Göztepelist maillist ve facebook sayfasından gelen sorularla da zenginleştirdiğimiz röportajı Göztepelist adına Oğuz Reşat Sipahi ve Simge Yılmaz gerçekleştirdi. Tüm taraftarlarımıza ve Hüseyin Altınbaş'a teşekkür ederiz.

Bu haberin ulusal ve yerel basında kullanımında www.goztepelist.org yazılması ve link verilmesi şartı bulunmaktadır.

Göztepelist: Hüseyin Altınbaş kimdir? Bize kendinizden yöneticilik geçmişinizden bahseder misiniz?

Hüseyin Altınbaş: Ben 1967 doğumluyum. İlkokul ikiye kadar Gaziantep’te okudum. Biz dokuz kardeşiz üç kız, altı erkek. Ben sekizinci çocuğum. Kızkardeşlerimin pek işle alakaları yok. Erkek kardeşlerimin hepsi işlerin içinde… Bana dönersek, ilkokuldan sonra köyde okudum. Liseye Ticaret Lisesi’nde Gaziantep’te okudum. ABD’de üç-dört yıl dil eğitimi almakla birlikte üniversiteye devam etmedim.

Antep’te liseyi bitirdikten sonra Adana’ya geldim. Adana-Mersin-İskenderun üçgeninde sekiz yıl her türlü hırdavat ithalat ihracatı yaptım. Bütün ülkeyi gezdim. İzmir’de Kızlarağası hanında-Kemeraltı’nda müşterilerim vardı. Tırnak makası, asma kilit vs ülkenin en büyük hırdavat ithalatçısı bizdik. (Bu arada karışan bir telefonun ardından Başkan kulüpten gidenler içinde bir tek Şamil Ünal ve Ali Kuçik’in ağladığını belirtti.).

Sonra iki-üç sene İstanbul’da kalıp, döviz büfesi işlettim. Kıbrıs’a geçtim. Kıbrıs’da mağazalara baktım. Üç sene kuyum sektöründe parakendecilik yaptım. Sonra Yönetim Kurulumuz fabrika açma kararı verdi. İstanbul'a geldim. Üretim Fabrikasında görev aldım. İstanbul’da kuyum imalatına başladık. İmalat yapıyorduk ama satacak yer yoktu.  Pazar araştırmaları sonucu "ABD pazarına açılalım” kararı aldık.

ABD’ye fuara gittik. ABD değişik, çok geniş bir pazar. Döndüm, ABD’den modellerle esinlenip, yurtdışına açılma kararı aldık. Türkiye’de aynı modelden 2 kg üzerinde satma imkanı yokken, orada tüm Amerika kıtasına 200 kg satabiliyorduk. Türkiye’nin tüm açıkgözleri nasıl İstanbul’a toplanmışsa, dünyanın açıkgözleri de ABD’ye toplanmış. Çok garip bir ticaret şekli vardı. Orada üç-dört sene çok iyi toptancılık yaptım. Akşamları da altıdan dokuza kadar dil okuluna gittim.

O sırada ilk evliliğimi yaptım ki 20 yaşındaydım. Bir kızım oldu. Büyük kızım avukat oldu ve şirkette çalışıyor. İkinci evliliğimden de iki oğlum bir kızım var. Türkiye’ye döndüm imalatta değerli taş bölümüne geçtim. O esnada yarı değerli taşlar için uzak doğuyu çok gezdim.

İki üç sene sonra Şirketlerimiz arasında zarar eden su fabrikamız vardı zarar ediyordu. Bu şirketin başına geçtim. Alsu markası adı altında Isparta’da fabrika vardı ve esas maliyet nakliyeye gidiyordu. Nakliye maliyetini azaltmak için İstanbul yakınlarında ikinci bir fabrika kurduk. İki sene su şirketi ile ilgilendim. Ancak sektörde beş firma varken bir anda 30-40 firma olmuş. Pazar daralmış.

Bu esnada Yaşar grubu su ihalesini alamamıştı. Ben bunlara satabiliriz fikri ile Selçuk Yaşar’dan randevu aldım. O sordu neden satıyorsunuz diye? Ben de “Bizim sektörlerimiz farrklı işe girmişiz, elimizi ve kolumuzu kaptırmışız biz bari kolu kesip vücudu kurtarmaya çalışalım.” dedim. Gerçektende bizim işlerimiz dışında kalan bir iş olduğu için biz bir tek su üzerinden ciro yapamıyorduk. Yaşar’ın pek çok ürünü ayran-süt vs vardı. Uzun pazarlıkların ardından üç aylık sürecin sonrasında fabrikaları sattık.

Suyu devrettikten sonra Alpet’in istasyonlarının başına ardından da gemicilik bölümüne geçtim. Sonrasında zarar eden bir madeni yağ fabrikası vardı. On da bana bağlandı. Onu toparladık ve istediğimiz şekilde gidiyor. En sonunda Göztepe… Görüldüğü gibi sabit olmadım hiç, hep göçmen kuşlar gibi…

Göztepelist: Göztepe dışı hayatınız nasıl geçiyor?

Hüseyin Altınbaş: Göztepe’ye geçeli iki ay oldu bu iki ayın da 1.5 ayı İzmir’de geçti. Göztepe dışında aktif olarak gemicilik ve madeni yağ ile uğraşıyorum. Diğer şirketlerde yönetimde daha geri plandayım.

Göztepelist: Altınbaş holdingdeki değişim? Holdingin web sitesinde artık sizi ve İmam Beyi göremiyoruz Bu durum çok tartışılıyor bizi bilgilendirebilirmisiniz. Bölündünüz mü ya da ayrıldınız mı?

Hüseyin Altınbaş: Bölünme yok. Son dört beş seneye kadar holdingde ailece çalışıyorduk. Herkes bulunduğu yerden bulduğu işi yapıyordu. Çocuklar büyüdükten sonra kurumsallaşma isteği doğdu. Kuruma çalışıyormuş gibi aktif, işin üstünde olanlar olsun, olmayanlar ortak olarak iki-üç ayda bir yönetim kurullarına gelsin. Herkes kendine göre yatırım yapıyordu inşaat yapıyor alıyordu. Biz İmam Ağabeyim ile pek yatırım yapmıyorduk. Biz de Altınbaş Holding’den para çekme hakkımızı baki tutarak Altınhas holdingi kurduk. Ama ayrılarak değil, Altınbaş holdingden çekilmedik. Kardeşler arasında iş dağılımı oldu.

Göztepelist: Göztepe’nin hisseleri tamamen size mi geçti?

Hüseyin Altınbaş: Göztepe’nin hisseleri tamamen bana geçti.

Göztepelist: İmam Altınbaş ya da Altınbaş Holding maddi desteğe devam ediyor mu?

Hüseyin Altınbaş: Altınbaş Holding kurumsal olarak destek verirse, verecek; vermezse vermeyecek. Ben yola “Kurumsal olarak destek vermeyin” diyerek çıktım. “Düştükten sonra Yönetim Kurulumuzda sosyal sorumluluk diye şirketimizi geriye götürecekse bu iyi bir şey değil.” dendi. Biz de o zaman orada yönetici olalım tercihinde bulunduk. Göztepe bizim de olsa, bizim değil İzmir’in değeri. “Ailemizde de Futbola destek olmak istemeyenler, bu benim hayalim değil.” diyenler çıktı.

Ben “Benim hayalim var, benim tek başıma idare edecek gücüm var, ben yönetirim, bu sizin sosyal sorumluluk projenizden çıkar, bizim hayat meselemiz olur” dedim. Sonuçta iki kardeşim destekten çekilse de diğer kardeşlerim “Biz beraberiz sen işine bak” mesajıyla destek olmaya devam ediyorlar.

Göztepelist: Göztepe’ye Altınbaş holding sonrası süreçte, Göztepe’yi almak için hiç teklif geldi mi?

Hüseyin Altınbaş: Benden önce de, benden sonra da teklif gelmedi.

Göztepelist: Bu sene futbol takımımız hangi stadyumda oynayacak?

Hüseyin Altınbaş: Alsancak Stadı’nda oynayacağız. Cezaların bitimine yetişeceğini söylüyorlar.

Göztepelist: Alsancak kiralanması için girişim oldu mu? Neden ihaleye çıkmıyor?

Hüseyin Altınbaş: Altay’a kiralı… Bize Gürsel Aksel’in verilmesine benzer kabul ediliyor.

Göztepelist: Bir taraftarımız der ki “Yaptığı bütün icraatlardan Allah razı olsun stad projesiyle ilgili herhangi bir gelişme bir girişim var mı?

Hüseyin Altınbaş: Teşekkür ederim. Planlar çizilmiş. Ne zaman ihale olacak bilmiyorum. Yakından takip ediyoruz.

Göztepelist: Göztepe için kaç kişilik bir stadyum hayaliniz var?

Hüseyin Altınbaş: 50.000 kişilik…

Göztepelist: Gürsel Aksel Tesisleri ile ilgili düşünceleriniz neler? Bu tesisler konum olarak spor okullarına uygun olsa da fiziksel olarak ve halka açık kullanımdan dolayı yarışmacı takım altyapı eğitimi için müsait değil. Akademi takımları için bir tesis düşünülüyor mu?

Hüseyin Altınbaş: Birinciyi bir yapalım da ikinciyi düşünürüz. Önemli olan şu birinciyi geçelim.

Göztepelist: Arazi almayı düşünüyor musunuz?

Hüseyin Altınbaş: Tesis işi çözüldü… Arazi almaya gerek kalacakmış gibi gözükmüyor.

Göztepelist: Sarnıç/Gaziemir bölgesinde imar planında spor alanı olarak değerlendirilmesi gündemde olan, bizim de talip olduğumuz 200 dönüme yakin bir arazi vardı, bu konuda bilginiz var mi?

Hüseyin Altınbaş: Bu konuda bilgim fazla yok. . (Başkana Sarnıç arazisi ile ilgili haberleri ilettik.)

Göztepelist: GHD arazisi konusunda gelişmeler? GHD arazisine tesis yapılacak mı?

Hüseyin Altınbaş: Orası ile ilgili olarak GHD ile ortak protokol oluşturma çabaları devam ediyor. Ne kadar tesis isteniyorsa o kadar tesisi yapabilecek formülü buldum.Şükür ki kime gitsek desteğe hazır... Seçime doğru.

Göztepelist: Seferihisar Belediye Başkanı ile tesis kullanımı ile ilgili süreci açar mısınız?

Hüseyin Altınbaş: Aramızda bir şey geçmedi. Anlamlı bir sorun yaşamadık. O süreç bitti.

Göztepelist: Kombine bilet çıkacak mı?

Hüseyin Altınbaş: Kombinelerin şekillenmesinde topu öncelikle taraftara bıraktık, taraftarlarımızın görüşlerini bekliyoruz. Onlar öncelikle kendi aralarında toplanarak bir karar verecekler. Bir iki sözcü seçerek isteklerini bize anlatacaklar. Biz de ona göre bir formül geliştireceğiz. Fiyatlar dahil hiçbir şey belli değil.

Göztepelist: Öğrenci ve aile kombinesi ve tribünü önerisi var. Bu konuda yorumunuz?

Hüseyin Altınbaş: Taraftarların toplantılarından gelen öneriler doğrultusunda elimizden geleni yapacağız. Ama toplantının geniş katılımlı olmasını özellikle rica ettik. Sonra birileri kalkıp “Benim haberim yoktu.” demesin. Biz tüm taraftarın görüşünü bekliyoruz. Bir grubun veya derneğin değil o yüzden herkes bu toplantılara iştirak etsin görüşünü belirtsin.

Göztepelist: Amatör şubeler hentbol-basketbol-voleybol hakkında bir eylem planınız var mı?

Hüseyin Altınbaş: Bu konuyu diğer spor kulüpleri nasıl halletmiş inceliyorum, incelettiriyorum. Bizim Gs-Fb-Bjk’den eksik kalır tarafımız yok. Bu konuda bunların dernekleşmesi ve kalıcı kulüp yaratma gibi bir hayalim var gerçekleştirebilirsem. Hentbole gelince arkadaşlar bana geldiler, “Biz bu işi götürüyoruz ama kulüp üvey gibi davranıyor. Bize daha yakın davranılması destek olunmasını istiyoruz.” dediler. Biz de daha yakın davranırız, lakin bizim de isteklerimiz var, siz de kendi aranızda bir başkan seçin, başkan ve başkan yardımcısı ve diğer ekip hentbolden sorumlu gibi olsun ve o da kulübe bizlere bağlı olsun. Kendi bütçenizi kendiniz yaratsanız bile kulübün bütünlüğünü bozmayalım çok başlı görüntü vermeyelim. Hentbolü ve diğerlerini bu şekilde geliştireceğiz. Yapamadıkları yerde kendi içinde görev değişimi olsun. Adam baskete sponsor oluyor, futbola olmuyor, ona olsun. Diğeri yelkene oluyor, baskete olmuyor, o da ona olsun.

Göztepelist: İsmail Hakkı Gül’ün halen Göztepe’deki konumu nedir?

Hüseyin Altınbaş: İsmail Hakkı Gül Göztepe’nin bugünlere kadar gelmesinde emeği olan bir emekçisi. Şu anda dernek yönetim kurulunda hala olabilir ama mevcut süreçte aktif bir rolü yok.

Göztepelist: Şu ana kadarki en mutlu ve üzüntülü anlarınız?

Hüseyin Altınbaş: Şu ana kadar olumlu ya da olumsuz çok büyük bir beklentiye girip hayal kırıklığı yaşadığım an olmadı. Geleceğe yönelik olarak futbol takımından şampiyonluk beklentim var. Onu yaptık, bunu yaptık, Erhan Hoca pek çok şey yaptırdı. Başarı olmazsa tabii ki üzülürüm. Hazırlığımızı yaptık, daha da gerekirse yapacağız. İşimizi sağlam yapalım, yarışırken rahat edelim. Her şey son sürat gidiyor, biran önce sezon başlasa da kendimizi görsek duygusundayız. Millet yazın dinlenirken çalışmanın bir artısı olacaktır mutlaka… Diğer kulüplerde bizdeki kadar hareket olmadı. Düşük enerjiyle istediğiniz başarıyı elde edemezsiniz. Önce herkes başarıya inanacak sonra başarı gelecek. Biz enerjiyi yükseltmeye çalıştık. İnanıyorum ki herkes pozitif enerjiyle dolu.

Göztepelist: İki aylık süreçte taraftarın bakış açısından oldukça olumlu noktadasınız ve oldukça sevilen bir başkansınız bizlere gelen yorumlarda….

Hüseyin Altınbaş: Ben sevilmek için çok büyük çaba harcamadım sadece enerjim insanlara olumlu geldi muhtemelen.

Göztepelist: Kısa orta ve uzun vadedeki hedefleriniz neler?

Hüseyin Altınbaş: Benim hedeflerim hep kısa vadeli. Uzun ve orta vadeli hedefim yok. Kısa vadede futbolu istediğimiz yere, belli bir yere getirmek. Diğer branşlarda hayalim çok büyük değil. O branşlar sosyal sorumluluk dâhilinde çok geliri ve çok gideri olan branşlar değil. Çocuklar yarışıyor ailelerin desteğinde. Amatör branşlar çocukları Göztepeli yapıyor. Amatör branşlar ağaç dikmek gibi. Çocuğu Göztepeli olan bir anne başka takım tutamaz ki… Oradaki 3000 kişi dışarıdaki 20.000 kişiye bedel.

Göztepelist: Futbol için belli bir yer derken nereyi kast ediyorsunuz?

Hüseyin Altınbaş: Belli yer Süperlig. Süperlig’e kesin getireceğiz. Süperlig’e “tık tık tık” bir an önce ulaşmamız lazım. Umarım sekteye uğramayız ama oraya gelinceye kadar var gücümüzle çalışacağız. Süperlig’e çıkarsak 50 milyon gelir elde etseniz, geliri düzgün yönetirseniz diğer branşlara da yeter.

İlk sene gelirimiz 60-70 milyonu da bulabilir. Süperlig’de başarıları üst üste koyarak 300 milyonluk bütçe yapabilen takımlar var. Cesaretli olmak gerekiyor, cesaretli olursanız başarı geliyor. Futbolda en kötü şey şu: hocası cesaret edemiyor, taraftarından korkuyor, oyuncuyu denemiyor. Öteki, dar kadroyla işi döndürmeye çalışıyor. Bu sene oyunu dar kadroyla döndürme istemiyorum, altyapıdan mümkün olduğunca fazla oyuncu oynamasını isteyeceğim.

Geçen sene on hafta kala “Düşeceğiz..." deseydi başkan bugün masrafı olmayan, süper, çakmak gibi bir takım olurdu. Altyapıdan on oyuncu koysak, sürekli 300-500.000 tl verip oyuncu getirmeye çalışmasak. Buca’da Mehmet Bektur geçen sene borcunu 7 milyon TL düşürmüş, biz kaç milyon masraf etmişiz.

Burada futbol ile takım ile ilgilenen herkesin birbiriyle iyi ilişkiler içinde olmasını istiyorum. Burası oyun oynama ego tatmin etme yeri değil. Buranın hayalleri var. Bunu Özgür ve Erhan hocalara da de söyledim. Buraya işlerini yapmaya geldiler. Bu takım için profesyonel olarak çalışıyorlar. Takım için en iyisi neyse, beklentileri karşılayacak şekilde ellerinden geleni yapacaklar. Bu sene takım kurulurken hem Özgür, hem de Erhan Hoca’ya sordum “Siz bu işi biliyor musunuz?” diye. “Evet biliyorsunuz”, ben de size güveniyorum, gidin istediğiniz gibi takım kurun ama kurduğunuz takım mutlaka şampiyon olacak. Ben kenar semtte kuyumcu açmıyorum kirası az olsa da en gözde yerlerde açıyorum 50 kat kirayla.

Bizde de alacağımız oyuncunun kirası çok olsun ama biz buradan çıkalım. İşi biliyorsanız, art niyet yoksa bu iş biter gider. Yarın bana “Şunu almadın etmedin…” demeyin. Benim de dediğim olsa bile size işe yaramayacak hiçbir futbolcuyu içeri almayın.

Çünkü ben bu işi bilmiyorum. “Futbolu biliyorum.” diye yalan da atmıyorum. Ben size güvendim ve inanıyorum. Siz de inanıp güvendiğiniz oyuncuları alıp getirin. Yalnız içeride huzur bozacak karaktersiz kişiliksiz insanı istemem. Onlar da “Tamam” deyip, o doğrultuda çalıştılar. Şu noktadan sonra yanlış olursa benim açımdan “Benim güvendiğim Özgür Hoca seçimim ya da Özgür Hoca’nın Erhan Hoca seçiminde hata mı oldu?” sorusu ortaya çıkar.

Göztepelist: Hayat hikayenizde sürekli yer değiştirmişsiniz. Göztepe’deki süreciniz kaç sene sürer sizce?

Hüseyin Altınbaş: En fazla beş senede hayallerimi büyük oranda gerçekleştiririm. Buraya geldin, “İnsanların hayallerini gerçekleştireceğim…” diyorsun. İnsanlar beni tanımadan seviyor neden? Beklentilerini gerçekleştireceğime inandığı için. Dört beş sene sonra insanların bir yönetici hakkında hayal kurma süreçleri biter. Yani bu sene, gelecek sene çıktık… Süperlig’de Avrupa Şampiyonlar ligi oldu, oldu, olmadı duygusu geçer.

Göztepelist: Göztepe ile ilgili hayaliniz nedir?

Hüseyin Altınbaş: Bu sene her maçı kazanarak, bir üst lige çıkarmak ve tarih yazacak bir başarı elde etmek. Bu hayalim ve inancım. Bunu oyuncularımıza da ilettim.

Göztepelist: Kendinizi Göztepeli hissediyor musunuz?

Hüseyin Altınbaş: Göztepe’nin beyniyim ben…

Göztepelist: Göztepe Spor Kulübü Derneği ile ilgili son durum nedir?

Hüseyin Altınbaş: Dernek ile ilgili son durumu bilmiyorum. Bir kere gidip avukatlardan görüş istedik, bir daha gidip görüşemedik. Bu yüzden üyeliklerde daha ilerleme kaydedemedik. En kısa zamanda çözmeye çalışacağım. Alacaklıları incelememiz lazım. Türkiye’deki kulüplerin hepsi borçlu ve aidat toplayabiliyorlar. Bu sorunu ben de çözmek istiyorum.

Göztepelist: Gelelim storelarla ilgili sorulara. Yeni store açmayı düşünüyor musunuz?

Hüseyin Altınbaş: Yeni store açmayacağız... Açtıracağız.

Göztepelist: “Açtıracağız” derken, franchising mi?

Hüseyin Altınbaş: Gibi… Göztepe formasını her tarafta satılır hale nasıl getiririz konusunda çalışılmasını istedim. Sadece üç store ile özellikle taraftar gelecek de bulacak değil. Bir spor mağazasına girdiğinde bu ilin bir takımı var, o da Göztepe olgusunu hissetsinler. Yalnızca üç dükkandan satışı mantıklı bulmuyorum. Herkes bir şeyler yapsın, herkes satsın, herkes kazansın, biz de kazanalım. Ben mağaza açmak istiyorum diyenler varsa tekliflere açığım. Bodrum olur, İstanbul olur, Ankara olur. Tekliflere açığım. Dernek faaliyetlerini isteyen yapsın. Göztepe için bir şey yapmak isteyen, yapsın, herkes harekete geçsin herkes Göztepeli olsun gitsin.

Göztepelist: Ürün yelpazesinin genişletilmesi? Deniz ürünleri çukulata şeker talepleri var.

Hüseyin Altınbaş: Öyle bir düşüncemiz var, sıra ona geldi, geliyor.

Göztepelist: Formalar belli oldu mu?

Hüseyin Altınbaş: Olmuş çok kafama göre olmasa da. Bu sene Puma değil. Kendimiz yaptık.

Göztepelist: Lansman yapacak mısınız?

Hüseyin Altınbaş: Yapabiliriz.

Göztepelist: Bu seneki bütçe ne kadar?

Hüseyin Altınbaş: Sabit bütçe değil, geçen seneki rakamlara göre kafamızda bir rakam var ama sabit değil, esnek. Ne lazımsa yapacağız.

Göztepelist: 12 Mayıs’daki olaylar için adli takip başlatılacak mı?

Hüseyin Altınbaş: O tarafa hiç girmedim. Ben geldikten sonra olmayacak. Benden önceki süreçten haberim yok. Göztepeli Göztepeli gibi davranmalı. "Biri Göztepeli üzerinde Göztepe forması var" diye bireysel hatasına sahip çıkmam. Adam kesen, adam vuran, olay çıkaran kişiye üzerinde Göztepe forması var diye sahip çıkmam. Futbolcularla taraftarın birebir kavga etmesini olay çıkarmasını da istemiyorum. Ben futbolcuların bekçisi değilim. Herkes görevini elinden geldiğince yapacak. Taraftarlarla ilişkilerine dikkat edecekler. Biz kimseye bekçilik yapamayız. Herkes kendine dikkat edecek.

(Bu arada Başkan’ın isteğiyle formalar geldi. Formaların özellikle arma tabanlı olan çok güzel olmuş. Özellikle armaya benzeyen formanın oldukça sevileceğini tahmin ediyoruz bu arada yeri gelmişken formadaki Alpet reklamının yazısının da mavi zeminde değil, forma rengi ile uyumlu olduğunu da bu vesileyle duyurmuş olalım. )

Göztepelist: Çocuklara uygun forma da gelecek mi?

Hüseyin Altınbaş: Gelmesi için uğraşacağız.

Göztepelist: Futbol AŞ’nin yani şirketin borcu var mı?

Hüseyin Altınbaş: Şu an için borç yok. (Gülerek) Altınbaş destek vermezse bundan sonra ben borçlanmış olacağım.

Göztepelist: Geçen sezon gelirlerin giderleri karşılama oranı neydi?

Hüseyin Altınbaş: %30-35 civarında. Bu sene daha düşük olacak.

Göztepelist: Göztepemize kalıcıi gelir getirecek bir sistem var mıgundemde? Vakıf kurup bir Göztepe fonu oluşturarak kalıcı gelirlerin burada birikmesini sağlamak gibi. Gayrimenkul gelirleri vs. Trabzonspor un enerji şirketi vs. örneğinde olduğu gibi. Ek gelir yaratma imkanı? Marketçilik benzin istasyonu kolej???

Hüseyin Altınbaş: Zamanı gelince hepsi yapılır. Bu sene kendi kendine yettirmeye çalışacağız. Kesinlikle gelecek. Takımla ilgili işleri rayına koyduk, görevlileri belirledik. Buradaki Başkan, yönetim ve çalışanlar kulübe ek gelir getirici işler için uğraşacak.

Göztepelist: Spor okullarının öğrenci sayısı nedir?

Hüseyin Altınbaş: Futbol-basketbol-voleybol-tenis hepsinin toplamı mevsimsel olarak değişse de 2000 civarında.

Göztepelist: Bu sezonki sportif ve yapısal hedefler nelerdir?

Hüseyin Altınbaş: Bu sene tesisimizi tamamlayıp bu ligde kalmadan, zaman kaybetmeden üst lige çıkmalıyız.

Göztepelist: Geçen sene futbolcuların gece hayatı çok sıkıntı olmuştu. Gece kontrolleri olacak mı?

Hüseyin Altınbaş: Herkesin bir hayatı vardır ancak bu hayat maçlardan 3 gün önce bitecek ve maçlardan 3 gün önce kampa girilecek.

Göztepelist: Medyada adınıza geçen her konuşmayı doğru sayalım mı?

Hüseyin Altınbaş: Hayır. Bana sorun kulübümüzün kapıları telefonları açık, orası bizim kulübümüz arayın, "Bu haber nedir?" sorun..

Göztepelist: Daha önce neredeydiniz? Gelmeyi istediğiniz mi daha önce?

Hüseyin Altınbaş: Evet , Göztepe’nin durumunu gördüğümde gelmek istedim ancak İmam Başkan uygun görmedi.

Göztepelist: Başarısızlıktaki tavrınız ne olur? Bırakıp gider misiniz?

Hüseyin Altınbaş: Neden başarısız olayım ki? Başarısız olursam tabi ki bırakırım.

Göztepelist: Pek çok ziyaret yaptınız… İade-i ziyaret gelen oldu mu?

Hüseyin Altınbaş: Hayır olmadı. Gelseler bile bulamazlar beni devamlı dışarıdayım

Göztepelist: Belediyelerin mevcut destekleri nelerdir? Sizin beklentileriniz nelerdir?

Hüseyin Altınbaş: Allah herkesin işini rast getirsin. Kimseden bir beklentim yok. Biz kendi yağımızla kavrulmayı öğrenen bir klup olacağız.

Göztepelist: Üniversiteli Göztepe'liler toplulukları Uniforce hakkında neler düşünüyorsunuz? Eğitimli gençlere destek olacak mıdır Hüseyin Altınbaş?

Hüseyin Altınbaş: Göztepemize faydalı olacak her şeye mümkün olduğunca destek vereceğim. Gelsinler anlatsınlar projelerini…

Göztepelist: İlk maça dev ekran istiyor taraftar…

Hüseyin Altınbaş: Ayarlamaları yapsınlar ben gerekli izni alırım

Göztepelist: Kulübün girdi çıktı raporlarını yayınlamayı düşünüyor musunuz?

Hüseyin Altınbaş: Gelecekte düşünülebilir.

Göztepelist: Ceza alınmadığı haftalarda taraftara karşı yönelik bir ödül sistemi düşünür müsünüz? Taraftarlarımıza mesajlarınız?

Hüseyin Altınbaş: Bu sene taraftar istese de ceza alamayacak. Bu sene tek hedefimiz tribünlerin panayır havasında olması ve ligi lider bitirmek.

Göztepelist: Teşekkür ederiz.

Hüseyin Altınbaş: Ben teşekkür ederim.

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter