Mustafa Dalyanoğlu

……Hanım , maçtan önceki geceki rüyasını sevdiğine anlatıyordu : “Rahat ol canım . Rüyamda elinde buğday başakları ve çiçekler vardı . Ben almak için elimi uzattığımda “bunlar GÖZTEPE’nin canım” dedin . Buğday berekettir . Çiçekte iyidir . Rahat olun , şampiyon olacaksınız “

Hatice Hanım , hayatında hiç stada gitmemişti . İhtimal futbolu da sevmiyordu. Ama yıllardır GÖZTEPE için verilen emekleri , gidilen kilometreleri , yapılan haksız eleştirileri biliyordu , duyuyordu , görüyordu . Hamiyet hanımı aradığında gözlerinden yaşlar akarak “ GÖZTEPE şampiyon oldu Hamiyet’çim. Analarının ak sütü gibi helal onlara . Mustafa’yı öp benim için . Bu gece onlara herşey helal olsun . Çok şükür çok şükür” diyordu .
Tahir bey tutkulu bir Beşiktaş taraftarı . Pazar akşamı , eşi Seda Hanım ve oğlu Rüzgar ile birlikte TV nin başına geçmiş heyecanla GÖZTEPE ‘nin haklı isyanının son basamağına şahit oluyordu . Maç biter bitmez telefon sarıldı . Telefonun ucundeki Mustafa’ya : İşte bu kadar dostum işte bu kadar derken sesi titriyordu .
Sahur için hazırlanan caminin imamı , hayatında top tepmemiş. Ama TV nin başında heyecanla maçı takip ediyor . Whats up tan Mustafa ‘ya yazıyor : “Göreceksin kazanacaksınız . “ Maç bitiminde ise hayatında belki hiç yapmadığını yapıp “ŞAMPİYON GÖZTEPE” diye bağırarak telefona sarılıyor .
Evren Bey , Fenerbahçe , Esin Hanım Beşiktaş taraftarı . 3 yaşındaki kızları Duru ise henüz hangi takımı tutacağına karar vermemiş. Evren Bey ve Esin Hanım , o akşam tüm Türkiye gibi , uğrunda çok çileler çekildiğini yakinen bildikleri GÖZTEPE’mizin maçı için ekran başına geçtiler . Maç bittiğinde ise DURU , merdivenlerden inerken GÖZ GÖZ GÖZTEPE çığlıklarını atıyordu .

TRABZON’ da , MALATYA’da kahveler sahura kadar yanık batak okey oynamayı bırakmış penaltılara kitlenmişti . Sinan’ın penaltısı ile birlikte GÖZ GÖZ GÖZTEPE tezahüratları çılgınca atıldı . sanırsın milli maç sonu .
Pazar akşamı tribünde , Diyarbakırspor atkısı taşıyanlar vardı . Bol miktarda Antalyaspor’lu kardeşlerimiz vardı . Malatyaspor ve Denizlispor formalı arkadaşlar vardı . Bir tane İzmirspor formalı gördüm . Kasımpaşa forması giyen bir arkadaşımız vardı . Ve elbette bol miktarda can kardeşimiz SAKARYASPOR’lular .
Tribünün dışında birasını içerek maç saatini bekleyenler ile stada girdiğinde orucunu açıp mescitte akşam namazını kıldıktan sonra tribünlerde yerini alanlar hep birlikte omuz omuza tezahürata başladılar . Penaltılara geçildiği sırada inanan inanmayan herkes Ya Allah Bismillah Allah u Ekber nidaları ile stadı çınlatırken , maç bitiminde meydanlarda bile kolay kolay söylenemeyen Grup Yorum un HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ şarkısının bize uyarlanmış şeklini sağcısı solcusu dinlisi dinsizi hep bir ağızdan göz yaşları ile haykırıyordu .
Bu sadece bir futbol maçı değildi . Bu yıllardır verilen mücadelenin tüm TÜRKİYE tarafından ayakta alkışlanarak taçlandırılması idi . O gün GÖZTEPE , TÜRKİYE idi , TÜRKİYE ‘de İZMİR . Kulübümüzün maç öncesi yayınladığı bir video vardı . 1925 den beri biz İZMİR’iz şeklinde bitiyordu .
Slogan artık değişti : 4 Haziran 2017 den beri artık biz TÜRKİYE’yiz…
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ne ve GÖZTEPE’mize SADAKATİMİZ ŞEREFİMİZDİR…

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter