Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Cağız, Ceğiz, Cek, Cak, Zamanı Değil… 

Göztepe’miz ile beraber bilmem kaçıncı kez yerel seçim dönemine giriyoruz. Yaşımızın yettiği yerel seçimlerin neredeyse tamamında tüm adaylar, hangi ligde olduğumuz, ne pozisyonda olduğumuz fark etmeksizin Kulübümüzü, taraftar derneklerimizi, ziyaret ederler, Göztepe’miz için en doğrusunu yapaCAKlarını, edeCEKlerini, anlatırlar.

Seçimden sonra ise söylediklerini unutmayı bir yana bırakın kime söylediklerini de unuturlar, abicim, kardeşim, hitapları ile boynumuza elini atıp boy boy fotoğraf çektirenler, bir anda Sn. Başkan bugün müsait değil, Sn. Başkana ilettim en kısa zamanda size döneceğiz mertebesine yükselirler.

İlk önce konuyu netleştirmek gerekirse; Bizler bir takım çıkarlarını, şehrin yönetimi gibi önemli bir konunun önüne koyacak, adeta rüşvet talep edecek bir camia değiliz. Ancak bu şehri yönetmeye talip adayların, bu şehrin en önemli değeri Göztepe’miz hakkında yaklaşımlarını, hedeflerini, planlarını, projelerini hepsinden önemlisi yaklaşımlarını duymak isteyenleriz.

Her zaman bu şehrin bayrağını en önde taşıyan Kulüp olmamıza rağmen hak etmediğimiz liglerde oluşumuz önümüze hep yapay engel olarak çıkartıldı. Bugün artık böyle bir mazerette kalmadı. Biz Ülkenin en üst liginde şehri başarı ile temsil eden, seneye belki de Avrupa futbol arenasında İzmir kimliğini taşımaya en büyük aday Kulübüz.

Ege Ekonomik Forum toplantısında İzmir Futbolunu konuşurken Sn. Mehmet Sepil’inde örneklendirdiği gibi, dünyadaki bir çok şehir, Futbol takımları sayesinde Dünya’da tanınıyor. Türkiye’nin birkaç ili kadar bir kara parçası olmasına rağmen Portekiz bugün yarattığı futbol değeri ile Avrupa’nın en gözde ülkelerinden birine dönüşüyor. İşte bir şehir için bu kadar önemli olan bir olgu ve olgunun en önemli temsilcisi Göztepe hakkında şehri yönetmeye talip olanlarının plan programları önem kazanıyor. 

Seçimlere bugün itibariyle yaklaşık 4 ay kaldı. Henüz adayların tamamı belli olmasa da ulusal iktidarın büyükşehir adayı podyuma çıktı, ilçe adayları bekleniyor. Yerel iktidarın, hem büyükşehir hem de ilçe belediye aday adayları her gün sokaklarda afişlerde tv programlarında arzı endam ediyorlar. Hali hazırda seçilmiş milletvekilleri bazıları desteklediği adaylar için, bazıları da kendileri için sosyal medya ve parti içi karar organlarında çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Seçime dört ay gibi bir süre kala bu yazıyı yazmamızın nedeni ne gelirsek. Biliyoruz ki bütün bu hengamede görevlere talip olan adaylar bir yandan iş planlarını ve vaat listelerini hazırlıyorlar. Seçimdeki ana yol haritalarını, projeler listesini başlıklar halinde hazırlıyor ve detaylandırıyorlar. İşte bu çalışmaları yapanlara daha yol yakınken seslenelim istedik. 

Sn. Adaylar Göztepe Camiası olarak YapaCAĞIZ, EdeCEĞİZ, YapılaCAK, EdileCEK, YapıYORUZ, EdiYORUZ, bizlerin ilgi alanına girmiyor, karşımıza gelen adaylardan, Kulübümüzü, Taraftar Derneklerimizi ziyaret eden adaylardan, Formamızı üstüne geçiren, Atkımızı boynuna geçiren adaylardan SOMUT, ELLE TUTULUR, GÖZLE GÖRÜLÜR projeler bekliyoruz. 

Örneğin ulusal iktidarın yerel mücadeledeki temsilcisi Sn. Nihat Zeybekçi’den Stadyumumuzun AÇILIŞ TARİHİNİ bekliyoruz, 2019 un başı ortası sonu, önümüzdeki sezonun şurası burası değil SOMUT olarak GÜN/AY/YIL olarak açılış tarihi BEKLİYORUZ.

Örneğin yerel iktidarın yerel mücadeledeki yeni temsilcisinden Selefi Sn. Aziz Kocaoğlu’nun söz verdiği Torbalı tesisi katkısının Kulüp hesaplarına geçeceği tarihi bekliyoruz, temelden sonra, projeden sonra, imardan sonra değil GÜN/AY/YIL olarak katkının sağlanacağı tarihi BEKLİYORUZ.

30 ilçe belediyesine her partiden adayların iktidara geldiklerinde, ilçelerinde gençlerin spor yapabilmesi için Göztepe’mize, spor okullarına, gençlik kamplarına, sporcu kuluçka merkezlerine ayıracakları zamanı kaynağı tesisi açıklamalarını, işbirliği içinde olaCAĞIZ, birlikte hareket edeCEĞİZ değil, somut bir şekilde ŞU TESİSİMİZİ KULLANACAKLAR, Belediyemiz bünyesindeki Sporcuları şu kapsamda oynatacaklar, beyanlarını BEKLİYORUZ.

Uzun lafın kısası seçim programı hazırlayan tüm partilerden tüm adaylara sesleniyoruz. Programınıza Göztepe’mizle ilgili SOMUT veriler içeren NET konuları koyarsanız,

Göztepe’mizle işbirliğinizi, Göztepe’mizi içeren çalışma planlarınızı oluşturursanız; Göztepe kazanır, Göztepe Kazanırsa İzmir Kazanır, İzmir kazanırsa Siz kazanırsınız.

İzmir Göztepe’dir, Göztepe İzmir’dir.

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter