GöztepeLIST : Öncelikle geçmiş olsun diyoruz.

Deniz Kolgu : Teşekkür ederim.

GöztepeLIST : Yaşını, boyunu ve ağırlığını öğrenebilir miyiz?

Deniz Kolgu : Yaşım 26, boyum 1.8 m, ağırlığım 74 kg.

GöztepeLIST : Şu ana kadar hangi takımlarda oynadınız.

Deniz Kolgu : Çengelköyspor, Orduspor, Bursaspor, Ankaragücü, Bursaspor, Göztepe.

GöztepeLIST :Neden Göztepe'yi tercih ettin?

Deniz Kolgu : Göztepe özellikle son iki yıldır kendine ciddi hedefler koyuyor. Gerçi geçen sene küme düştü ama tekrar o lige çıkmak için hedefinden birşey kaybetmedi, ben de hedefli bir takımda oynamak istedim, şampiyonluk yaşamak istedim, katkım olsun istedim ve buraya geldim..

GöztepeLIST : Başka teklifler var mıydı?

Deniz Kolgu : Birçok teklif vardı. Siirt Jetpa, Kocaelispor, Göztepe'ye imza atmadan bir gün önce Gaziantepspor süre istedi benden, bir hafta kadar müsaade istediler, fakat Göztepe'yi, Ümit kayıhan'ı bu renkli camiayı tercih ettim. Klasman grubunda 10-12000 seyirciye oynayan bir takımın, iddialı bir durumda neler yapabileceğini düşündüm ve burayı tercih ettim.

GöztepeLIST : Ispartaspor maçı için ne düşünüyorsun?

Deniz Kolgu : Bir puan klasmanı bitirir bizim için.

GöztepeLIST : Federasyon kupasında kurada Samsunspor çıktı. Tur için düşüncelerin?

Deniz Kolgu : Her iki cephede savaşmak için yeterli kadroya sahip değil Göztepe. Onun için birinden fedakarlık yapması lazım bu da kesin kupa olur diye düşünüyorum.

GöztepeLIST : Maç 29'unda, o tarihe kadar play-off garantilenirse?

Deniz Kolgu : İdeal kadroyla çıkılıp bir üst tura çıkarsa, tekrar birinci lig kulüpleriyle oynama şansı olur, onda da televizyon ve hasılat gelirleri olabilir, bu kulübü alakadar eder.

GöztepeLIST : Play off'a çıkarsak takımın sence transfere ihtiyacı var mı?

Deniz Kolgu : Zaten play-offa çıkması garanti düşünüldüğü için tahmin ediyorum, Zafer ve Özkan alındı. play-offta takımın transfer yapacağını zannetmiyorum, ancak bu tip şanssızlıklar devam ederse, mesela benim hastalığım, Metin Diyadin de sakatlanmış dizinden, belki alternatif bir isim daha kadroya katılabilir, ama ben sadece tahmin yürütüyorum.

GöztepeLIST :Süper lige çıkılırsa veya çıkılmazsa seneye Göztepe'de kalmayı düşünüyor musun?

Deniz Kolgu : Göztepe'nin süper lige çıkması veya çıkmaması beni Göztepe'ye imza atma konusunda fazla ilgilendirmiyor, ben burayı gayet sevdim. Göztepe'de oynamam için Göztepe'nin illa da süper ligde olması gerekmiyor. Zaten şu anda ikinci ligde ve ben ikinci ligdeyken geldim. Çok da mutluyum, böyle büyük bir camiaya geldiğim için. İnşallah seneye de burada kalırım.

GöztepeLIST : Göztepe geçen sene birinci ligden neden düştü? Senin bir birinci lig futbolcusu olarak görüşün nedir.

Deniz Kolgu : Mutlaka bir takım hatalar yapılmıştır özellikle yabancı transferinde. Bu da Göztepe'yi bayağı yaraladı diye düşünüyorum. Tahmin ediyorum yabancı transferindeki tercih yanlışlıkları takımın şu anda ikinci ligde olmasına sebebtir. Birinci ligdeki oyuncuların %80'i birbirine denk kalitede. Dolayısıyla Türkiye'de bir yabancı demek, oyunun kaderini değiştiren oyuncu demek oluyor. Nasıl Galatasaray'da Hagi takımın%65-70'ini çekiyor, işte yabancı farkı, farkı ortaya çıkarıyor. Bence sebeb kesinlikle yabancı seçimindeki yanlışlık.

GöztepeLIST : Göztepe taraftarı hakkındaki görüşün nedir?

Deniz Kolgu : Şu ana kadar harika. Daha ilerisi için birşey diyemiyorum, görmedim, o kadar iddialı bir konumda daha oynamadım.

GöztepeLIST : Taraftarımıza vermek istediğin bir mesaj var mı?

Deniz Kolgu : Lig çok uzun bir maraton. Kesinlikle bir-iki kötü neticede takımdan desteğini çekmesin Göztepe seyircisi ki bunu geçen sene yapmamış, 13-14 maç kaybetmiş bir takımı 25-30.000 taraftar desteklemiş. Hedef te varken, taraftar-futbolcular-teknik heyet-yönetim birleşip, lige çıkması lazım bu takımın. Onun için herkese görevler düşüyor. Bizim işimiz top oynamak, hocanın işi bizi yönetmek, yönetim hiyerarşinin en üstündeki grup zaten, bir taraftar kalıyor. Taraftar da zaten bizle bir bütün. İnanıyorum ki mutlu sona ulaşacağız hep beraber.

GöztepeLIST :GöztepeLIST olarak röportaj için tekrar teşekkür ediyor ve en kısa sürede iyileşerek takıma dönebilmeni diliyoruz.

Deniz Kolgu : Ben teşekkür ederim.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter