GöztepeLIST : Öncelikle teklifimizi kabulettiğiniz için size GöztepeLIST adına teşekkür ederiz.

Ümit Kayıhan : Rica ederim.

GöztepeLIST : Boyunuzu ve kilonuzu öğrenebilir miyiz?

Ümit Kayıhan :Boyum 1,75 cm, ağırlığım ne yazık ki 85 kg.

GöztepeLIST :Hangi takımlarda oynadınız?

Ümit Kayıhan :Profesyonel futbola Göztepe'de başladım, ama ben hiçbir zaman Göztepe'nin yıldız ya da genç takıında oynamadım. Göztepe'nin deplasmanlı basketbol liginde oynayan takımında basketbolcuydum ve oyun kurucuydum. 17 yaşımdayken Göztepe'nin basket A takımında oynuyordum, basket maçları bittikten sonra rahmetli Sabri Kiraz Göztepe'nin A takım teknik direktörüyken rahmetli Gürsel ağbi, Nevzat Güzelırmak, Cudi, kaleci Ali Artuner'in oynadığı dönemde bir antrenmana çıktım, beni beğendiler. O zaman Göztepe'de amatörce oyun oynamaya başladım, sonra milli takıma seçildim Göztepe'de, iki defa amatör milli oldum Yunanistan'a karşı. Yunanistan'ı 3-2 yendik Atina'da, o maçta bir gol attım. Dönüşte Göztepe ile ilk profesyonel mukavelemi imzaladım. İki sene Göztepe'de bifiil oynadım.

GöztepeLIST :Hangi sezonlar?

Ümit Kayıhan :1974-75 sezonunda Göztepe'de oynadım, ondan sonra profesyonellik icabı, Göztepe'deki üçüncü profesyonel senemde Balıkesirspor birinci lige çıktı, oraya kiralık olarak beni aldılar. Bir sene Balıkesirspor'da oynadım, döndüğümde de Altay'a transfer olup 8 sene Altay'da oynadım. Ondan sonra da üç sene kaptan olarak Altınordu'da oynadım, en sonda askerliğim esnasında bir yıl Eskişehirspor'da ve en son da Kuşadası'nda profesyonel futbolu bıraktım. Ondan sonra antrenörlük hayatım başladı.

GöztepeLIST : Bu iki kere amatör milliliğiniz dışında milli formayı giydiniz mi?

Ümit Kayıhan :Yalnızca iki kere milli oldum. futbolculuk hayatım bittikten sonra iki sene üstüste ingiltere'ye gittim. Orada Imternational diploma award dedikleri kursa katıldım ve tüm FIFA ve UEFA ülkelerinde geçerli olan teknik direktörlük diplomamı aldım ve 1987-88 de yardımcı teknik direktör olarak 1990'da da tek başıma teknik direktörlük yaşamıma başladım.

GöztepeLIST :Hangi takımlarda teknik direktörlük yaptınız?

Ümit Kayıhan :Yardımcı anterenör olarak Karşıyaka ve Göztepe'de çalıştım, daha sonra ilk Göztepe'de çalıştım tek başıma.İki sene Altay'da iki sene Denizlispor'da, bir sene Erzurumspor'da, bir sene Antalyaspor'da birinci ligde, bir sene Diyarbakırspor'da ve Göztepe'de.

GöztepeLIST :Bu gelişinizde neden Göztepe'yi tercih ettiniz?

Ümit Kayıhan :Şuydu, ben esasında bir gün evvel sözde Bursaspor ile anlaşmıştım. hatta Bursaspor beni Denizlispor ile oynadıkları Bursaspor-Denizlispor maçına davet etti, takımlarını izledim, fikir tahsisinde bulundum ama söz vermedim. Aynı gece Göztepe Altay'a 3-1 yenilmişti, Ali Çağlar'ın istifası sonrasında yönetim kendi arasında toplantı yaptı ve beni saat 23:30'da beni toplantıya davet etti. Çok düşündüm Göztepe'yi mi tercihedeyim, Bursaspor'u mu diye ama hiç meslek hayatımda ikinci ligde, birinci ligde şampiyonluk yaşamadım. Bunun için öncelikle şampiyonluk yaşamak için Göztepe'yi seçtim, ikincisi İzmir takımı olduğu için, evime yakın olduğu için ve en önemlisi de meslek hayatımda aşama kaydetmek istiyorsam, Bursaspor gibiküme düşmemeye oynayan bir takımda teknik direktörlük yapacaktım, ama Göztepe'de hedefimi daha büyütebilirdim, bu yüzden Göztepeyi seçtim.

GöztepeLIST :Burda taraftarın da bir etkisi oldu mu?

Ümit Kayıhan :Şöyle, Göztepe camiasına çok yakın tanıdığım kişiler var, bunun yanında etrafımda çok Göztepeli taraftarlar var, bu boşluk zamanında baskı yapmadılar desen yalan olur çok istediler Göztepede çalışmamı bu da önemli bir faktördü.

GöztepeLIST : Ankaragücü maçıyla ilgili yorumlarınız nedir? 

Ümit Kayıhan :Skora bakıp aldanmamak lazım. Şahsiyetiyle oynayan, bana göre Ankaragücü'den aşağı oynamayan, herkesin beğenisini kazanan bir Göztepe vardı sahada ama bir yerde tecrübe ve bir yerde tecrübesizlik ön plana çıktı sahada

GöztepeLIST :Erken yenilen golün skorda etkisi varmı sizce?

Ümit Kayıhan :Futbolda gol yenir ama gol atmak için çok büyük uğraşlar verdik, maç içinde pozisyonlarımız vardı ama bana göre oyun Şevket atıldıkatan sonra değişti. Ondan sonra oyun disiplinimiz bozuldu ama dünkü maç bana göre bir kıstas olamamalı. Göztepe Ankara'da 4-0 yenilmesine rağmen gönülleri fethetti. 4-0 gibi ağır bir yenilgi almış bi takımın taraftarı takımını tribüne çağırıyorsa, bence bu iyiye gidiştir. skora bakıp aldanmamak lazım, futbolda böyle kötü günler olabilir ama ben oyuncularımın performansından memnunum. Tek mutsuzluğum girdiğimiz pozisyonları çok cömertçe harcamamız. Söylediğim gibi Ankaragücü bugün ligin en güçlü takımlarından biri. Bir yerde tecrübe kazandı. Ankaragücü girdiği pozisyonları gol yaptı, biz yapamadık. Bizim net üç gol pozisyonumuz ve verilmeyen bir penaltımız var.

GöztepeLIST :Metin Diyadin'in sakatlığı devam mı ediyor?

Ümit Kayıhan :Metin Diyadin aşağı yukarı bizden 30 gündür uzak idman eksikliği var böyle bir maçta onu riske edip hazırlık döneminde bizle sakat sakat çalışmasını önlemek için oynatmadık.

GöztepeLIST :: Sizce Bülent'in herhangi bir hatası var mıydı?

Ümit Kayıhan : Hayır yoktu.

GöztepeLIST : Ankaragücü maçında tribünlerde oldukça fazla küfür vardı bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Ümit Kayıhan : Göztepe geçen yıl düşmesine rağmen hem ankarada hemde burada ankaragücünü yenerek 6 puan aldı bence bu küfürler onun vermiş olduğu bir hazımsızlık.

GöztepeLIST :Geçen sene takımın düşmesinin sizce sebebleri nelerdi ?

Ümit Kayıhan : Ben geçen seneki takımla ilgili yorum yaparsam hizmet verdiğim kulübe iyilik değil kötülük yapmış olurum her kulüpte yanlışlıklar oluyor Göztepe'de de olmuştur Göztepe'nin ligden düşmesi gerçekten acı verici bir olay ama şunu söyleyebilirim yanlışlıklar üst üste yapıldı,bana göre düşmenin nedeni buydu.

GöztepeLIST :1.lige çıktığımız sene ile bu sene arasında bir karşılaştırma yapabilirmisiniz ?

Ümit Kayıhan : Şöyle söyleyeyeyim ben o seneki takımı da çok iyi takip ettim o sene biliyorsunuz son anda Kasımpaşa'yı burada olmayan bir golle yenip play-off a çıktı ve şampiyon oldu orada da çok değerli oyuncular vardı ama çalıştırdığım için söylemiyorum şu anki takımın kalitesinin daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

GöztepeLIST :Play-off da olası arka arkaya gelebilecek mağlubiyetlerde ters tepkiler olabilir bunlar için şimdiden düşündüğünüz önlemler var mı?

Ümit Kayıhan : Ben hayata hiç kötü bakarak başlamadığım için bu tür sorulara yorum getirmiyorum çünkü bakarsınız ligler başlamadan şanssızlıklar olabilir ama ben bu takımın kötü gideceğine inanmıyorum.

GöztepeLIST :Göztepe ile ilgili olarak ileriye dönük planlarınız var mı?

Ümit Kayıhan : İstikrar çok anlamlı bir kavram eğer camianız size inanıyorsa istikrar başarıyı getirir diyorum ben. Şu an bazı kulüplerimiz büyük bir telaş içinde teknik direktörlerini değiştirebiliyorlar ama 3-5 sene mukavele yapan takımlar çok daha başarılı olabiliyorlar. Tekrar söylüyorum istikrar başarıyı getirir benim felsefem budur.

GöztepeLIST :Rakipler ne kadardır izleniyor?

Ümit Kayıhan : Aşağı yukarı 1.5 aydır izleniyor ama tabiki portföyümüz çok geniş çıkan takımların sadece2 tanesi bu hafta belli olduğu için çoğu takımları izleme fırsatı bulabildik.

GöztepeLIST :Rakiplerimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ümit Kayıhan : Hepsi güçlerine güç katmaya başladılar takviye yoluna gidiyorlar son çıkan Sivasspor bile şu anda takviye peşinde biz bu çıkan takımların son durumlarını ki bir çoğu kamp yeri olarak Antalyayı seçtiler orda izlemeye devam edeceğiz ama çoğu hakkında bilgimiz var geniş kapsamlı olarak incelemeye devam ediyoruzGöztepeLIST :Sizce en zor rakiplerimiz kimler olabilir.Ümit Kayıhan : Ben Diyarbakır ve Altay olarak düşünüyorum.

GöztepeLIST :Herkesin kafasında olan bir soru var Göztepe takviye yapacak mı?

Ümit Kayıhan : Şu an kulübün içinde bulunduğu durum dolayısıyla bir kararsızlık içindeyiz ama şartlar uygun olursa takviye yapmayı düşünüyoruz.

GöztepeLIST :Takviye şansınız olsa hangi bölgelre takviye yapmak istersiniz

Ümit Kayıhan : Bir santrafor ve bir stoper yüzde yüz almak mecburiyetindeyiz.Yoğun kış şartlarında sakatlık durumunda o mevkilerde yeterli alternatifimiz yok.

GöztepeLIST : Bu noktada söz kulübün durumuna gelmişken şu an A.Ş nin ne olacağı konuunda bir fikriniz var mı?

Ümit Kayıhan :Bildiğiniz gibi bizim bağlı olduğumuz grubu Çukurova Holding aldı.Yaptığımız incelemeler sonucunda Çukurova holding grubunun takımımızı desteklemek konusunda artıları olduğunu düşünüyorum.Onların bakış açısı bizim yönlendirmemizde çok önemli bir belirleyici olacak.

GöztepeLIST :Bu olayların futbolcular üzerinde olumlu olumsuz motivasyon etkisi oldu mu ?

Ümit Kayıhan : Şu anki yönetim kurulumuz olan olayları futbolcularımıza günü gününe bildirdi takımımızı bir ikilemde bırakmadık o bakımdan avantajlıyız ve şu ana kadarda ekonomik yönden kulübümüzde herhangi bir sıkıntı olmadı.

GöztepeLIST :Ödemeler konusunda bir problem yok yani ?

Ümit Kayıhan : Evet bir problem yok bu konuda Türkiyenin en rahat kulüplerinden biri olduğumuzu söyleyebilirim.

GöztepeLIST :Peki süper lig açısından yapılan bir hazırlık var mı şimdiden yani izlenen yabancılar var mı,çıkarsak siz devam etmeyi düşünüyormusunuz?

Ümit Kayıhan : Zihinlerde düşünceler var tabi ben devam etmeyi düşünüyorum.Son yıllarda Türkiye'de bir yapılanma var görüyoruz ki 2.ligden 1.lige çıkan takımların 1.ligde tutunabilmesi için yabancılardan daha önemli olarak bence 2.ligden gelen kadrolarında 5-6 tane 1.ligde oynayabilecek futbolcuların olması lazım bu konuda avantajlı olduğumuzu düşünüyorum.Yabancı konusunda ise biliyorsunuz Türkiye'de 5+1 kuralı var ama ben 5 tane yabancı olsun diye yabancı oyuncu aldırmam 2 tane olsun ama kaliteli olsun diye düşünürüm o bakımdan yabancı seçiminde çok dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.

GöztepeLIST :Siz Göztepe taraftarının istediği bir tipte Teknik Direktör oldunuz Göztepe neden final oynamasın dediniz. Uzun vadedeki hedefiniz nedir? 

Ümit Kayıhan : Bir takım seyircisi ile var oluyor seyircisi ile oynadığı zaman büyük oluyor Göztepede büyük bir potansiyel var bana göre bu takımın başarısı lige çıkmakla değil ligde ilk 4-5 takım arasına girip Avrupa kupalarında oynanmasına endekslenebilir. Türkiye'nin neresine giderseniz gidin bir Göztepeli ile karşılaşabiliyorsunuz böyle potansiyeli olan bir takımın Türkiye'de alacağı sonuçlar başarı değil normal sonuçtur avrupadaki başarılar gerçek başarı olarak değerlendirilmelidir ben bu konuda doyumsuz bir insanım.

GöztepeLIST :Göztepede sizce kalıcı başarı nasıl sağlanır çağdaş bir kulüp olma yolunda neler yapılmalıdır ?

Ümit Kayıhan : Bana göre bunu sağlanması için sadece futboldaki başarı yetmez perspektifin çok geniş olması lazım bu da şöyle madem Göztepe çok büyük bir camia ise bu camianın içinde avukatıyla doktoruyla her türlü mesleki kişilerle bütünleşmesi lazım dışarı açılması lazım benim Göztepede özlemle beklediğim balolar artı özel kuruluş yıldönümleri,sembolleşmiş kişilerin üzerine yapılan turnuvalar Göztepenin perspektifini çok geniş alanlara yayabilir çünkü Amerikadada Göztepeli çıkabiliyor Norveçtede Göztepeli çıkabiliyor bana göre internet ağı da bu konuda çok önemli. Göztepeninde camia olarak bir sitesi olması lazım galiba vardı ama kapandı ben zaman zaman izliyorum.Göztepe sadece sahadaki başarılarıyla kalmamalı saha dışında da bir rotary kulüp gibi geniş alanlara yayılması lazım,Türkiyenin çeşitli illerinde açılabilecek olan dernekler veya bu tür girişimler büyüme için çok önemli faktör bunlar olmalı ki Göztepe kamuoyuna daha fazla malolsun.

GöztepeLIST :Dernekler konusunda bizim gurubun içinde bulunan arkadaşların İstanbul ve Ankara'da çalışmaları ver umarız kısa veya orta sürede bir sonuç alırız.

GöztepeLIST :İzmir Spor basını ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

Ümit Kayıhan : İzmir spor basını maalesef gündelik başarılara endeksli bir takımı çok fazla incelemeden günü gününe analiz ediyor. Göztepe gibi şanlı bir camia 18 yıl sonra 1.lige çıktı ve tutunamadan düştü bunların ardından şu an yakalanan başarılı günlere nasıl gelindi bunların araştırması yapılmıyor bana göre medya bu tür gerçekleri görmüyor ve bana Göztepe kulübüne haksızlık yapılıyor gibi geliyor.

GöztepeLIST :Bir TV programında tartışmanız olmuştu..

Ümit Kayıhan : Evet oldu ben şu an Göztepenin teknik Direktörüysem Göztepenin menfaatlerini her platformda savunmak zorundayım yapılan duygusal saldırılarda karşılarında beni bulurlar ben bunu her zaman söylüyorum.

GöztepeLIST :GöztepeLIST hakkında bilginiz varmı sitemizi ziyaret ettini mi ?

Ümit Kayıhan : Şöyle söyleyeyim benim kızım şu an Mimarlık öğrencisi ve bilgisayar konusunda onunla bir türlü anşlaşamıyoruz o dersleri nedeniyle günün büyük bir bölümünde bilgisayar başında benim de saatlerim ona uymuyor ama artık bir anlaşma yaptık sizin sitenizi ziyaret etmem için bana izin verecek

GöztepeLIST :Futbol dışındaki vakitlerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Ümit Kayıhan : Takım halinde ben bütünleşmeyi seven bir hocayım geçenlerde Dar Alanda Kısa Paslaşmalar adlı filme gittik her insanın seyretmesini istediğim bir film takım halinde biz çok beğendik kültürel anlamda ben sinemayı tiyatroyu ve konserleri seven bir insanım seyahat etmek en büyük zevkimdir yılbaşında ailece İtalya'ya gitmeyi düşünüyoruz. Bunun yanında Basketbol ve voleybol maçlarına sık sık gitmeye çalışıyorum futbl takımını da maçlara götürmeye özen gösteriyorum.

GöztepeLIST :Sevdiğiniz sinema sanatçıları ?

Ümit Kayıhan : Kayınpederim olduğu için Ekrem Bora'yı seviyorum :) Onun dışında yerli sanatçılardan İzzet Günay'ı,Türkan Şoray,Müjde Ar beğendiğim sanatçılar.

GöztepeLIST :Müzik zevkiniz nasıldır?

Ümit Kayıhan : Her türlü müziği dinlerim ama yorgun olduğum zamanlarda klasik müzik dinlerim. , Tchaikovsky 'yi beğenirim,çok mutlu olduğum zamanlarda eşimi alıp gece kulüplerinde popüler sanatçıları dineleyi severim ve Klasik Türk müziğini de çok severim.

GöztepeLIST :Tekrar futbola dönmek istiyorum izninizle ,Biz genelde transfere yönelen bir takım görünümündeyiz ama diğer İzmir takımları altyapılarına sanki bizden daha fazla önem veriyorlarmış gibi gözüküyor siz altyapı konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Ümit Kayıhan : Şöyle ben pahalı transferlere karşıyım,şu an Göztepenin altyapısından Ahmet,İsmail,Özgecan,Koray ve Burak gibi 5 tane oyuncu aldım hatta 3 tanesi son 3 haftadır oynuyor. 15-16 yaş gurubunda çok iyi oyuncularımız var. Bilgi ve görgülerini arttırmaları açısından bunun yanında yabancı bir ülkede özgüvenlerini sağlamak amacıylaİrlanda'da haziran ayında 4'lü bir turnuva olacak bu genç takımımızı oraya yollamak için uğraş veriyorum.

GöztepeLIST :Geçen sen bizi üzen bir olay oldu,minik takımlar arasında düzenlenen bir turnuvaya 1.lig takımlarından sadece Vanspor ve Göztepe katılmadı.

Ümit Kayıhan : Bunlar üzücü olaylar tabi ama biz şu anda altyapımızla çok ilgiliyiz ben bazı ilkleri gerçekleştirmek istiyorum örneğin bir genç takımın çim sahada çalışma yapması gerekiyor ben A takımla toprak sahada antreman yapmaya razıyım çünkü o gençlerin haftada en az 2 defa çim sahada antreman yapması lazım.Bu anlamda altyapının her organizasyonunda var olacağımı söyleyebilirm.

GöztepeLIST :Göztepe'den zamanında neden ayrıldınız?

Ümit Kayıhan : Futbolcuyken Göztepe beni ekonomik olarak dar bir zamanında iyi bir paraya satarak kar etti.Antrenörlük hayatımda ise hiç unutamadığım bir gün vardı Altay'la çekişiyorduk onlar da bizde 8 de 8 yapmıştık,Altay Muğla'da 2-1 kazandı biz Gönen'le berabere kaldık ve şampiyonluğu kılpayı kaçırdık o sene sonuda da bana görev verilmek istendi ama ben şampiyonluğu kaçırmanın vermiş olduğu hüzünle görevi kabul etmedim.

GöztepeLIST :Kampa tam kadro başlayabilecek miyiz ?

Ümit Kayıhan : Evet.

GöztepeLIST :Göztepe maçlarını nerde oynamalı ?

Ümit Kayıhan :Alsancakta oynamalı çünkü seyirci bir takımın 12.adamı bildiğiniz gibi Fenerbahçe kale arkası tribünlerini büyüterek seyirci baskısını arttırdı ve Kadıköy'de hiç yapmadığı şeyi yaparak 8 de 8 yaptı. Seyirci ile karşı takımı boğmak mümkün oluyor.

GöztepeLIST :Taraftara mesajınız nedir ve arkanızda nasıl bir taraftar istiyorsunuz ?

Ümit Kayıhan : Göztepe taraftarı bu konuda çok eğitimli bizi iyi günde de kötü günde de destekledi hoş şimdiye kadar ne mutlu ki kötü günümüz olamadı sayılır 14 maçta 10 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyet o da son maçta play-off'u garantiledikten sonra. Göztepe'de gördüğüm bir manzara var o beni çok duygulandırıyor kötü oynarken dahi seyirci kazanmak için destek veriyor bu her kulübe her futbolcuya her teknik direktöre nasip olmaz ben bunu büyük şans olarak görüyorum o bakımdan çok teşekkür ediyorum Göztepe taraftarına.Play-Off da zor maçlarımız olacak kötü bir oyun sonucunda mağlup duruma düştüğümüz maçları bile ben seyirci sayesinde kazanacağımıza inanıyorum seyircimizin her zaman ki gibi duyarlı olmasını ve bizi motive etme konusunda sabırlı olmasını diliyorum. 

öztepeLIST :Futbolda lobiler var mı ?

Ümit Kayıhan : Evet lobiler var şöyle söyleyeyim bunlar manevi anlamda var mesela bir hakem diyebiliyor ben İzmir'deki maçı çok rahat yönetebiliyorum ama X bir şehre gittiğimde seyirci baskısı ile daha rahatsız maç yönetebiliyorum bu anlamda İzmir'de maç yönetmek her zaman için bir avantajdır bunun yanında futbolcular ulaşım artı iklim itibariyle ve seyirci potansiyeli açısından diğer şehirlere gitmektense İzmir'de oynamayı tercih ediyorlar bunlar saha dışındaki gizli dayanışma lobileri olabiliyor.

GöztepeLIST :Bir Altay lobisinden bahsediliyor Göztepe için böyle bir şey tehlike olabilir mi siz böyle birşeyin varlığından haberdar mısınız.?

Ümit Kayıhan : Bana göre olmaz çünkü Altay'ın lobisi İzmir'de yaşayan bir çok insan tarafından tek tek çıkarılırsa gösterilebilir, perspektifi çok geniş ve yaygın bir lobi değil Alsancak'a sıkışmış durumda maalesef daha fazla genişleyememiş bunun en büyük ispatıda Altay Trabzonspor'la burada bir kupa maçı oynuyor 1500 kişi geliyor biz Ankaragücü ile kupa maçı oynuyoruz deplasmana 1000 kişi geldi bunu seyirci potansiyeli açısından söylüyorum ama Altay'ın başında çok değerli büyükler var onlar tahminim şu an ki ekonomik durumda işleri ön planda gelir Altay lobisiyle uğraşacak vakitleri yok gibi geliyor banaG.

öztepeLIST :Kombine bilet çıkacak mı ?

Ümit Kayıhan : Onları yönetim biliyor.

GöztepeLIST :Türkiye'de profesyonel futbolculuk ve Göztepe'de profesyonelliğin durumu sizce nasıl ?

Ümit Kayıhan :Bana göre alınması gereken mesafeler var maalesef Türk profesyonel futbolcusunun %80'i Temmuzda profesyonel Temmuzdan sonra yaşantısı ile bilgisiyle görgüsüyle yarı profesyonel .Ben profesyonel futbolcunun futboldan başka bir şey düşünmemesini isterim futbolcumun futbolla içiçe olmasını isterim ama benim gözlediğim bazı manzaralar var bu beni üzüyor şöyle ki kamp sırasında TV'de bir Avrupa kupası maçı var ben isterim ki futbolcum o maçı seyretsin bana göre o da bir eğitimdir ama o saatte başka uğraş verenler var bu bana biraz profesyonelliğin dışındaymış gibi geliyor.Trilyonların döndüğü bu işte nasıl sizler sabah saat 8'de işe gidip akşam 5'da çıkıyorsanız profesyonel futbolcunun da saat 10 da antremana gelip akşam saat 6'da 7'de çıkmak mecburiyetinde olması lazım.Bunu avrupada çoğu kulüp yapıyor ben de bunu bu sene Göztepe'de uygulamaya çalışıyorum ama avrupada futbolcular bunu gönüllü olarak yapıyorlar çünkü orası onların kazanç yeri bizde ise bu bir tür hobi gibi ele alınıyor sadece Pazar günleri kazanç yeri oluyor maalesef.

GöztepeLIST :Yönetimle aranız nasıl ?

Ümit Kayıhan : Çok iyi hiç problemimiz yok.

 GöztepeLIST :Takım düzey olarak istediğiniz düzeye geldi mi ?

Ümit Kayıhan : Evet az çok geldi diyebilirim ama ufak tefek anlayış farklılıklarımız var bunları da zamanla çözeceğiz.

GöztepeLIST :Play-Off için kamp programımız nasıl ? 

mit Kayıhan : Pazar günü Antalya'ya gidiyoruz 13 gün orada bir kampımız olacak döndükten sonra 3 günlük bir tatil yapıp ayın 2'sinden sonra 13 'üne kadar İzmir'de çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Bu arada 4 hazırlık maçı oynayacağız 3'ü Antalya'da 1'i İzmir'de.

GöztepeLIST :İçerdemi başlamak istersiniz dışarda mı ?

Ümit Kayıhan : Hiç farketmez ama iklim koşulları açısından Diyarbakır,Elazığ ve Sivas maçlarını ilk yarıda burda oynarsak avantaj olur.

GöztepeLIST :Biz başkanada ileteceğiz ama içerde oynayacağımız maçlarda rakip takıma belli bir yer ve az sayıda bilet vermemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Ümit Kayıhan : Bu yönetimin iç bünyesinde alacağı bir karar ama siz bunu iletirseniz onlar mutlaka değerlendirecektir.

GöztepeLIST :Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Ümit Kayıhan : Rica ederim.Başarılar diliyorum.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter