Ozkan Cengiz / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

Şampiyonluk mu? Kimin Umrunda…

Üç gündür 8-9 toplantıya girdim. Kimisi Göztepeliligimi biliyordu, kimisi ilk defa öğrendi. Çünkü bu günlerde hiç susmayan bir telefonum, heyecanlı bir yüreğim her an dönüp dolaşıp Göztepeme kitlendiği sohbetim var.

Kasımpaşa spor yönetiminde de görev yapmış bir arkadaşım amma abartıyorsunuz yahu dedi. Altı üstü 1.lig şampiyonluğu biz 5 senede 2 kere olduk. Ona da başlıktaki cevabı verdim. Şampiyonluk mu? Kimin umrunda…

Özellikle kendi yaş grubum ve bizden büyük abilerimizin gözlerinde çok net görüyorum bunu Şampiyonluk mu? Kimin Umrunda. Bir çoğumuz itiraf edemesek te maçın sonucundan çok kendisine heyecanlanıyoruz. Sabırsızlanıyoruz. Çoşup çoşup çağlayamıyoruz. Kitlenip kalıyoruz geceleri uyumuyoruz.

Pekiyi bir tane maç bizi neden bu kadar heyecanlandırıyor… Çünkü 14 yıl önce “Biz gidiyoruz başınızın çaresine bakın” başlığı ile başlayan bir mücadelenin son noktasındayız. 

14 Yılda bu yürekler her sene bir lig düşerek her sene eriyerek her sene ağlayarak her sene kavga ederek amatöre kadar yol aldılar. Semt sahaları, ilçe statları, umut maçları hayal kırıklıkları, vazgeçenler terkedenler, yalnızlıklar, görmeyenler, yüz çevirenler, çıkarını düşünenler, kebapçılar, yürüyüşler, açlık grevleri, baskınlar kavgalar, her anı mücadele, her anı azap dolu yıllar, Sonra umutlanılan ve yeniden umutların yok olduğu günler, büyük kaybedişler, büyük öfkeler, bugün bir çoğunun adı bile ortada kalmayan camialar, kulüpler tarafından yapılan muameleler, 3.ligden düştüğümüz maçta telin üstünde fenalaşanlar, tribün merdivenlerinde ağlayanlar, bir umut tribünde takıma para toplayan sonra bunun için tehdit edilenler, Tavşanlıdan sonraki öfke boşalması, yeniden mi aşağıya korkusu, ayazağadan sonra 15 gün konuşamayanlar, …. Oturup yazsam 10 cilt ansiklopedi çıkacak anılar…

Açık ve net ifade etmekten çekinmiyorum. Spor camiası, Siyasi camia, Şehir dinamikleri, aklınıza gelebilecek her yapı tarafından yok edilmek istenen veya yok edilmesi için yapılan çalışmalar zevkle izlenilen bir camiayız biz. 

İşte son 14 yılın her gününde bunları yaşayanlar ve bu insanların aşılarıyla bu camiaya dahil olmuş genç kardeşlerimiz için bu maç büyük bir meydan okuyuş bu maç için yüreğimizde hissettiğimiz duygu...

işte geldik buradayız yok edemediniz. 15 dakikada 15.000 bilet satabiliyoruz ne olursa olsun son maça kadar gelebiliyoruz. Tüm ülkeyi heyecanlandırabiliyoruz. Elinizden geleni ardınıza koymadınız bir kulübün başına gelebilecek her şeyi getirdiniz. Hepsine ve herkese rağmen buradayız. “Alayına İsyan İnadına Göztepe” bir slogan değil bir yaşam biçimi ve bitmeyen isyan bitmeyen inatla buradayızdır bu maç.

AŞAĞIDAKİ ÇAĞRI İLE TOPLANIP YÜRÜYÜP VE İSYAN ATEŞİNİ HARLADIĞIMIZ 2 EYLÜL 2006 NIN FİNALİDİR BU MAÇ

BURADAN BAŞTA HOCAMIZ VE FUTBOLCULARIMIZ OLMAK ÜZERE STADTA GÖZTEPE KİMLİĞİ İLE YER ALACAK TARAFTAR, YÖNETİCİ, BAŞKAN HERKESE SESLENİYORUZ. BU BÜYÜK MEYDAN OKUYUŞU RUHUNUZDA ZİHNİNİZDE HİSSEDEREK O STADA GELİN. BU BÜYÜK MEYDAN OKUYUŞU O GÜN SONUNA KADAR YAŞAYIN. GÖZTEPE RUHUNU YOK EDEMEDİNİZ EDEMEYECEKSİNİZ MESAJINI GÖZLERİNİZDEKİ ATEŞLE YANSITIN. 

EN ZOR GÜNLERDE GÖZLERDEN DÜŞEN YAŞIN, KANAYAN YUMRUKLARIN, YÜRÜYEN AYAKLARIN, BİTMEYEN KARARLILIĞIN SİZLERDEN BEKLENTİSİ BUDUR.

İnanın bu maçta yenmek yenilmek hiç önemli değil. Tabi şampiyonluk mükemmel bir şey tabiki bu tarihi maçın finalinde üstüne kaymağı koymak paha biçilemez. Ama biz bu birlikteliği bu motivasyonu bu gücü ortaya çıkardıktan sonra ne gerekiyorsa kendiliğinden olacaktır. Bugün veya bir gün sonra.

Bugün Sn. Sepil biletlerinizi iptal edin konvoy yapıp döneceğiz demiş. O konvoyu yapacağız Süper lige çıksak ta yapacağız çıkmasak ta yapacağız.

ÇÜNKÜ EN KÖTÜ GÜNDE DE EN İYİ GÜNDE DE EN BÜYÜĞÜZ

ÇÜNKÜ BİZ GÖZTEPEYİZ. 

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Ozkan Cengiz / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter