Son haftalarında paldır küldür düştüğümüz eziyet haline gelen lig sonunda bitti. Keşke dediğimiz bir sürü tercih düşmemize neden oldu . Bu tercihlere girmenin artık faydası yok ama tecrübe başarısızlıklardan alınan dersler ise ,düşmeyenlerin neden düşmediklerine bakmakta fayda var kanaatindeyim.

Ligin ilk yarısı bittiğinde ligin dibinde aşağıdaki sıralama mevcuttu.

16. Altay         18

17. Rizespor   17

18. Kasımpaşa  15

19. Göztepe    15

20. Malatya     15

Giresun ve Antalyaspor ki ikisi de düşme adayı durumunda ve 22 puandalardı. Devre arası oldu klasik takım takviyeleri yapıldı .

Göztepe  :  Tannane ,Di Santo , Piric , Mobuandje , Aytaç  Kara 

Kasımpaşa :  Fall , Muleka,, Spajic , Tunay Torun ,Rayane Abid , Mabil

Antalya : Admir Mehmedi , Fernando , Ndao , Luiz Adriano

Giresunspor : Muhammmed Gümüşkaya ,Chiginho

Kasımpaşa da Muleka  12 gol 4 asist , Fall 3 gol 2 asist , Mabil 2 gol 1 asist lik katkı verdi , Spajic 9 mac oynadı , Ryan  Abid 12 mac süre aldı.

Antalya da Fernando 4 gol 4 asist , Adriano 4 gol 3 asist , Mehmedi  1 gol , Ndao  4 gollük katkı verdi.

Yaşadığı maddi zorluklar sebei ile 2 takviye yapabilen Giresunspor ise Chiginho dan 4 gol 3 asist , Muhammed den ise 2 gol 1 asistlik katkı aldı.

Biz ise Tannane yi sahada çok az gördük , Di Santo 3 gol , Moubandje ve Aytac dan 1 er asistlik katkı alırken  , kanayan yara İrfancan Eğribayat yerine veya ona  alternatif olacak Piric den sıfır katkı aldık.

Antalya ve Kasımpaşa yı saymasak bile yaptığımız 4 transferin toplamından ligden düşmemeyi 3 hafta önce garantileyen ve düşmemek için ilk rakibimiz Giresun’un devre arası aldığı katkının yarısını alamadık. 

Antalya  rekorlar kıra kıra nerdeyse Avrupa’ya gidecekken , Kasımpaşa ise çok rahat bir şekilde ligde kalarak sezonu tamamladı.

Futbolda devre arası transferleri  hem çok zor hem de risklidir , sene başı planlamanız kötü ise devre arası transferi leri daha da zordur. Hele bizim gibi ligde kalmak ise derdiniz çok çok daha zordur.. Bu süreci oynamamış Aytaç ve Tannane , sakat Moubandje , yetersiz Piric ile değerlendirmek tam anlamı ile iş bilmezlik örneği olmuş , sonuçta kaçınılmaz olmuştur. Burada tabii dikkate alınması gereken konu söz konusu ekipler bizim dengimiz sayabileceğimiz durumlarda bu takviyeleri yaparken bizim neden yapamadığımızdır ? Bu konudaki yapacağımız özeleştiri ve atılacak adımlar önümüzdeki  sezonlara ışık tutacaktır , umarız ki herkes üstüne düşen vazifeyi yapacaktır.

 

Doğan Gazioğlu

23.05.2022

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter