Genç kardeşimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.
GöztepeLIST Organizasyonu

Seyit Şanlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde otomotik kapının sıkıştırması sonucu ağır yaralanan kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan 17 yaşındaki Anıl Erdem, ailesinin ve arkadaşlarının omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı. Okul yönetiminin gönderdiği çelengi parçalayan ve törene katılmak için gelen Okul Müdürü Hüseyin Toptaş'ı protesto ederek ayrılmasına neden olan Anıl'ın öğrenci arkadaşları, taraftarı olduğu Göztepe için söylenen ‘isyan marşı’nı bu kez ona uyarlayarak seslendirdi.

Dün saat 10.30 sıralarında, Atatürk Mahallesi'ndeki Seyit Şanlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde meydana gelen olayda, teneffüste bilinmeyen bir nedenle dışarıya çıkan 3'üncü sınıf öğrencisi Anıl Erdem, kapanmakta olan otomatik demir kapının aralığından içeri sıyrılmak isterken kapı ile duvar arasına sıkışmıştı. Yaklaşık 1 metre 75 santimetre yükseklikte kapının arasına başı da sıkıştığı için ağır yaralanan Anıl Erdem, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde, hayatını kaybetmişti.

ARKADAŞLARININ ‘SÜT ANIL’I
Anıl Erdem'in bugün okulda toplanan arkadaşları, olayda okul yönetiminin ihmali olduğunu söyleyerek yürüyüşe geçti. Yaklaşık 300 öğrenci, iki kilometre uzaklıktaki Anıl'ın evine kadar yürüdü. Öğrenciler sık sık, ‘Anıl ölmedi, kalbimizde yaşıyor’, ‘Sorumlulardan hesap sorulsun’ diye bağırdı. Arkadaşlarının ölümü nedeniyle siyah tişört ya da gömlek giyen öğrenciler, Anıl Erdem'in, tşörtüne ve Göztepe atkısı sarılı resmine sarılarak gözyaşı döktü. Bu arada bazı arkadaşları da kimseyle kavga etmeyen, sakin ve sessizliğiyle bilinen Anıl'a ‘Süt’ lakabını taktıklarını ve böyle seslendiklerini söyledi.

ACILI BABANIN TESELLİSİ
Sabah saatlerinde Adli Tıp Kurumu'ndaki otopside kafa taravması ve beyin kanaması sonucunu hayatını kaybettiği belirlenen Anıl Erdem'in cenazesi, yakınlarınca alınarak Bornova Merkez Camii'ne götürüldü. Eşi Ayşe Erdem ve kızı Zeynep Erdem'le geldiği camide oğlu Anıl'ın tabutunun başında taziyeleri kabul eden baba Doğan Erdem, gözyaşı döken öğrencileri, “Ağlamayın, Anıl asla ağlamazını istemezdi” diyerek teselli etmeye çalıştı. Anıl'ın tabutunun başında bekleyen öğrenci arkadaşları da üzerinde ‘Kalbimizdesin’ yazılı küçük resimlerini tabatunun üzerine bıraktı.

Okul yönetiminin gönderdiği çelengi parçalayan, camiye gelen Okul Müdürü Hüseyin Toptaş'ı da protesto ederek törene katılmasını engelleyen öğrenciler arasında yaşanan küçük tartışmayı ise yine Anıl'ın babası Doğan Erdem araya girerek yatıştırdı.

ARKADAŞLARINDAN İSYAN MARŞI
Cenaze öncesinde arkadaşları, fanatik taraftarı oldukları Göztepe için söyleyen ‘isyan marşı’nı, Anıl Erdem'e uyarlayarak şu şekilde seslendirdi:
“Yıllar yılı hiç bıkmadın, büyük bir aşkla bağlandın. Yeri geldi sabahladın, bütün ömrünü harcadın. Şimdi söyle nerdesin sen? Olur mu bırakıp gitmek? Keşke çıkıp şaka desen, ne olurdu Anıl Erdem. Anıl'ı takip ettin düştün uzun yollara. Biz seninle giderdik ucunda ölüm olsa. Beyefendi, delikanlı gelmez ki hiç benzeri. Sen armanı bırakmadın 17 yıldan beri. Şerefsiz kör kapıya göğüs gersek hepimiz. Acı çekmek önemliyse erdemlikse Anıl olduk hepimiz”

Bu arada cami yanında açıklama yapan öğrencilerden Merve Pınar ise okula Hollandalı konuklar geleceği için yapılan tadilat duyarlılığının, kapının arızasının giderilmesine gösterilmediğini, ayrıca her yıl güvenlik görevlisinin okulun son haftalarında sözleşmesi uzatılmayarak okula gelmemesinin sağlandığını söyledi.
Aileye tayizelerini bildiren Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır ise okuldan talep gelmesi halinde kapıyı onarabileceklerini dile getirdi.

OMUZLARDA TAŞINDI
Öğle vakti kılınan namazın ardından Anıl Erdem, bir süre arkadaşlarının omuzlarında taşındıktan sonra götürüldüğü yeni Bornova Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Radikal

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter