Dünyadan uzak deryaya yakın ve deryadan uzak dünyaya yakın yeryüzü köşelerine dağılmış gezegen sakinleri kendilerini idame etmeye çalışırken… Son yedi gün içinde İzmir’in gözünün bebeği Göztepe fitbolda iki maç oynadı.

 

***

 

İki maç da, artık alıştığımız üzere az gollü geçti. Boluspor maçında 0-1 geri düşseler de bir puan almayı başardılar. Altınordu maçında ise ilk devre buldukları 1-0’lık üstünlüğü koruyarak üç puan çıkarmayı başardılar..

 

***

 

Hakemlerin garip yorumları olmasaydı Bolu maçında üç puan da olabilirdi ki Gürcan Hasova –Alper Çetin-Ali Şansaaln pek çok taraftara göre- net bir penaltıyı vermedi. Altınordu maçında ise Ali Şansalan ve Suat Arslanboğa’nın iptal ettiği Kvasina golünde ofsayt çizgisini Kvasina’nın neresinden çizdiklerini biz faniler anlayamadık.

 

***

 

Göztepe’nin beş sezonluk Süper Lig sürecinde iyi günlerin çoğunun geçtiği Bornova Stadı’nda Göztepe taraftarını deplasman tribünü içinde görmek pek çok Göztepeli için hüzün vericiydi.

***

 

İki maçta da… Ekrem’den sonra, Arda ortalamanın üstünde performans gösterdi. Sağ kanat savunmasına kalıcı bir çözüm bulunabilmiş değil. Fitboldaki en önemli anlardan, rakip ceza sahasındaki topa dokunma pozisyonlarında, oyuncuların paslarda birbirlerini bulabilme oranı hala oldukça düşük seyretmeye devam ediyor. Gereksiz kart görmeye de devam ediliyor.

 

***

 

Altınordu  maçında ilk 11’de Altınordu’nun üç, Göztepe’nin iki altyapı kaynaklı oyuncusu olması mutluluk vericiydi. Buna karşı, Göztepe’de devre arası yapılan 4 transferden Bolu maçında üç, Altınordu maçında ise 1 kişi olması… Yapılan transferler hakkında derin derin düşündürmeye devam etti. Umarım Sports Republic, sayın Rasmus Ankersen ve Dragan Solak da düşünüyordur.

 

***

 

Başka bir acı gerçek ise Yasin yokken takımın yaratıcılığının oldukça azalması. Umarım Yasin takıma tez zamanda döner.

 

***

 

Bolu maçında gol Kvasina asistinde Emirhan’dan, Altınordu maçında gol İsmail Köybaşı asistinde Ngalina’dan geldi. Göztepe, Altınordu maçında oldukça yoğun bir pres ile başladı ve rakip mi kötüydü, Göztepe presi mi süperdi??? Altınordu çıkmakta çok zorlandı. Ama kapılan toplar çoğunlukla verimsiz kullanıldı…

 

***

 

Altınordu, ofansta nispeten etkili olsa da, defansif manada hele Göztepe presine karşı oldukça sıkıntılı gözüktü. Umarım bu sezonu bir şekilde ligde kalarak bitirebilirler.

 

***

 

Velhasıl-I kelam… Skorlar ve alınan puanlar fena olmasa da.. Ki olası iki hükmen galibiyet ile takımın, sezon sonu 40 puanı  ve -normal şartlarda ligde kalmayı- büyük oranda garantilediğini söyleyebiliriz. Bardağın endişe verici tarafına bakarsak, Altınordu maçının ikinci devresi, Boluspor maçının birinci devresi oynanan oyunun mutluluk verici olduğunu söylemek zor. Göztepe play off yapabilir mi? “Yapabilir sanki acaba???” ile “Çokkk zorrr..” dedirtme arasında çok fazla değişiyor performansları. Umarım ve dilerim ki Göztepe, yoğun maç trafiğinde sakatlık vermeden yoluna devam edebilir ve sakatlarının dönüşü, transferlerinin uyumuyla play off üzerinden kırmızı elmaya ulaşmayı zorlayabilir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter