5 dakikada değişen işler

Arka arkaya alınan (nispeten kolay) iki iç saha galibiyetinden sonra, dost meclisinde yaptığımız konuşmalarda bazılarımız acaba aradığımız hocayı bulduk mu derken bazılarımız da en iyi göstergenin gireceğimiz bu zorlu fikstür ve alınacak sonuçlar olacağını söylüyordu.

Bana sorsanız mevcut kadro yapımıza paralel, yukarılardan kopmamak adına Gençlerbirliği (D), Eyüpspor ve Bodrumspor (D) için üç beraberliğe razıydım.

Biraz beklediğim ve tahmin ettiğim bir ilk yarının ardından düşüncem; en aksayan iki yönün iki bekimiz olduğu, Kayode ve Amilton gibi bu ligin bela forvetlerine karşı aksayan Ogün ve İsmail'in değiştirilmezse başımıza Ankara soğuğunda güzel birer çorap örecekleri yönündeydi.

Ben demiştim cümlesinin hayata geçmesinden en nefret ettiğim alan olan Göztepe maçında gene tarih tekerrür etti.

Şom ağzımla birleşen tahminim hayata geçti ve malum pozisyonda Ogün'ün kaçırdığı oyuncusu penaltı noktasını göstertti.

Var ekibi de bizim gibi donup kalmış olacak ki alttan üstten sağdan soldan bakıp pek anlayamadığımız pozisyonu gel hocam bir de sen izle deme zahmetinde bulunmadı.

Bu ligin en önemli kriteri olan atanın ve tutanın iyi olacak felsefesinin tek temsilcisi Lis neyse ki tekrar sahneye çıktı da kopmak üzere olan maçı bize tekrar döndürdü.

Hemen sonrasında kalbimizi kırmak niyetinde olan Kayode vazgeçip Taha'nın ayağını kırmaya yeltenip ikinci sarıdan atılınca işler beş dakikada değişiverdi.

Kötü dediğimiz (en azından benim dediğim) iki bek iki asistle, son derece gizli golcümüz Traore de maçı iki golle tamamlayınca gözler erken final Eyüp maçına çevrilmiş oldu.

Devre arasının yine ve yeniden çok önemli olduğuna belirtmeye herhalde gerek yoktur. 

Hoca şimdilik fena gitmiyor ama yapılacak takviyelerin sonuca etki edeceği de aşikar.

Tabii etkisiz kalınması durumunda gelecek tepkilerin de...

 

Süleyman YENGİL

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var? İnstagrama kayıtlı 52 milyonluk örneklem üzerinden bakarak Türkiye’de hangi takımın kaç taraftarı var?
  Written by Oguz Resat Sipahi 10 May 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Hangi takımın daha çok taraftarı var? Bu soru çok iç gıdıklayan bir soru biliyorum. Pazar Pazar maçlar da yok. Nereden aklıma geldi diye sorarsanız Dövletimiz sağolsun. İnstagramda Kumluca-Olimpos alanının yüce Dövletmiz tarafından 1. derece sit alanı konumund...
 • Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... Ülkemizde 1098, dünyada 108319 kişiyi covid19 kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik...
  Written by Oguz Resat Sipahi 12 Nisan 2020
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk *Ülkemizde 1098, dünyada 108.319 kişiyi covid19'un kanlı ve mukuslu kırbacı ile kaybettik... *Ne mutlu bizlere değil ki ülkemiz, covid19 açısından müreffeh ülkeler düzeyini yakalama ve aşma yolunda koşar adımlar ile ilerliyor... Yine de arada iyi şeyler de var...
 • Gözyaşları... Gözyaşları...
  Written by Oguz Resat Sipahi 21 Nisan 2019
  Oğuz Reşat Sipahi http://www.sipahi.tk Uzun zamandır yazasım gelmiyordu ligin ilk devresinde yazacak birşey yoktu pek, ya da dünyevi dertlerden yazasım gelmedi... Ligin ikinci devresinde de yazasım gelmedi bu sefer çoğunlukla dünyevi ailevi dertlerden... Dünkü gözyaşlarına kadar... Taraftarımızın,...
 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter