Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve sakal

Çok özellikli insanlar değildik. Hayatı yeni yeni tanımaya başlıyorduk. Çok büyük hayallerimiz de yoktu. Her birimiz kentin farklı köşelerinde hayatını sürdürmeye çalışan, ama arkadaşları ile mutlu olan, hep bişeyleri daha fazla nasıl paylaşabiliriz diye birbirinin gözünün içine bakan gençlerdik.

GÖZTEPE'yi bunun için çok seviyorduk. O bizim gibiydi. Bizden biriydi. Koskoca bir çatıydı üzerimize örtülen. Bizi sahte sevdalardan, anlamsız çekişmelerden koruyordu.

 

Şefkatli bir babaydı. Biz onu daha çok sevdikçe o bizi daha çok seviyor, sarıyor sarmalıyordu. TV ekranlarında sahte şefkatler aramıyorduk.

Vefalı bir sevgiliydi o. Ne ihanet ediyordu ne kapris yapıyordu. Yılda birkaç kez üzerimize geçirdiğimiz anlamsız sevgililerin kıyafatleri gibi değildi. Sımsıcaktı. Ve hepimize çok yakışıyordu.

 

Biz sevdamızdan hiç şikayet etmedik. Üzerimize oynadılar ama biz vazgeçmedik. Bir insanın sevdalandığı takım 30 yılda 7-8 kez küme düşer de o insan hala nasıl böylesine vefalı olabilir? GÖZTEPE tribününde bunun binlerce örneğini görürsünüz . Takım ligleri tek tek düşerken gittiğimiz deplasmanlarda gördüğümüz nice abilerimiz vardı. Pazar günü sivas ta yine o abileri gördüm. O kadar duygulandım ki. Bu zevki sürmek analarının ak sütü gibi helal onlara. İlk günkü heyecanla GÖZ GÖZ çekerken izledim onları. O yüzlerdeki heyecan ve coşku hiç eksilmemişti. Ne güzel insanlardı bunlar.

 

Bir takımı tutmak ayrı bir şey. Bir takımın taraftarı olmak ayrı bir şey. Ama GÖZTEPE ‘li olmak inanın çok farklı bir şey. Her deplasmanında apayrı bir hikaye var. GÖZTEPE bizlere hiçbir zaman mutluluk vadetmedi. Ama biz hep birlikte o kadar güzeldik ki …

 

Bu güzelliği en yakınlarımızdakiler anlayamadı ama şimdi tüm TÜRKİYE, sadakat ve sevdanın bir takımı küllerinden yeniden ayağa kaldırıp zirveye emin adımlara taşımanın ne demek olduğunu, GURURLA VE GIPTA İLE ayakta alkışlıyor.

 

Ama biz şımarmayacağız. Bu Pazar, Sivas Kalesi'nde bizlere eşi ve çocuğu ile birlikte, hoş geldiniz deyip Antalya’dan geldik deyince , yüzündeki hayranlık ifadesinin nasıl adeta sevgiye döndüğünü gördüğümüz abinin yüzündeki ifadeyi hiç bozmayacağız. Biliyoruz ki bunlardan Türkiye’mizde milyonlarca var.

 

Biz nefret etmeye gelmedik. Sadece, yıllarca yapılan haksızlara karşı dik durmayı öğretmeye geldik. VAZGEÇMEMEK ne demektir onu göstermeye geldik .

 

BU GURUR HEPİMİZİN…

TADINI ÇIKARALIM…

 

Ne Olursa Olsun Göztepemize Bir Şey Olmasın

 

Mustafa DALYANOĞLU

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter