe'ye üye olmayı düşünür müsünüz?

Levent Gökçeer: Hayır bu bence kişiliksizlik olur. Ama ben eğer Yeni Asır'da kalsa idim ve Yeni Asır Göztepe'yi o dönemde alsa idi şu anda Göztepe yönetiminde olacaktım. Şu anda vaktimin % 80 nini Göztepe'ye harcıyorum.Göztepe'yi de çok seviyorum.Oğlum koyu bir Göztepeli.Zaman içinde ben inanıyorum ki hem camia beni içine çekerse hem de benim katkılarım da olursa Göztepe'ye üye olmak sorun değildir. Bu gönül bağıdır, zaman bağıdır. Ben şu örneği vermek istiyorum:Ksk başkamlığı yapan Ünal Kamalı, Hasan Denizkurdu hepsi zamanında Göztepe üyesi imişler ama gitmişler Ksk'ye başkanlık yapmışlar.İnşallah ilerde biz de bu yola gireriz çünkü Göztepe'nin başarısı bizim grubumuzun başarısıdır. Ama şu anda bunu sırf birkaç kişiyi mutlu etmek için etik kurallara ters buluyorum. Ayrıca da dernek üye almıyor, üyelik dondurulmuş. Ama Sn Tuğsuz'a da söyledim basket şubesine beni de alır ise basket şubesi için elimden geleni yaparım.Başkandan bu konuda cevap bekliyorum.

GöztepeLIST: Ankaralı olduğunuzu ve Galatasaray'ı tuttuğunuzu söylediniz. Biz liste olarak "yerel taraftarlığı" güçlendirme amacındayız. Sizin konumunuzdaki insanların bu konuda örnek olması gerek miyor mu?

Levent Gökçeer: Bir insan etik olarak içi dışı bir olmali. Neden Galatasaray'lı oldum, başarısından dolayı. Göztepe Galatasaray'ı yendi utandım Avrupa takımı nasıl olur, nasıl yenilir diye ama Göztepe'yi de ayakta alkışladım. Bir takımı tutmak onun başarıları ile doğru orantılıdır. Size sorsam sizde Türkiye' yi temsil ettiği için mutlu olmuşunuzdur.Ülkenin tanıtımına katkıda bulundular. Keşke aynı aşamaya Göztepe ve tüm İzmir takımları da gelse.ama ben kendimi İzmirli gibi görüyorum ama kim başarılı olursa alkışlayalım, başarısız olanı da eleşirelim.

GöztepeLIST: Göztepe A.Ş bu zamana kadar ne harcamış? Herkes farklı rakam söylemiş, söylemeye devam ediyor. Bunun nedeni nedir?

Levent Gökçeer: Rakamlar konusunda size global bilgi verebilirim. Bazıları şirket sırrıdır. Ama şu anda ciddi bir borç rakamı var. Grup yaklaşık 40 milyon dolar para harcamış.

GöztepeLIST: Bu paraların nereye gittiği konusunda görüşünüz?

Levent Gökçeer: Bilgi yok elimde.

GöztepeLIST: Vestel Manisa Bucaspor gibi takımlar oto-gaz istasyonu, benzin istasyonu gibi kalıcı, para getiren işler yapmışlar. Biz biz niye yapmamışız? 

Levent Gökçeer: Geçmiş yönetimin hataları. Ama önümüzdeki dönemde ciddi projelerimiz var. Dernek mesela bu konuda çok atak. Urla ve Narlıdere projeleri yürüyor. Bu konuda Sn Ürkmez'den ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.Ben yarın Göztepe hakkında İstanbul'da görüşme yapacağım.Bunu gerçekleştirirsekizim finans problemimiz kalmaz.

GöztepeLIST: Borcu eritebilecek misiniz?

Levent Gökçeer: Onları zaman içinde halletmeye çalışacağız.

GöztepeLIST: Süre?Levent Gökçeer: Kesin süre yok ama halletmeye çalışıyoruz.

GöztepeLIST: Medya Holding Göztepe yi alırken ne düşündü?

Levent Gökçeer: Bilemiyorum . O dönemde yoktum.

GöztepeLIST: Üniversite gençliğini Göztepe'ye kazandırmayı ve üniversitelerdeki tüm Göztepelileri birleştirmeyi amaçlayan.Üniforce oluşumu balkon tribününün açılmasını ve kendilerine tahsis edilerek, kendilerine yönelik hesaplı kombinelerle bu bölümü hareketlendirmeye talipler. Bu konudaki fikriniz? 

Levent Gökçeer: Çok güzel bir proje. Ben bunu Göztepe yönetimine bilgi olarak aktaracağım. Benim ricam bu arkadaşların Sayın Gülmen ve Ürkmez ile temasa geçmeleri ve projelerinin yazılı olarak onlara verilmesi. Bu konunun yönetimde görüşüp karara bağlanması gerekir.GöztepeLIST: Deplasmana otobüs kaldırılması konusunda istekler var. 

event Gökçeer: Bu konu da Göztepe yönetimini bağlayan bir olaydır. Bu konuda yönetim kurulu kararı alıp bana bir talimat bildirirse elimden geleni yaparım.

GöztepeLIST: Basketbol ve voleybol şubelerinin toplam 100.000 dolarlık isteğinin rededilmesi hakkında?

Levent Gökçeer: Rerddedilmedi. İskender Tuğsuz ve Tunç Afşar ile de mutabakata vardık. Geçmiş dönem borçlarını biz kapatıyoruz.

GöztepeLIST: Bu iki dala daha fazla destek verilmeyecek mi?

Levent Gökçeer: Şimdi finansal olarak baktığımızda her şirketin öncelikleri vardır. Futbolda geçen sene başarı yakalanmıştır. Göztepe uçurumdan alınmıştır. Şu anda tüm enerjimizi oraya aktarmış durumdayız. Göztepe büyük bir camiadır. Ben inananıyorum ki Göztepe camiası basketboluna ve voleyboluna sahip çıkacaktır.

GöztepeLIST: Sponsor bulundu mu?

Levent Gökçeer: Sponsor konusunda eğer Sayın İskender Tuğsuz beni yönetime alır ise elimden geleni yapacağım.

GöztepeLIST: Böylesine hassas bir konuda iki yönetim arasında bu kadar büyük görüş farkı olmasının nedeni nedir?

Levent Gökçeer: İki yönetim arasında derin bir ayrılık yoktur. Basketbol şubesi ve voleybol şubesi başkanları bizim yönetim kurulu üyemizdir ve her toplantıya da katılmaktadırlar. Bu karar da ortak alınmıştır. AŞ'nin bu konuda tek başına karar alma yetkisi yoktur.

GöztepeLIST: Uzan grubu Adanaspor ve İstanbulspor hakkında kendi yayın kuruluşlarında her türlü desteği vermektedirler. Aynı şey neden Göztepe için ATV ve Sabah'ta yapılmamaktadır?

Levent Gökçeer: Yeni Asır ve Yeni tvnin Göztepe'ye ne kadar destek verdiği konusunda açın bakın gazeteleri bunları söyleyenler ellerini vicdanlarına koysunlar. Öte yandan burası bir basın kuruluşudur. İzmir'de ve Ege'de birçok takım vardır Yeni Asır grubu destek için elinden geleni yapmakta ama diğer takımlara da gereken önemi vermektedir.

GöztepeLIST: Birgün Göztepe ile Ksk'nin birleşmesi gerekse, sizce renkleri ne olmalı?

Levent Gökçeer: Öyle bir şey olamaz.Bir İzmirli olarak buna karşı çıkarım ama rekabet her zaman iyidir.Bence her iki tarfında kendi başarısını ortaya koyması gerekir. Birleşme ihtimali bile yoktur ikisi de köklü bir kuruluştur.

GöztepeLIST: Geçmiş yönetimler hakkındaki yolsuzluk iddiaları hakkındaki düşünceleriniz?

Levent Gökçeer: Bu konuda bir şey söyleyemem. Geçmiş dönemin hesabını tutmak bana düşmez. İnsanların da elinde belge olmadan konuşmaları yanlıştır. Ben sadece şunun sözünü verebilirim benim bulunduğum dönemde Göztepe'nin mali menfaatleri her zaman korunacaktır.

GöztepeLIST: Her gidenin diğerini kötülemesi, AŞ oldultan sonra da yönetici kadroların sürekli değişmesi bir olumsuzluk değil midir?

Levent Gökçeer: Ben sadece kulübün yanlış yönetildiğini söylüyorum ki bunu sırf ben değil tüm Göztepe camiası söylüyor. Eğer herhangi bir şirkete bu kadar para harcanıyor ve de başarısız olunuyorsa şirket yöneticilerinin sorgulanması gerekir bana sorarsanız. Demek ki bir yönetim hatası var ki bu insanlar değiştirildi. Başarılı bir yöneticiyi hiçbir patron değiştirmez. Kadroların değişmesi doğaldır çünkü her yönetim kendi ekibi ile çalışmak ister. Zaten benim Göztepe yönetiminde herhengi bir aktif görevim yok sadece Yeni Asır'ın genel müdürüyüm, Göztepe AŞ'nin mali ve idari finansman işlerine bakıyorum yönetim şu anda benle çalışmaktan memnun. Ben sadece profesyonel olarak işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum.

GöztepeLIST: Borçların ödenmesi ve artıya geçme konusunda iddialı mısınız?

Levent Gökçeer: Borçlar ödenecek bundan kaçış yok ben de olsam başkası da olsa. Eğeryönetim planladığı projeleri gerçekleştirebilirse Göztepe'nin geleceği parlak.

GöztepeLIST: Bu projelerin ayrıntılarını taraftarlar ne zanan öğrenecek?

Levent Gökçeer: Olgunlaşmadan bir şey söylemek yanlış olur. İnsanlara ümit vermek hata olur gerçekçi olmak gerekir. Projeler gerçekleştikçe yönetim açıklama yapacaktır.

GöztepeLIST: Dünya kupasındaki favoriniz?

Levent Gökçeer: Almanya iyi gibi ama klasik bir söz hakeden kazansın.

GöztepeLIST: Teşekkür ederiz.Levent Gökçeer: Ben teşekkür ederim.

Bu röportaj 12 Haziran 2002 Çarşamba günü GöztepeLIST tarafından yapılmıştır. Her hakkı saklıdır.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter