Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Yalaka mıyım? Bokçu muyum?

Son 15 gündür sorguluyorum kendimi yalakamıyım bokçumuyum. Gelin yardımcı olun beraber karar verelim.

Tamer hoca imza atmadan önce çekincelerimizi ortaya koyduk, mavi formayla ilgili de tutumumuzu biraz net belirledik diye gelen mesajlardan anladığım kadarıyla bayağı sağlam bir bokçuyum.

Kesinlikle Göztepe’nin iyiliğini düşünmeyen sürekli açık arayan en ufak fırsat yakaladığımda veya yakaladığımı zannettiğimde pireyi deve yapan, Kulüple, Başkanla, Yönetimle ego savaşına giren, küçük olsun benim olsun, Süper lig takımı olmasın, yerel kalsın diye mücadele eden azılı bir bokçuyum.

-/-

Transfer için Yönetim’in üzerine baskı kurmayın, menajer güdümlü medyanın gazına gelmeyin. Bu ligde transfer yapmamak, yanlış transfer yapmaktan iyidir. Transfer yapmazsanız düşersiniz ama elde kalan maddi imkanlarla seneye daha güçlü çıkarsınız. Ama yanlış transfer yaparsanız hem düşersiniz hem batarsınız öyle olunca da bir çuval incir heba olur.

Bir daha başlarız maceraya o batık öyle kolay çıkmaz. O sebeple baskı oluşturacak işler yapmayın bırakın baskı altında hata yapılmasın dedik diye gelen mesajlardan anladığım kadarıyla tam bir yalakayım.

Başkan transfer yapsın yapmasın, elini cebine atsın atmasın destekleyen, aman kulübe yakın olayım da Başkan beni sevsin de ne olursa olsun diye herşeyi kabul eden, yöneticilere şirin gözükeyim de kulübe protokola gireyim çıkayım diye değer yargıları yerde sürünen azılı bir yalakayım.

-/-

Şimdi zamanımı böyle bir yazının kulüp gidiyor aya sen hala kendi derdindesin diye de kızanlar olacaktır. O sebeple hemen niye böyle bir yazı yazdığımı da açıklamaya çalışayım.

Sevgili camiam bu 15 günde çok önemli bir şey tespit ettim, sizlerle bunu paylaşma ihtiyacı hissediyorum. Kesin ve doğru bir bilgi…

Hem Yalaka, Hem Bokçu olunabiliyor, yani ikisinden birini seçip o yolda ilerleme yapmanıza, cepheler oluşturmanıza birbirinizi tenhada kıstırmaya denk getirmeye çalışmanıza gerek yok. Buna emek, çaba, vakit ayırmayın.

Tek doğru diye bir şey yok doğruları tartışarak bulmak, bu tartışmaları birbirini kırmadan dökmeden fikir tartışması düzeyinde yapmak ikna olmak ikna etmek ikisi de olmuyorsa çekincelerini söyleyip iyi olmasını dileyerek zamana bırakmak mümkün, bölünmeye parçalanmaya cepheleşmeye gerek yok.

Bakın çok farklı bir arena da çok farklı rakiplerle karşı karşıyayız, transfer dedikodularımız, Başkanımızın demeçleri süper lig haberlerinde hep ön sırada, Bizanslılar dışındaki süper lig takımları bunların sesi niye hepimizden fazla çıkıyor buna bir müdahale edelim modunda, Bizanslılar küçükken haddini bildirelim diye fırsat kolluyor bu ortamda kendi içimizde güç kaybetmeye gerek yok.

İşte Sn.Papatya’nın beyanatı çok net, kim gelirse gelsin Doğanlarda oynadığımızda kontenjan 300 kişi, varsayalım Atatürk’te oynadık orada da 1500-2000 kişi. Gündemimiz mücadelemiz bu. 

Bokçusuyla Yalakasıyla geri kalan 5500- 6000 veya 45000 – 50.000 kişiyi oluşturacağız. 5 İstanbul 2 Ankara deplasmanına damgamızı vuracağız. En son süper ligde olduğumuz sezonlarda aynı sezonda UEFA Şampiyonu olan GSspor da dahil olmak üzere kimsenin elimizden alamadığı seyirci rekorunun devamını biz kıracağız.

İlk günden bugüne bugünden sonsuza

Her Şey Tek Büyük Göztepe İçin

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter