Mustafa Dalyanoğlu

……Hanım , maçtan önceki geceki rüyasını sevdiğine anlatıyordu : “Rahat ol canım . Rüyamda elinde buğday başakları ve çiçekler vardı . Ben almak için elimi uzattığımda “bunlar GÖZTEPE’nin canım” dedin . Buğday berekettir . Çiçekte iyidir . Rahat olun , şampiyon olacaksınız “

Hatice Hanım , hayatında hiç stada gitmemişti . İhtimal futbolu da sevmiyordu. Ama yıllardır GÖZTEPE için verilen emekleri , gidilen kilometreleri , yapılan haksız eleştirileri biliyordu , duyuyordu , görüyordu . Hamiyet hanımı aradığında gözlerinden yaşlar akarak “ GÖZTEPE şampiyon oldu Hamiyet’çim. Analarının ak sütü gibi helal onlara . Mustafa’yı öp benim için . Bu gece onlara herşey helal olsun . Çok şükür çok şükür” diyordu .
Tahir bey tutkulu bir Beşiktaş taraftarı . Pazar akşamı , eşi Seda Hanım ve oğlu Rüzgar ile birlikte TV nin başına geçmiş heyecanla GÖZTEPE ‘nin haklı isyanının son basamağına şahit oluyordu . Maç biter bitmez telefon sarıldı . Telefonun ucundeki Mustafa’ya : İşte bu kadar dostum işte bu kadar derken sesi titriyordu .
Sahur için hazırlanan caminin imamı , hayatında top tepmemiş. Ama TV nin başında heyecanla maçı takip ediyor . Whats up tan Mustafa ‘ya yazıyor : “Göreceksin kazanacaksınız . “ Maç bitiminde ise hayatında belki hiç yapmadığını yapıp “ŞAMPİYON GÖZTEPE” diye bağırarak telefona sarılıyor .
Evren Bey , Fenerbahçe , Esin Hanım Beşiktaş taraftarı . 3 yaşındaki kızları Duru ise henüz hangi takımı tutacağına karar vermemiş. Evren Bey ve Esin Hanım , o akşam tüm Türkiye gibi , uğrunda çok çileler çekildiğini yakinen bildikleri GÖZTEPE’mizin maçı için ekran başına geçtiler . Maç bittiğinde ise DURU , merdivenlerden inerken GÖZ GÖZ GÖZTEPE çığlıklarını atıyordu .

TRABZON’ da , MALATYA’da kahveler sahura kadar yanık batak okey oynamayı bırakmış penaltılara kitlenmişti . Sinan’ın penaltısı ile birlikte GÖZ GÖZ GÖZTEPE tezahüratları çılgınca atıldı . sanırsın milli maç sonu .
Pazar akşamı tribünde , Diyarbakırspor atkısı taşıyanlar vardı . Bol miktarda Antalyaspor’lu kardeşlerimiz vardı . Malatyaspor ve Denizlispor formalı arkadaşlar vardı . Bir tane İzmirspor formalı gördüm . Kasımpaşa forması giyen bir arkadaşımız vardı . Ve elbette bol miktarda can kardeşimiz SAKARYASPOR’lular .
Tribünün dışında birasını içerek maç saatini bekleyenler ile stada girdiğinde orucunu açıp mescitte akşam namazını kıldıktan sonra tribünlerde yerini alanlar hep birlikte omuz omuza tezahürata başladılar . Penaltılara geçildiği sırada inanan inanmayan herkes Ya Allah Bismillah Allah u Ekber nidaları ile stadı çınlatırken , maç bitiminde meydanlarda bile kolay kolay söylenemeyen Grup Yorum un HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ şarkısının bize uyarlanmış şeklini sağcısı solcusu dinlisi dinsizi hep bir ağızdan göz yaşları ile haykırıyordu .
Bu sadece bir futbol maçı değildi . Bu yıllardır verilen mücadelenin tüm TÜRKİYE tarafından ayakta alkışlanarak taçlandırılması idi . O gün GÖZTEPE , TÜRKİYE idi , TÜRKİYE ‘de İZMİR . Kulübümüzün maç öncesi yayınladığı bir video vardı . 1925 den beri biz İZMİR’iz şeklinde bitiyordu .
Slogan artık değişti : 4 Haziran 2017 den beri artık biz TÜRKİYE’yiz…
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ne ve GÖZTEPE’mize SADAKATİMİZ ŞEREFİMİZDİR…

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter