Ozkan Cengiz / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

Şampiyonluk mu? Kimin Umrunda…

Üç gündür 8-9 toplantıya girdim. Kimisi Göztepeliligimi biliyordu, kimisi ilk defa öğrendi. Çünkü bu günlerde hiç susmayan bir telefonum, heyecanlı bir yüreğim her an dönüp dolaşıp Göztepeme kitlendiği sohbetim var.

Kasımpaşa spor yönetiminde de görev yapmış bir arkadaşım amma abartıyorsunuz yahu dedi. Altı üstü 1.lig şampiyonluğu biz 5 senede 2 kere olduk. Ona da başlıktaki cevabı verdim. Şampiyonluk mu? Kimin umrunda…

Özellikle kendi yaş grubum ve bizden büyük abilerimizin gözlerinde çok net görüyorum bunu Şampiyonluk mu? Kimin Umrunda. Bir çoğumuz itiraf edemesek te maçın sonucundan çok kendisine heyecanlanıyoruz. Sabırsızlanıyoruz. Çoşup çoşup çağlayamıyoruz. Kitlenip kalıyoruz geceleri uyumuyoruz.

Pekiyi bir tane maç bizi neden bu kadar heyecanlandırıyor… Çünkü 14 yıl önce “Biz gidiyoruz başınızın çaresine bakın” başlığı ile başlayan bir mücadelenin son noktasındayız. 

14 Yılda bu yürekler her sene bir lig düşerek her sene eriyerek her sene ağlayarak her sene kavga ederek amatöre kadar yol aldılar. Semt sahaları, ilçe statları, umut maçları hayal kırıklıkları, vazgeçenler terkedenler, yalnızlıklar, görmeyenler, yüz çevirenler, çıkarını düşünenler, kebapçılar, yürüyüşler, açlık grevleri, baskınlar kavgalar, her anı mücadele, her anı azap dolu yıllar, Sonra umutlanılan ve yeniden umutların yok olduğu günler, büyük kaybedişler, büyük öfkeler, bugün bir çoğunun adı bile ortada kalmayan camialar, kulüpler tarafından yapılan muameleler, 3.ligden düştüğümüz maçta telin üstünde fenalaşanlar, tribün merdivenlerinde ağlayanlar, bir umut tribünde takıma para toplayan sonra bunun için tehdit edilenler, Tavşanlıdan sonraki öfke boşalması, yeniden mi aşağıya korkusu, ayazağadan sonra 15 gün konuşamayanlar, …. Oturup yazsam 10 cilt ansiklopedi çıkacak anılar…

Açık ve net ifade etmekten çekinmiyorum. Spor camiası, Siyasi camia, Şehir dinamikleri, aklınıza gelebilecek her yapı tarafından yok edilmek istenen veya yok edilmesi için yapılan çalışmalar zevkle izlenilen bir camiayız biz. 

İşte son 14 yılın her gününde bunları yaşayanlar ve bu insanların aşılarıyla bu camiaya dahil olmuş genç kardeşlerimiz için bu maç büyük bir meydan okuyuş bu maç için yüreğimizde hissettiğimiz duygu...

işte geldik buradayız yok edemediniz. 15 dakikada 15.000 bilet satabiliyoruz ne olursa olsun son maça kadar gelebiliyoruz. Tüm ülkeyi heyecanlandırabiliyoruz. Elinizden geleni ardınıza koymadınız bir kulübün başına gelebilecek her şeyi getirdiniz. Hepsine ve herkese rağmen buradayız. “Alayına İsyan İnadına Göztepe” bir slogan değil bir yaşam biçimi ve bitmeyen isyan bitmeyen inatla buradayızdır bu maç.

AŞAĞIDAKİ ÇAĞRI İLE TOPLANIP YÜRÜYÜP VE İSYAN ATEŞİNİ HARLADIĞIMIZ 2 EYLÜL 2006 NIN FİNALİDİR BU MAÇ

BURADAN BAŞTA HOCAMIZ VE FUTBOLCULARIMIZ OLMAK ÜZERE STADTA GÖZTEPE KİMLİĞİ İLE YER ALACAK TARAFTAR, YÖNETİCİ, BAŞKAN HERKESE SESLENİYORUZ. BU BÜYÜK MEYDAN OKUYUŞU RUHUNUZDA ZİHNİNİZDE HİSSEDEREK O STADA GELİN. BU BÜYÜK MEYDAN OKUYUŞU O GÜN SONUNA KADAR YAŞAYIN. GÖZTEPE RUHUNU YOK EDEMEDİNİZ EDEMEYECEKSİNİZ MESAJINI GÖZLERİNİZDEKİ ATEŞLE YANSITIN. 

EN ZOR GÜNLERDE GÖZLERDEN DÜŞEN YAŞIN, KANAYAN YUMRUKLARIN, YÜRÜYEN AYAKLARIN, BİTMEYEN KARARLILIĞIN SİZLERDEN BEKLENTİSİ BUDUR.

İnanın bu maçta yenmek yenilmek hiç önemli değil. Tabi şampiyonluk mükemmel bir şey tabiki bu tarihi maçın finalinde üstüne kaymağı koymak paha biçilemez. Ama biz bu birlikteliği bu motivasyonu bu gücü ortaya çıkardıktan sonra ne gerekiyorsa kendiliğinden olacaktır. Bugün veya bir gün sonra.

Bugün Sn. Sepil biletlerinizi iptal edin konvoy yapıp döneceğiz demiş. O konvoyu yapacağız Süper lige çıksak ta yapacağız çıkmasak ta yapacağız.

ÇÜNKÜ EN KÖTÜ GÜNDE DE EN İYİ GÜNDE DE EN BÜYÜĞÜZ

ÇÜNKÜ BİZ GÖZTEPEYİZ. 

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Ozkan Cengiz / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter