A Milli Erkek Hentbol Takımı, Bulgaristan'da 12-18 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) Challenge Trophy turnuvasının hazırlıklarını Antalya'da sürdürüyor.

Antalya'da kampa giren ay-yıldızlı ekip, Süleyman Evcilmen Spor Salonu'nda hazırlıklarına devam etti.

A Milli Takım Antrenörü Okan Halay, yaklaşık iki haftalık Antalya kampını 20'nin üzerinde antrenmanla tamamlamayı planladıklarını söyledi.

IHF Challenge Trophy'de grupta ilk iki sırayı elde edip, çeyrek finali hedeflediklerini belirten Halay, "Turnuvaya katılacak 16 takım arasında ilk üçe girdiğimiz takdirde Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde tekrar oynamaya hak kazanacağız. IHF'nin bir sınırlaması var. 24 yaş üstünde üç oyuncuyla oynayabiliyoruz. Turnuvaya gerisi 24 yaş altındaki oyuncularla katılacağız. 24 yaş altında da çok değerli oyuncularımız var." diye konuştu.

Halay, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün ev sahipliğinde düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları'nda finale çıktıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Çok ciddi ve güzel bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum. Dört maçta üst üste galip geldik. Final maçında Suudi Arabistan'a bazın hakem hatalarıyla yenildiğimizi söyleyebiliriz. Maça bir saat kala hakemlerin değişmesi gerçekten bizi olumsuz yönde etkiledi. Uzun zamandır arka arkaya dört maç kazanamayan bir milli takım vardı. Bunu başardık. Milli takıma çok ciddi güven geldi. Bu öz güveni IHF Challenge Trophy maçlarında da göstereceğimize inanıyorum."

- Kamp, 10 Haziran'da sona erecek

Turnuvada Kosova, Arnavutluk ve İrlanda Cumhuriyeti ile karşılaşacak millilerin çalışmaları 10 Haziran'da sona erecek ve kafile bir gün sonra Bulgaristan'a hareket edecek.

Millilerin 22 kişilik kadrosunda şu sporcular yer alıyor:

Coşkun Göktepe, Doruk Pehlivan, Halil İbrahim Öztürk, Eyüp Orkun, Mert Helvacıoğlu, (Maliye Piyango), Mehmet Emre, Durmuş Ali Tınkır, Ali Kabadayı, Kasımcan Kartal (Selçuklu Belediyespor), Mehmet Doğukan, Ramazan Döne (Beşiktaş), Enis Harun Hacıoğlu, Baran Nalbantoğlu, Yakup Yaşar Simsar, Murat Enç (Göztepe), Oğulcan Güney (Trabzonspor), Savaş Beyhan (Antalyaspor), Samet Kanberoğlu (Amasya Taşova YİBO), Gürkan Soğukpınar, Alper Aydın (Serik Belediyespor), Görkem Biçer (Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor), Çağlayan Öztürk (Beykoz Belediyespor).

Kaynak: http://www.klasspor.com/tr/haber/87372-Hentbolda_milli_mesai.html

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • Göztepe TEK Büyüktür. Göztepe TEK Büyüktür.
  Written by Özkan Cengiz 28 Nisan 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe TEK Büyüktür. Yıllar önceydi amatördeydik, takıma tribünlerin yoğun tepkisi vardı, hoca ve oyuncular fazlaca tepki alıyorlardı. O günlerin yöneticileri ile bir araya geldik. Şaşkındılar, bize nasıl profesyonel çalıştıklarını anlatıyorlardı. Video analizler...
 • Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ?
  Written by Özkan Cengiz 06 Mart 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Kim Kimi Ne Kadar Biliyor ? Esasında maçtan çıktığımda aklımda olan yazı Türk Futbolunun içinde bulunduğu kokuşmuş yapıdan bahsetmekti.. Maça girerken 10 yaşındaki kız çocuğun anlamsız bakışlarla ayakkabılarını çoraplarını çıkarıp ayaklarını polise göstermesinin o...
 • 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor?
  Written by Özkan Cengiz 20 Şubat 2018
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net 2018-2019 Sezonu boşa gidiyor? Öncelikle ifade etmem gerekirse bu yazı bir Gençlerbirliği maçı yazısı değil, Bu yazı aslına bakarsak bu sezon yazısı da değil. Gelecek sezonun yazısı, yani başlık hatalı değil tam tamına doğru.Şimdi ne alaka derseniz şuna inanıyorum...
 • Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor…
  Written by Özkan Cengiz 26 Kasım 2017
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Göztepe Kervanı Yola Devam Ediyor… Dört haftadır aynı sonuçları alan iki takım, hocaları Türk Futbolunda ağırlığını hissettirmeye başlayan yeni nesil hocaların en önemli iki temsilcisinin birbirlerine karşı sınavı, aynı puan, aynı sezon başı başlangıcı, bunların ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter