Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Transfer Döneminde ne Yaparsak Şampiyon Oluruz?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun duyurusuna göre “2.Transfer ve Tescil Dönemi” 04.01.2017 tarihinde başladı 31 Ocak 2017 döneminde sona erecek. İkinci yarının ilk maçı her ne kadar 14.01.2017 tarihinde olsa da kulüplerin 26 günlük transfer süreleri var.

Bu 26 günlük süreçte yapılanlar genel olarak şampiyonu belirlemede çok önem arz ediyor. Bu sebeple  hiç üşenmeden, sıkılmadan, detaylı olarak yapmış olduğum sonu kesin şampiyonluk olan reçetemi sunuyorum. Tüm ilgili tarafların önemle dikkate almasını yazdıklarım ile ilgili olarak üstüne düşeni yapmasını rica ediyorum.

18 takımlı ligimizin takımlarına şöyle bir göz atarsak Altınordu ve bizim dışımızda geriye kalan 16 takım ya il takımı yada il kıvamındaki ilçelerin takımı ve bu takımların hepsini teker teker analiz edersek; bazıları bakan düzeyinde, bazıları milletvekili düzeyinde, bazıları vali düzeyinde, bazıları belediye başkanı düzeyinde, yanı ucundan kenarından siyasi bir sistematiğin bir köşesinden etkilenen takımlar. 

Burada etkiler ne bakanlardan valilerden açık seçik gelen paralar hepimizin gözü önünde, bunun yanında TFF düzeyinde MHK düzeyindeki baskı ve etkiler hepsini bir kenara bırak hakem ve gözlemciler üzerinde oluşturulan psikolojik baskılar da göremediğimiz ama hissettiğimiz alanlar.

Uzatmadan toparlarsak adil bir ligde mücadele etmiyoruz. Bizim aleyhimize ortaya çıkan şartları alt alta koyarsak sahadaki veya kenardaki 25 oyuncumuzun veya teknik heyetimizin tek başına üstesinden gelemeyeceği bir denklem ile karşı karşıyayız. Yani sol bekimize orta sahamıza sağ açığımıza kimi alırsak alalım. Tabi ki bize katkısı olacak ama bu ligdeki esas adaletsizliği yaratan futbolcularımız veya kenardaki hocamız değil, 26 günlük transfer döneminde tüm camia en küçüğünden en büyüğüne sadece futbolcu transferi ile oyalanırsak kimi alırsak alalım şampiyonluğun garantisi olmayacaktır.

Biz kuruluş ve yaşayış felsefesi olarak yukarıda bahsettiğimiz saha dışı ayak oyunlarına isyan olarak varlığını sürdüren bir camiayız. Bu sebeple diğer takımlar gibi Bakandan müjde beklemek, Valiye blöf çekmek, başka takımların transferini engellemek için birlikler kurmak tarzımız değil. Pekiyi bunları yapmadan bunlarla nasıl mücadele edeceğiz.

Her zamanki gibi tabandan, yani taraftarımızdan, yani şehrimizden, kısaca halktan alacağımız destekle bunların üstesinden gelebiliriz. İlgili veya ilgisiz tüm İzmirlilerin şampiyonluğa yürüme motivasyonuyla yıkılmaz tepe GÖZTEPE oluruz.

O sebeple taraftar oluşumlarımıza, web sitelerimize, sosyal medya sayfalarımıza, Tribün derneklerimize, kanında sarı kırmızı dolaşan her bir Göztepe’li kardeşime, abime sesleniyorum. Gelin transfer döneminde, şu 26 günlük süreçte, teknik taktik işini bu sene performansından çok memnun olduğumuz hocamız ve yönetimimize bırakalım. 

İzmir’in her caddesine nasıl bayrağımızı asacağımızı, İzmir’in her duvarına nasıl maç afişimizi asacağımızı, maçlarımıza bütün İzmir’in içinden düğün alayı gibi nasıl gideceğimizi, Alsancak Garı’ndan Güzelbahçe’ye kadar tüm balkonları sarı kırmızıya nasıl dönüştüreceğimizi kısaca tüm şehri şampiyonluğa nasıl motive edeceğimizi tartışalım.

Yapacağımız şov ve aksiyonlarla nasıl tribünlerimizi kapalı gişeye çevireceğimizi, görmemezlikten gelen ulusal ve yerel basını, yerel ve ulusal siyasileri nasıl görmek zorunda bırakacağımızı tartışalım.

Saha dışı oyunlara niyetlenenlere, saha içinde tereddüt eden hakemlere, iki maç kaybetseler çözülürler umudu ile üzerimize oynayanlara nasıl onlara dokunmayalım zaten çıktılar gerisine bakalım dedirteceğimizi tartışalım.

Biz tarihimiz boyunca sonu süper lig olan hiçbir şampiyonluğu sırf saha içi performansımızla kazanmadık. Antalya’da Rizeli Başbakana rağmen kafalarına vura vura koltuk koltuk dakika dakika mücadele ederek şampiyon olduk. Elazığ’da üzerimize oynanan her türlü oyuna rağmen son dakikalara kadar mücadele ederek kazandık.

Başlığa dönersek transfer döneminde ne yaparsak şampiyon oluruz? Transfer döneminde tüm camia ikinci yarıdaki aksiyon planımızı yaparsak ve harekete geçersek şampiyon oluruz. 

Yok bu dönemi gelecek gidecek futbolcu ve futbolcu performanslarını tartışarak geçirirsek futbolcular ne yaparsa yapsın iki tane haksız kırmızı kart, iki tane saçma hakem kararı, iki tane ceza ile şampiyonluğa karşıdan bakarız. SEÇİM HEPİMİZİN.

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Herşey Tek Büyük Göztepe İçin

Özkan Cengiz

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

YORUMLAR

KÖŞE YAZILARI

 • TEK BÜYÜK GÖZTEPE… TEK BÜYÜK GÖZTEPE…
  Written by Özkan Cengiz 15 Aralık 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Dört maçlık periyodun sonuna geldik, devre arasına girdik. Dört maçın başında hedefi 12 puan olarak belirlemiştik. Dürüst davranmak gerekirse 10 puana da razıydık ama sekiz puanla tamamladık. Olaya başka bir açıdan bakarsak 12 puanla lider olacağımızı düşünüyorduk...
 • Rahat Mı Batıyor? Rahat Mı Batıyor?
  Written by Özkan Cengiz 16 Kasım 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Rahat mı Batıyor? Bu hafta iş hayatımın en zor haftalarından birini geçirdim. Bu sebeple sosyal medya, Göztepe medyası vb Göztepe kaynaklarından uzaktım. Haftalık olağan telefon Göztepe geyiklerimi de yapamadım. Göztepe ile ilgili whats up gruplarındaki okunmayan...
 • Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE! Türk Sporunun Güvencesi GÖZTEPE!
  Written by Özkan Cengiz 28 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net İlk önce bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Bugün 28.10.2014 tarihinde Cizre stadında bir maç oynandı. Cizre stadı neresi derseniz iki gün önce ilk özerklik ilanı diye geçilen haberlerde yer alan iki mahallenin ortasında yer alan stad, maça Göztepe kafilesi futb...
 • Göztepe Her Zaman ki Gibi mi? Göztepe Her Zaman ki Gibi mi?
  Written by Özkan Cengiz 22 Ekim 2014
  Özkan Cengiz ozkan@ozkancengiz.net Pazartesi günü gerek gazetelerin, gerek sosyal medyanın, gerek Göztepe medyasının tepkisi birbirine benziyordu. Göztepe her zamanki gibi! Sezonu aynı hocayla bitirememe geleneği devam ediyor, bunun yanında geçen seneki Özgür Zengin’in görevden alınmasına benzer ya...
Diğer yazılar:

Diğer başlıklar

Twitter