göztepe 92. yıl ile ilgili görsel sonucu

"GÖZTEPE SANA NE KAZANDIRDI?" DİYENLERE..

Bilen bilir, anneannemin evi Atatürk stadının hemen arkasındadır. Her haftasonu maç sesleri gelirdi ben küçükken gittiğimde. O pazar günü bambaşka bir ses vardı, artık yaş da müsait. Yürüdüm girdim kapalıya. 98'de bir kış günü başladı bu aşk böylece.

Herkes nasıl hatırlar, eşine, ilk aşkına vs ilk tutulduğu günü.. Bugün gibi yaşıyorum o günü her gözümü kapattığımda.

O'nunla büyüdük, O'nunla ağladık, O'nunla güldük.

Dayımın bir sözü vardır: Biz kocaman bir aileyiz. İşte GÖZTEPE bu kocaman aileyi verdi bize. Efsanesini dedelerimizden babalarımızdan dinlediğimiz o güzel günler ıslattı gözlerimizi.

Harcanan vakitlerimiz, paralarımız bizlere eşsiz anılar verdi sonra. Eşsiz dostlar verdi. Çoğunu tanımadığımız. Mutlulukta sarıldığımız, hüzünde omzunda ağladığımız.

"SANA SARILABİLİR MİYİZ GÖZTEPEM?" sorusunu duydum bir gün. Sarılıyorduk aslında, her içimiz ürperdiğinde, her anılara daldığımızda sarılıyorduk. Her gol sevincinde GÖZTEPE idi sarıldığımız. Her şeyden öte idi sevgimiz.

İzmir sevgisini yaşattı bize o güzel arma. Gurbettekileri bütünleştirdi, gün geçtikçe o aileyi genişletti. İZMİRLİYİM GÖZTEPELİYİM diyebilme onurunu hissettirdi.

Kimine göre sadece futbol, bize göre yaşam mücadelesiydi. Biz, Gezi'den çok daha önce kokladık biber gazını, tanıdık polis copunu. Ailemizden kimseyi henüz kaybetmemişken çoğumuz, GÖZTEPELİ kardeşlerimizin abilerimizin mezarı başında öğrendik ölüm acısını.

Anadolu'yu verdi bize GÖZTEPE. Köy kasaba gezdik, Karadenizin dağlarından, Konya ovasına, Kızılırmaktan Nemrutlara GÖZTEPEM sayesinde ilerledik. Bazen cepte kalmadı hiç para, aç kaldık deplasmanlarda.

Bir edebiyatçı için kelimelerin tükendiği hale geldi bu aşk sonra. Yazamadım, konuşamadım, gün geldi ağlayamadım. Gönül koymayan oldu koyan oldu anlatamadım. Yıkıldım, kalktım. Yedim içtim kolkola, yedirdim içirdim. Gizlice de gittim çok defa.

Vatandı GÖZTEPE sonra. Şehitler ölmez Vatan bölünmez diye bağıranın yanında, rakısını yudumlamış efem, kolunda oruçlu kardeşimle omuz omuza, Çav Bella diye bağıran kardeşimin yanında. Mustafa Kemal'in askerleri, vatana ve armaya sevdalı bunca can..

GÖZTEPE NE KAZANDIRDI BİZE?

Bir aşk

Bir aile

Tasavvur edilemeyecek bir gurur!

NİCE YILLARA canım, umudum, özüm, sözüm

NİCE YILLARA iki GÖZüm

NİCE YILLARA GÖZTEPEM!!!

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter