Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

TFF Gözlemcileri ve Temsilcileri Peyzajcı mı?

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun sitesinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kararlarının yayınlanması ile bir yaşımıza daha girdik. Neden ?

 

1) Kişisel ceza verebilmek için milyon dolarlarca para harcanarak TCKİMLİK üzerinden kurulan sistemin hiçbir işe yaramadığını gördük.

 

2) Taraftarların sevdikleri ile birlikte güven içinde stadyumlara gidebilmelerini ve istedikleri karşılaşmayı her türlü olumsuzluktan uzak, huzurla izlemelerini sağladığını kendi web sitesinde ilan eden sistemin, her türlü olumsuzluktan uzak tribünde maç izleyen 9-10 yaşındaki çocuklara maça gelmeme cezası verdiğini gördük. Hukuk sistemine göre cezai ehliyeti olmayan bu çocuklar için hiçbir kişisel tespit olmamasına rağmen cezalandırılabildiklerini gördük.

 

3)  Yağmur nedeniyle, herkesin üst taraftaki boşluklara çıkması nedeniyle boş kalan koltukların kendi kendine küfrederek ceza aldıklarını gördük.

 

4)  Aynı gözlemci ve temsilcilerin tarafların birbirine ağza alınmayacak küfürler ettiği ortamda kafasını çevirirken, bizim stadımızda bir hayvan isminin bile ağır küfür kategorisine alındığını gördük.

 

5)   Hepsinden önemlisi Türkiye Futbol Federasyonu Gözlemci ve Temsilcilerinin adeta bir peyzajcı gibi bir sonraki iç sahamız için gülleri budayıp kıraç bir bahçe yaratmaya çalıştığını ibretle gördük.

 

Göztepe tribünleri, korkudan tir tir titreyen Bizans takımları rahat etsin diye sevdasından kasıtlı olarak uzaklaştırılmıştır. Ancak şu bilinmelidir ki Göztepeliler yok edilemez, azaltılamaz, rehabilite edilemez.

 

Konya maçının son dakikalarında yapılan tezahüratları, cezaya da sebep gösterilen tezahüratı kesinlikle kabul etmiyorum. Böylesine gözlerin üzerimizde olduğu bir dönemde onlarca eşsiz bestemizi söylemektense ucuz köy kasaba takımı tezahüratları bize yakışmıyor. Ama bu durum bize verilen iki tribünün tamamen bir tribünün tamamına yakın kısmının maça gelememesi cezasının saçmalığını, anlamsızlığı, art niyetliliğini azaltmıyor.

 

Göztepe Camiası, Göztepe Tribünü, Göztepe Sosyal Medyası, Göztepe Sivil Toplum Kuruluşları en üst perdeden bu uygulamaya cevabını vermelidir. Göztepe’ye yakışan yeni cezalara bahane olmayacak şekilde, en zeki haliyle, en zeki duruşu ile tepkisini gerçekleştirmelidir. Kendisine göz dağı vermek amacıyla yapılmış bu uygulamaya karşılık olarak Gözdağını vermelidir.

 

Bu ülkede Avrupa yolu, şampiyonluk yolu sadece sahadaki oyuncunun ve takımın kişisel ve takım performansından geçmiyor. Bu ülkedeki Avrupa yolu, şampiyonluk yolu, bir olmaktan birlik olmaktan, olaylar ve yaşananlar karşısında reaksiyon vermekten, ses çıkarmaktan geçiyor.

 

7 yaşından 77 yaşına yaklaşık 8.000 kişi ceza almış durumda bu 8.000 kişi yarın sabah bir faks çekse, bir mail atsa, bir telefon etse, ceza almayan binlerce kişi bir tweet atsa ne değişir. Belki hiç bir şey, belki her şey denemeden bilemeyiz

 

Alayına İsyan İnadına Göztepe

 

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter