GöztepeLIST : Öncelikle geçmiş olsun diyoruz.

Deniz Kolgu : Teşekkür ederim.

GöztepeLIST : Yaşını, boyunu ve ağırlığını öğrenebilir miyiz?

Deniz Kolgu : Yaşım 26, boyum 1.8 m, ağırlığım 74 kg.

GöztepeLIST : Şu ana kadar hangi takımlarda oynadınız.

Deniz Kolgu : Çengelköyspor, Orduspor, Bursaspor, Ankaragücü, Bursaspor, Göztepe.

GöztepeLIST :Neden Göztepe'yi tercih ettin?

Deniz Kolgu : Göztepe özellikle son iki yıldır kendine ciddi hedefler koyuyor. Gerçi geçen sene küme düştü ama tekrar o lige çıkmak için hedefinden birşey kaybetmedi, ben de hedefli bir takımda oynamak istedim, şampiyonluk yaşamak istedim, katkım olsun istedim ve buraya geldim..

GöztepeLIST : Başka teklifler var mıydı?

Deniz Kolgu : Birçok teklif vardı. Siirt Jetpa, Kocaelispor, Göztepe'ye imza atmadan bir gün önce Gaziantepspor süre istedi benden, bir hafta kadar müsaade istediler, fakat Göztepe'yi, Ümit kayıhan'ı bu renkli camiayı tercih ettim. Klasman grubunda 10-12000 seyirciye oynayan bir takımın, iddialı bir durumda neler yapabileceğini düşündüm ve burayı tercih ettim.

GöztepeLIST : Ispartaspor maçı için ne düşünüyorsun?

Deniz Kolgu : Bir puan klasmanı bitirir bizim için.

GöztepeLIST : Federasyon kupasında kurada Samsunspor çıktı. Tur için düşüncelerin?

Deniz Kolgu : Her iki cephede savaşmak için yeterli kadroya sahip değil Göztepe. Onun için birinden fedakarlık yapması lazım bu da kesin kupa olur diye düşünüyorum.

GöztepeLIST : Maç 29'unda, o tarihe kadar play-off garantilenirse?

Deniz Kolgu : İdeal kadroyla çıkılıp bir üst tura çıkarsa, tekrar birinci lig kulüpleriyle oynama şansı olur, onda da televizyon ve hasılat gelirleri olabilir, bu kulübü alakadar eder.

GöztepeLIST : Play off'a çıkarsak takımın sence transfere ihtiyacı var mı?

Deniz Kolgu : Zaten play-offa çıkması garanti düşünüldüğü için tahmin ediyorum, Zafer ve Özkan alındı. play-offta takımın transfer yapacağını zannetmiyorum, ancak bu tip şanssızlıklar devam ederse, mesela benim hastalığım, Metin Diyadin de sakatlanmış dizinden, belki alternatif bir isim daha kadroya katılabilir, ama ben sadece tahmin yürütüyorum.

GöztepeLIST :Süper lige çıkılırsa veya çıkılmazsa seneye Göztepe'de kalmayı düşünüyor musun?

Deniz Kolgu : Göztepe'nin süper lige çıkması veya çıkmaması beni Göztepe'ye imza atma konusunda fazla ilgilendirmiyor, ben burayı gayet sevdim. Göztepe'de oynamam için Göztepe'nin illa da süper ligde olması gerekmiyor. Zaten şu anda ikinci ligde ve ben ikinci ligdeyken geldim. Çok da mutluyum, böyle büyük bir camiaya geldiğim için. İnşallah seneye de burada kalırım.

GöztepeLIST : Göztepe geçen sene birinci ligden neden düştü? Senin bir birinci lig futbolcusu olarak görüşün nedir.

Deniz Kolgu : Mutlaka bir takım hatalar yapılmıştır özellikle yabancı transferinde. Bu da Göztepe'yi bayağı yaraladı diye düşünüyorum. Tahmin ediyorum yabancı transferindeki tercih yanlışlıkları takımın şu anda ikinci ligde olmasına sebebtir. Birinci ligdeki oyuncuların %80'i birbirine denk kalitede. Dolayısıyla Türkiye'de bir yabancı demek, oyunun kaderini değiştiren oyuncu demek oluyor. Nasıl Galatasaray'da Hagi takımın%65-70'ini çekiyor, işte yabancı farkı, farkı ortaya çıkarıyor. Bence sebeb kesinlikle yabancı seçimindeki yanlışlık.

GöztepeLIST : Göztepe taraftarı hakkındaki görüşün nedir?

Deniz Kolgu : Şu ana kadar harika. Daha ilerisi için birşey diyemiyorum, görmedim, o kadar iddialı bir konumda daha oynamadım.

GöztepeLIST : Taraftarımıza vermek istediğin bir mesaj var mı?

Deniz Kolgu : Lig çok uzun bir maraton. Kesinlikle bir-iki kötü neticede takımdan desteğini çekmesin Göztepe seyircisi ki bunu geçen sene yapmamış, 13-14 maç kaybetmiş bir takımı 25-30.000 taraftar desteklemiş. Hedef te varken, taraftar-futbolcular-teknik heyet-yönetim birleşip, lige çıkması lazım bu takımın. Onun için herkese görevler düşüyor. Bizim işimiz top oynamak, hocanın işi bizi yönetmek, yönetim hiyerarşinin en üstündeki grup zaten, bir taraftar kalıyor. Taraftar da zaten bizle bir bütün. İnanıyorum ki mutlu sona ulaşacağız hep beraber.

GöztepeLIST :GöztepeLIST olarak röportaj için tekrar teşekkür ediyor ve en kısa sürede iyileşerek takıma dönebilmeni diliyoruz.

Deniz Kolgu : Ben teşekkür ederim.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter