GöztepeLIST-Kariyerinden biraz bahsedebilir misin?

Bülent- Trabzonspor Altyapısından yetişmeyim. Oradan Erzurumspor'a transfer oldum Ondan sonra Beşiktaş'a transfer oldum. Beşiktaş'tan sonra Düzce’de 3 ay top oynadım. Bir yerde 1.5 seneden fazla barınamayan bir oyuncuyum(Gülüyor)Göztepe’de 5 senedir oynuyorum. Geçen sene de Trabzon'a kiralık gittim.

GöztepeLIST- Geçen sezon Trabzon'a kiralik gitmenin nedeni Majdan'ın arkasında yedek kalmak istememen miydi yoksa başka nedenler mi vardı?

Bülent-Niye yedek kalayım ki? Majdan iyi kaleci ama ben Majdan’dan kötü kaleci değilim. Sakatlığım olmayasaydı ben Majdan'ın arkasından yedek kalmazdım. O zamanlar teknik kadroyla sorunlar oldu o yüzden gittim.

GöztepeLIST-Diyarbakır maçında yaşananlar hakkında senin de görüşlerini almak istiyoruz.

Bülent-Bu olaylar yıllardır var ve her sene yapılıyor, bundan sonra da olacak. Ben bu olaylara alıştım. Aslında o kadar abartılacak, büyütülecek olaylar da olmadı, Bilal abinin kafasının yarılması bizi üzdü. Adamlar öyle puan alıyor, bazıları bunu görmüyor. Federasyon olsun,hakemler olsun sineye çekiyorlar. Ne yazık ki biz bunu yapamıyoruz. Bizim seyircimiz onlarınkinden daha iyi daha ateşli ama İzmir’in bulunduğu konum nedeniyle bana göre biz Diyarbakır'ın kullandığı avantajı kullanamıyoruz.

GöztepeLIST-Bu sene inişli çıkışlı bir grafiğin var bunun nedeni ne olabilir?

Bülent-Motivasyon eksikliği var. Altay maçı öncesi sakattım. Sakat sakat oynadım. Bunun sebebi motivasyonsuzluk. Bazı özel nedenler var ama bunların şimdilik ben de kalmasını istiyorum.

GöztepeLIST-Gümüşhane maçında ilk 11deydin fakat Malatya maçında yedek soyundun.Bu konudaki görüşün?

Bülent-O Mustafa Hoca'mızın görüşü. Demek ki hocamız beni hazır görmedi.

GöztepeLIST-Bu sene kaptanlıgı bırakmanın nedeni nedir?

Bülent-Bazı özel nedenlerimden dolayı bırakmak istedim. Bazı yerlerde duydum “kaptanlığı kaldıramadı” gibi yazı yazıyorlar. Onları yazanları da biliyoruz.Bununla bir alakası yok. Ben kaptanlığı sonuna kadar yaparım kimsede rahatsız değildi benim kaptanlığımdan. Demek ki benim kaptanlığımdan rahatsız olanlar var ki, onlar da rahatladı. Zaten onları rahatlatma yoluna gittim.

GöztepeLIST-Maçlara gelen taraftar sayısının azalmasının nedeni sence nedir?Bülent-Taraftar da haklı. Taraftar takımı beğenmiyor. Normal olarak da gelmiyorlar maça. Biz istiyoruz ki taraftar maça gelsin. Ben her zaman her yerde söylüyorum bizim taraftarımız olmazsa düşeriz açık açık söylüyorum. 2.ligden çıkarken taraftar bize çok maç aldı. Sivas maçı olsun, Diyarbakır maçı olsun, Konya maçı olsun. Taraftar gelmezse bizim işimiz zor.

GöztepeLIST-Sezon ortasına Dogru yapılan protesto hakkında senin görüşlerin?

Bülent-Bunun sebebi her zaman olduğu gibi var olan maddi sıkıntılardı. Hala da var. Takım olarak çocuklar böyle bir boykot isteğini kaptan olarak bana ilettiler. Ben de gerekli konuşmaları yaptıktan sonra boykot kararını aldık. En azından taraftarın ve camianın durumumuzu görsün istedik. Çünkü deplasmanlara gidiyoruz arkamızdan paralar ödendi gibi haberler çıkıyor. Çünkü taraftar geldigi zaman futbolcunun saha içindeki haline bakıyor. Parasını almış mı almamış mı, bir sorunu var mı yok mu bilmediğinden bunları kimse düşünmüyor. Biz de taraftar olsak belki bizde düşünmeyecegiz. En azından taraftar durumumuzu bilsin ve camiaya bir mesaj olsun diye böyle bir boykot kararı aldık.

GöztepeLIST--Bu sene AŞ’nin Göztepemizi bırakacagı ve Göztepe Spor Klubune Dernegine Devredecegi söylentileri var.Bu takımı rahatlatır mı kaosa sürükler mi?

Bülent-Ben geldiğimde AŞ Göztepeyi almıştı.Bu takıma da 40-50milyon dolar para harcamışlar.Kimse de inkar edemez.Eğri oturup dogru konuşalım.Takımı 2 kere şampiyon yapmışlar.1kere düşmüşüz.Ne yazık ki bunların hepsinde ben vardım(Gülüyor) Ama şu aşamada maddi olarak pek katkı sağlayamıyor.Her halde o yüzden bırakıyor.Her halde AŞ’ye Camianın Teşekkür etmesi lazım.Bırakırlarsa onların kendi kararları yorum yapamayacagım.

GöztepeLIST-Su an Takım içindeki atmosferden bahseder misin.Ligin alt sıralarında bulunmak üzerinizde baskı yaratıyor mu?

Bülent-Takım Genç ve Tecrübesiz bir takım.Baskı ister istemez oluyor.Bu ilerleyen haftalarda daha da çoğalacak biz bunları onlara anlatıyoruz.Çünkü asıl ikinci yarı,ilk yarı bana göre kolaydı.Içeride biraz sıkıntı çekiyoruz.Aslında içeride kazanmamız lazım.Ben böyle bir şeye açıkçası alışmadım.Hep içeride kazanıyorduk.

GöztepeLIST-Bu sene Alsancak stadında eskiden beri kurdugumuz baskıyı kuramıyoruz ve çok maç kaybediyoruz.Bunun nedeni nedir?

Bülent-Kuramıyoruz bu açık.Görünen köy kılavuz istemez.Bizim takımın mücadele yönü var zaten yoksa artık olarak takımda maçı çevirecek futbolcumuz fazla değil.Bütün Arkadaşlar Elinden Geleni yapıyorlar.Mücadele ediyorlar ben buna inaniyorum.Görünüyorda zaten ama herkesin bir kapasitesi var.Bu kapasitesinin üzerine de kimse de çıkamıyor.

GöztepeLIST-Sezon sonu kalmayı düşünüyor musun?Gelen Teklifler Var mı?

Bülent-Teklifler var.Ben açıkçası Göztepe’yi çok seviyorum.Duygusal bir bağ var.Ben Trabzonluyum.Tuttuğum takımda trabzonspordu. Beşiktaş'ta da oynadım ama Göztepe gibisi yok,görmedim yani.Şu an gördüğüm şey beni taraftar seviyor,ben taraftarı seviyorum.Yani bir problem falan çıkmasın.Artık benim yüzüm de eskidi.Ben Göztepe’de gelebileceğim en güzel en iyi yere geldim bana göre.Ben 5 senedir burdayım bana göre 5 senedir burada eziliyorum. Manevi olarak degil ama Maddi olarak eziliyorum.Hep biz ön plana atıldık.Bana göre verdiğimin karşılığını alamadım burada.Taraftarı bu konuya sokmuyorum çunku onları yeri ayrı.

GöztepeLIST-10 Numarayı seçmenin özel bir nedeni var mı?

Bülent-Ben önceden santrofor oyuncusuydum.Ileride onuyordum,iyi de oynuyordum.sonra yaşım küçük diye kaleye geçirdiler.Kalecilikte de allaha şükür hep üst seviyelere dogru çıktım.Zaten biraz kötü gitseydim kaleciligi bırakıp futbolculuga başlayacaktım.61 giyecektim geçen sene trabzona gittiğimde 35 giydim oraya git 35 izmirde 61 giy biraz ters geldi bana.35 giymeyi istedim.35 taraftarın diye hatta sezon başı taraftar TAM 35 EŞKIYA ismini taktı bana.Sonra on numarayı giymek istedim. Yani özel bir nedeni yok.

GöztepeLIST- Türkiye’de kişiliğini ve stilini begendiğin oyuncu var mı?

Bülent-Kaleci olarak Taffareli çok beğeniyordum.Ondan bir şeyler kaptığıma inanıyorum.Kişilik olarakda eski oyuncumuz Erkan Sözeri bana göre 10 numara bir insan. Futbolcu olarak da bize çok şey verdi ama gerçekten kişilik olarak mükemmel bir insandı.Futbol piyasasında Erkan Sözeri kötü bir insandır kimse diyemez.

GöztepeLIST-Sence ligi kaçıncı sırada bitiririz?

Bülent-Bizim amacımız küme düşmemek.Son 3’ün içinde olmayalım da nerede olursak olalım.Ama görünen o ki bayağı zorlanacağız.Ben inanıyorum ki bir seri yakalarsak veya takıma bir hava gelirse gerisi gelecek.Su an bizim havamız yok.Tek eksigimiz havamız. Çunku biz genç takımız ve o havayı yakalarsak devamı gelecek.

GöztepeLIST- Özel Hayatında Bülent Ataman Nasıl birisi?

Bülent- Ben normal,sıradan bir insanım.Gece hayatım yoktur.Ara sıra Göztepe’ye inerim.Sanita’ya giderim.Alsancak’ta otururum. Zaten ben öğrenciyim okuyorum Beden Eğitimi bölümünde.Pek de zamanım olmuyor gezmeye.Zaten takımda maglup olunca havamız olmuyor.Ister ıstemez bizim hayatımızı etkiliyor.

GöztepeLIST-Taraftara iletmek istedigin bir mesajın var mı?

Bülent- Benim en çok üzüldüğüm bu hafta futbolculara,sahadaki arkadaşlarıma küfür olayları var.Bu beni çok üzüyor.Belki de tribüne çıkınca insanın psikolojisi mi değişiyor bilmiyorum, Ben de orada olsam ben de eder miyim diye kendine soruyorum.Saha içinde mücadele eden futbolcuya küfür etmek,ailesine falan küfür etmek bence çok yanlış.Bunları yapmadan önce o futbolcunun nerelerden geldigini ve nasıl bir psikoloji içinde oynadığını düşünmesi lazım taraftarın.Ben öyle biliyorum ki kramponun altındaki vidaya kafasını sokacak futbolcular var ve o futbolcu tribünden küfür yiyince ben gerçekten üzülüyorum.Bizim takımda bunu yapacak futbolcu sayısı çok. Oktay Çevik hocamızın bir sözü vardı”Gol için arabanın,kamyonun altına yatarım”dedi.Göztepe için Kamyonun altına yatacak oyuncu çok ama o adam tribünden küfürü yiyince ben üzlüyorum.Bu bize yakışmıyor.biz her yerde Göztepe seyircisini anlatıyoruz. Ben trabzona gittim trabzonda bile Göztepe seyircisini konuşuyorlardı.

GöztepeLIST--Teşekkür Ederiz

Bülent—Ben Teşekkür Ederim.

Röportaj Organizasyonunda Emeği Geçen Sayın Sedat Yazıcı'ya Teşekkür Ederiz.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter