Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve sakal

Çok özellikli insanlar değildik. Hayatı yeni yeni tanımaya başlıyorduk. Çok büyük hayallerimiz de yoktu. Her birimiz kentin farklı köşelerinde hayatını sürdürmeye çalışan, ama arkadaşları ile mutlu olan, hep bişeyleri daha fazla nasıl paylaşabiliriz diye birbirinin gözünün içine bakan gençlerdik.

GÖZTEPE'yi bunun için çok seviyorduk. O bizim gibiydi. Bizden biriydi. Koskoca bir çatıydı üzerimize örtülen. Bizi sahte sevdalardan, anlamsız çekişmelerden koruyordu.

 

Şefkatli bir babaydı. Biz onu daha çok sevdikçe o bizi daha çok seviyor, sarıyor sarmalıyordu. TV ekranlarında sahte şefkatler aramıyorduk.

Vefalı bir sevgiliydi o. Ne ihanet ediyordu ne kapris yapıyordu. Yılda birkaç kez üzerimize geçirdiğimiz anlamsız sevgililerin kıyafatleri gibi değildi. Sımsıcaktı. Ve hepimize çok yakışıyordu.

 

Biz sevdamızdan hiç şikayet etmedik. Üzerimize oynadılar ama biz vazgeçmedik. Bir insanın sevdalandığı takım 30 yılda 7-8 kez küme düşer de o insan hala nasıl böylesine vefalı olabilir? GÖZTEPE tribününde bunun binlerce örneğini görürsünüz . Takım ligleri tek tek düşerken gittiğimiz deplasmanlarda gördüğümüz nice abilerimiz vardı. Pazar günü sivas ta yine o abileri gördüm. O kadar duygulandım ki. Bu zevki sürmek analarının ak sütü gibi helal onlara. İlk günkü heyecanla GÖZ GÖZ çekerken izledim onları. O yüzlerdeki heyecan ve coşku hiç eksilmemişti. Ne güzel insanlardı bunlar.

 

Bir takımı tutmak ayrı bir şey. Bir takımın taraftarı olmak ayrı bir şey. Ama GÖZTEPE ‘li olmak inanın çok farklı bir şey. Her deplasmanında apayrı bir hikaye var. GÖZTEPE bizlere hiçbir zaman mutluluk vadetmedi. Ama biz hep birlikte o kadar güzeldik ki …

 

Bu güzelliği en yakınlarımızdakiler anlayamadı ama şimdi tüm TÜRKİYE, sadakat ve sevdanın bir takımı küllerinden yeniden ayağa kaldırıp zirveye emin adımlara taşımanın ne demek olduğunu, GURURLA VE GIPTA İLE ayakta alkışlıyor.

 

Ama biz şımarmayacağız. Bu Pazar, Sivas Kalesi'nde bizlere eşi ve çocuğu ile birlikte, hoş geldiniz deyip Antalya’dan geldik deyince , yüzündeki hayranlık ifadesinin nasıl adeta sevgiye döndüğünü gördüğümüz abinin yüzündeki ifadeyi hiç bozmayacağız. Biliyoruz ki bunlardan Türkiye’mizde milyonlarca var.

 

Biz nefret etmeye gelmedik. Sadece, yıllarca yapılan haksızlara karşı dik durmayı öğretmeye geldik. VAZGEÇMEMEK ne demektir onu göstermeye geldik .

 

BU GURUR HEPİMİZİN…

TADINI ÇIKARALIM…

 

Ne Olursa Olsun Göztepemize Bir Şey Olmasın

 

Mustafa DALYANOĞLU

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter